قسمت دوم


L.A. Noire

6

این بازی شبیه سازی کارآگاهی درلیست تواریخ زیادی مشاهده شده است. تیم سازنده این بازی ‏ Bondi زحمات زیادی را برای بازآفرینی «لس آنجلس» دهه های ۱۹۴۰ و ۱۹۵۰ کشیده است و زحمت زیادی رابه جان خریده. استفاده ازعکس های تاریخی واقعی و اسناد و مدارک واقعی شهر آن دوره برطبیعی بودن و زیبایی بازی افزوده است.

داستان پیرامون زندگی کارآگاه ‏Cole Phels ‎‏ که کهنه سربازجنگ جهانی دوم است، می چرخد. اوبه خانه ی خود بازمی گردد و مجموعه ای از جرایمی که برپایه واقعیت به وجود آمدند را حل می کند و داستان هایی زیبا پدید می آورد.

That Dragon Cancer

7

برخلاف موارد دیگر این لیست که راجع به جنگ های حماسی هستند یا وقایع جهانی را بازگو می کنند، عنوان ‏That Dragon Cancer ‎‏ نوعی شرح حال را که تجربه ای از زندگی‎ Ryan and Amy Green  هست را روایت می کند.

کودکی به وسیله سرطان از دست می دهند و غم ها و …

وقتی ‏Joel ‎‏ کوچک فقط ۱۲ ماه سن داشت معلوم شد که توموری سرطانی را با خود حمل می‌کند و تنها ۴ماه برای نفس کشیدن زمان دارد…

هدف بازی ‎ That Dragon Cancerاین است که احساس نا امیدی و غمگینی را که ‏GREEN‏ ها درطول این مشکل به آن دچارشده بودند را به گیمرها القا کند.

این بازی ساخت سال جاری است.

The Saboteur
‏‎ ‎خراب کار

8

این اثرساخته استودیو نابودشدهPANDEMIC ‎ هست، درسبک ‏Open World ‎‏ و شوترسوم شخص.

بازی حول جنگ جهانی دوم ساخته شده است.(احتمالا می گویید: بازهم یکی دیگر!…آخرجنگ جهانی دوم یکی ازپرحادثه ترین اتفاقات تاریخ است.)

بازی درآلمان اشغالی وفرانسه رخ می‌دهد، گیمرها کنترل شخصیت ‏Sean Devlin ‎  رابه عهده می‌گیرند.‏‎ ‎وی در واقع مکانیک ماشین های مسابقه ای است و از ایرلند است. وی به تلاش های مقاومتی علیه نازی ها کمک می‌کند.

استودیو «پاندمیک» شخصیت ‏DEVLIN ‎  رابرمبنای شخص حقیقی ‏William Grover ‎‏  که نیمه انگلیسی و نیمه فرانسوی بود شکل داد. وقتی جنگ آغازشد «ویلیام گروور قهرمان»، فرانسه را یاری کرد.

«گروور ویلیامز» بعدها توسط نیروهای ‏SEO‏ بریتانیایی به زوربه کارگرفته شد و به عنوان جاسوس به کشورخودش فرانسه فرستاده شد.

متاسفانه و درنهایت این قهرمان در راه کشورش شهید شد!

Valiant Hearts: The Great War
دل های دلیر: جنگ بزرگ

9

ازجنگ جهانی دوم خسته شده اید؟ اگرآره، پس بیایید کمی عقب‌ تر برگردیم، زمانی که اولین جنگ جهانی تاریخ ساز شد. بازی پیش رو واقعی است وسبک ماجراجویی را دارد. این اثر، ساخت شرکت بزرگ «یوبی سافت» درموردجنگ جهانی اول است.

با اعلام جنگ آلمان ها درسال ۱۹۱۴، روسیه و فرانسه شروع به اخراج کردن شهروندان آلمانی خود کردند و…

حال بازیکنان کنترل ۴ قهرمان را به عهده می‌گیرند. مردی فرانسوی به نام Emile‏، پسرخوانده آلمانی اش به نام ‏Karl‏، سرباز آمریکایی به نام ‏Freddie‏ و پرستاری بلژیکی به نام ‏Anna‏.

بخش های زیادی ازکارهای این اشخاص برمبنای واقعیت درجنگ درست شده اند و همه ی نبردهایی که بازی ارائه می دهد همه و همه نبردهای واقعی هستند که اتفاق افتاده اند. بازی «دل های دلیر» حتی مجموعه ای ازعکس ها و صحنه های واقعی جنگ را هم به گیمرها ارائه می‌کند که واقعا دیدنی هستند. باتوجه به ارائه دهنده و نوع بازی که درمورد جنگ جهانی اول است، پیشنهاد می‌شود، حتما این عنوان راتجربه کنید.

Dynasty Warriors 2

جنگجویان سلسله: نیروهای امگا

10

این مجموعه اکشن یکی ازطولانی ترین و دنباله دارترین فرانچایزها درتاریخ گیمینگ وگیمرها است و ورودی های آن برمبنای انیمه های ‏Legend of Zelda،Gundam ,Dragonquest ‏ خلق شده اند. نسخه های اولیه «جنگجویان خاندان» در واقع برمبنای رمان چینی تاریخی قرن ۱۴ به نام ‏اRomance of the three kingdoms ‎‏ ساخته شده اند که جزئیات تغییرات چین بین قرن های ۲ و ۳ بعد ازمیلاد را روایت می‌کند، که چطور چندین قبیله برای یکپارچه کردن چین جنگیده اند. همانطور که گفته شد، این فرانچایز نسخه های زیادی دارد که می‌توانید اطلاعاتی درمورد آنها کسب کنید. هرچند بیشترمربوط به تاریخ چین واتفاقات آن است ولی برای غیرچینی ها هم می‌تواند جذاب باشد.


خوب این مقاله هم هرنحوی بود تمام شد امید است که لذت برده باشید. لطفا نظرات وبحث های خود را در قسمت مربوطه اعلام نمایید.

تهیه شده در کلاکت

دیدگاهتان را بنویسید