تنها ۲۴ ساعت تا اکران جدیدترین ساخته “سهیل بیرقی” بنام «من» که هم نویسنده و هم کارگردان این اثر بوده مانده است و ما تصمیم گرفتیم نظرات منتقدان مختلف درباب این اثر را جمع آوری کنیم تا به تصمیم گیری شما برای دیدن یا ندیدن این اثر کمک کنیم. با کلاکت همراه باشید.

[box]

سهیل بیرقی
سهیل بیرقی
لیلا حاتمی در نقش آذر، امیر جدیدی در نقش آریا، بهنوش بختیاری، علیرضا استادی، علی منصور، سعید عطاییان، مانی حقیقی، حمد غفوری، داود بخشی‌خانی، داود مرتضوی، مرتضی آقا حسینی

[/box]

 

Masoud Ferasati - sideمسعود فراستی:

«من» فیلم خیلی بدی است. اول آنکه کاراکتر اصلی معلوم نیست چیست؟

پر است از موضوعات مختلف که معلوم نیست به دنبال چیست؟ این ویژگی ها اصلا با او جمع نمی شود. طرفداری او از زن چقدر ضدمرد و ذلیلانه است. تفکری به شدت عقب افتاده است. این چه جامعه مفروضی است که کارگردان خلق کرده؟مشکل اصلی در فکر فیلمساز است و سینمایی که نمی تواند خلق کند. فیلم در مجموع گیج گیج است و در آخر نمی فهمیم چه کسی برنده می شود. فیلمساز هرچه نابلد است در فیلم ریخته است. هرچه موضوع و ایده است کشته است. فیلمی که نه برای سینماست و نه تلویزیون.

یاسمن خیلی فرد:

فیلمنامه ای مهندسی شده و بسیار منظم. ردپای کمرنگ عبدالرضا کاهانی که اتفاقاً مشاور کارگردان هم بود در فیلم به چشم می آید. بازی درخشان و متفاوت لیلا حاتمی در نقشی که تا به حال در کارنامه اش ندیده بودیم و شایسته ی تحسین است و یک نقش مکمل درخشان و به دور از انتظار با بازی متفاوت بهنوش بختیاری که امیدوارم دیده شود و در نهایت کارگردانی قوی سهیل بیرقی که فراتر از انتظار است.

danesh

مهرزاد دانش:

شمایل متفاوت لیلا حاتمی در نقش زنی بزهکار و قانون‌گریز، قطعاً اولین نکته‌ای است که  در فیلم من به چشم می‌آید و بازی طبق معمول خوب حاتمی در ایفای چنین نقش دشواری، مخصوصاً با توجه به محدودیت‌های جاری در سینمای ایران، آن را از یک نکته‌ی قابل‌توجه به یک امتیاز بزرگ ارتقاء داده است، اما این همه‌ی امتیازهای فیلم نیست و باید حسن اصلی فیلم را در انسجامی جست‌وجو کرد که سهیل بیرقی بین اجزای مختلف فیلم برقرار ساخته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید