بیست سال پیش «رولاند امریچ» یکی از موفق ترین عناوین آن زمان را تولید کرد و توانست فیلم خوبی را که تا سقف “۵۰ میلیون دلار” فروش رفت را در آن زمان تولید کند که درواقع جایگاه دوم بهترین عنوان تا آن زمان بود. با کلاکت همراه باشید.

این آخر هفته او دوباره با دنباله عنوان قبلی بازگشت و حتی نتوانست درآغاز در رتبه نخست بماند.

« روز آزادی : بازخیز » ( Independence Day: Resurgence ) این آخر هفته را همانند یک بمب آفیس باکس شروع کرد و تنها با کسب ۴۱ میلیون دلار از چشم ها افتاد!

این عنوان جدید نه تنها نتوانست رقیبش «درجستجوی دوری » (Finding Dory )  را شکست دهد بلکه از فیلم سابق خود نیز نتوانست پیشی بگیرد. حتی با وجود دوبرابر بودن قیمت بلیط ها نسبت به عنوان قبلی خود که در ۱۹۹۶ یعنی ۲۰ سال قبل به موفقیت رسیده بود!

توضیحات زیادی هستند که چرا «روز آزادی :بازخیز» نتوانست مانند ۲۰ سال پیش خود به موفقیت برسد.که یکی عدم حضور «ویل اسمیت» و سایر بازیگران بود. ولی این سطح از شکست جای هیچ بهانه‌ای برای گذشتن از این شکست را نمی‌گذارد.

درجستجوی دوری (که ادامه ی انیمیشن درجستجوی نمو هست) توانست با ۷۲ میلیون دلار فروش داخلی و درکل ۲۸۶ میلون دلار درکل دنیا رکورد شکنی کند و درجایگاه اول قرار گیرد. درواقع با قرار گرفتن در لیست بهترین فیلم های انیمیشنی خانگی آمریکا رکورد زنی کرد.

ولی هنوز راه درازی دارد که به رکوردهای داستان اسباب بازی ۳ (با فروش ۴۱۵ میلوین دلار در سال ۲۰۱۰ )  و رکورد شرک ۲ (بهترین و پرفروش ترین فیلم انیمیشنی ۲۰۰۴ ) برسد.

عنوان The Shallows (آب های کم عمق) که ساخته «بلیک لیولی» هست درمکان چهارم با (۱۶ میلیون دلار فروش) قرار گرفت درصورتی که بودجه تولید آن ۱۷ میلیون دلار بود! عنوان جدید «Mathew McConaughery » به نام «ایالت آزاد جونز» دررتبه پنجم قرار گرفت که درواقع کم است و انتظارات بیشتری از آن داشتیم. این فیلم تنها به ۷ میلیون دلار قانع شد!

وارکرافت (صنعت جنگ ) که یکی از موفق ترین بازی های تاریخ به شمار می رود اکنون فیلم ساخته شده آن دربازار های جهانی نسبت به بازار های داخلی خود خیلی بهتر عمل کرد.

این عنوان توانست مقام موفق ترین فیلمی که از روی بازی های ویدئویی ساخته می شود و همچنین عنوان گران‌ترین هزینه ساخت نسبت به سایر فرانچایز ها را کسب کند.

ممکن است این فیلم ادامه ای هم داشته باشد ولی کمپانی «یونیورسال» شک دارد که آیا بیشتر از این سرمایه گذاری بر روی بازی های شرکت« Blizzard »می ارزد یا نه. به هر حال باید منتظر باشیم.

می توانید درجدول زیر آمار فروش ده تا از بهترین فیلم های این آخر هفته را ببینید:

چارت هفته آخر ژوئن 2016

چارت هفته آخر ژوئن ۲۰۱۶

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید