اگر بپرسن که تابستون سال گذشته رو چجوری سپری کردی؛ با یک جواب خیالشان را هک می کنم! “با آقای هکر”. با من، «محمد مهدی مبارکی» از کلاکت همراه باشید.

واقعاً چه کسی فکرش را می کرد که سریالی که در بی نامی محض ساخته شد، تابستان را هک کند؟ هیچوقت آن لحظه ای که برای اولین نام Mr.Robot  را در سایت ها دیدم فراموش نمی کنم. آن زمان پیش خودم گفتم: «ایول، بالاخره یه سریال که به کامم شیرین بیاید ساخته شد!» اما قول می دهم که هرگز فکر نمی کردم با یک اثر فاخر رو به رو هستم. در تمام طول عمرم به یاد ندارم که سریالی همانند Mr. Robot  توانسته من را جذب کند. زمانی  که به آخرین سکانس قسمت دهم فصل اول رسیدم و با آن اتفاقات پیچیده دست و پنجه نرم کردم؛ یکبارِ به تمام اتمسفر اطرافم مشکوک شدم و تا چند روز نمی توانستم از سخنان آخر سکانس که بین شخصیت اصلی این سریال  رد و بدل شد بیرون بیایم. اما از آن روز حدود یک سال می گذرد و ما شاهد تمدید ساخت این سریال توسط USA Network بودیم. حدود ده روز به پخش نخستین قسمت این سریال که به زبان هکرها “۰unm4sk-pt.tc;” نام گذاری شده است مانده و قلبم کم کم داره به دهانم می رسه. واقعاً این صبر کمتر از انتظار عرضه فصل هفتم «بازی تاج و تخت» نیست.

mr-robot-1ترسناک تر از قبل

«الیوت» را در فصل اول همگی به یاد داریم. پسری که روزها در شرکتی بنام Allsafe که در آن به تقویت امنیت شبکه های اینترنتی پرداخته می شد سپری می کرد و شب ها با هک همسایگانش، به نحوی «رابین هودی» وار به آنها کمک می کرد. مثلاً در همین راه زندگی یک نفر را نجات داد و نگذاشت ازدواجی شکل بگیرد. و یا با تهدید انتشار فیلم های شکنجه جنسی کودکان یک شخص را به زندان انداخت. این رابین هود قصه ما، بسیار خجالتی تشریف دارن  و همین عامل باعث عقب و جلو افتادن ازدواج وی با دختر مورد علاقه اش شد. «الیوت» معتاد نیست ولی در بعضی از قسمت ها با مصرف موادی که خودش به خودش تجویز کرده؛ دردش را تسکین می دهد. یک شب در مترو زندگی «الیوت» متحول شد! همه چیز از همینجا شروع شد! او پدرش را بعد از چندین سال دوباره دید! واقعاً!

mr-robot-2

بگذریم از این کلیشه ها و به اصل مطلب بپردازیم. اگر شما «الیوت» را در فصل اول معصوم دیدید؛ باید بگویم که فصل دوم به هیچ وجه چنین نخواهد بود. او ترسناک تر از قبل شده و می خواهد دنیا را تغییر دهد. دنیایی که برایش بسیار پر فراز و نشیب بوده ولی حالا با داشتن یکی از بزرگترین گروه های هکری می تواند آن را هموار سازد. مغزم می گوید که نباید منتظر جدال «الیوت» با دنیای ذهن سازش در قسمت های نخست فصل دوم باشیم. «الیوت» هم اکنون در وضعی قرار گرفته که هیچوقت تجربه آن را هیچکسی نداشته. به نحوی فقط خودش می تواند خودش را سامان دهد. به طور حتم با شروع فصل دوم ما شاهد «الیوت»ـی خواهیم بود که مصرف مواد مخدرش به شدت افزایش یافته و خودش را گم کرده است. آنقدر قسمت دهم پیچیده بود که برای ریکاوری خودش باید یک سالی به استراحت بپردازد. اما نباید بُعد دیگر داستان از چشم ما دور بماند! شاید در همان قسمت اول ما شاهد مبارزه شدید بین «الیوت» و دنیای کثیف اطرافش باشیم. هیچ چیزی از «آقای ربات» بعید نیست! واقعاً چه اسم خوبی برای این سریال گذاشتن؛ «آقای روبات»

فصل دوم Mr. Robot  را می توانید از چهارشنبه هفته آینده  ( ۲۲ تیر ۱۳۹۵) مشاهده کنید. لازم به ذکر است که این سریال پخش هفتگی دارد و توسط «سم اسماعیل» کارگردانی می شود.

متن بالا چکیده ای از اندیشه هایم در باب یکی از موفق ترین سریال پخش شده در سال ۲۰۱۵ بود. شما نیز سوالاتتان و یا نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

تهیه شده در کلاکت

دیدگاهتان را بنویسید