قسمت آخر سریال «بازی تاج و تخت» نزدیک به ۹ نفر میلیون بیننده داشت. همچنین این مجموعه توانست رکورد ۲۳ میلیون بیننده در یک هفته را بشکند و ارمغان دیگری برای HBO  بدست‌آورد. با کلاکت همراه باشید.

البته به لطف افراد زیادی که این اثر را دنبال می کردند، این فصل یکی از پربیننده ترین فصل‌های تاریخ دنیا شد. با آمار بیش از ۲۳ میلیون بیننده به طور متوسط در هر هفته!

با نگاهی دقیق تر به آمارارقامHBO، قسمت آخر ۸٫۹ میلیون بیننده در طی پخش تلویزیونی خود داشت که یک میلوین نفر بیشتر از قسمت آخر فصل پنجم تابستان گذشته است.

افرادی هم که «بازی تاج و تخت» را تماشا می‌کنند بین ۱۸ تا ۴۴ سال هستند. این سریال با سریال محبوب «مردگان متحرک» که از شبکه AMC  پخس می شود هم ‌رده بوده و از پرطرفدارترین و پربیننده ترین بوده اند.

هنوز با وجود رده‌بندی و امتیاز‌دهی HBO برای «بلزی تاج و تخت»، باز هم این سریال پشت سر مردگان متحرک قرار می‌گیرد.

نمایش زامبی‌های «رابرت کرکمن» که اتفاقا کمیکی هم به همین نام وجود دارد قرار است پاییز امسال به تلویزیون ها بازگردد.

مردگان متحرک در قسمت آخر فصل ۶ خود ۱۴٫۲میلیون بیننده داشت! این رکوردی فوق العاده است. هرچند این آمار ۱۰ درصد از آخرین قسمت فصل پنجی که پارسال پخش شد کمتر است! ولی هنوزهم در صدر جدول رده بندی قرار دارد.

سریال «تاج و تخت» برای پخش فصل هفتم خود، قرار است بهار آینده بازگردد که از فصل های گذشته خود کوتاه تر خواهد بود. این چیزی بود که مدیران «دیوید بنیوف» و «D.B.Weiss » اعلام کردند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید