سریال دراما علمی تخیلی Westworld که اخیرا بر روی شبکه HBO به نمایش در آمده است، برای دستیابی به جایگاه فعلی خود راه ناهموار و دشواری را پیموده است.

همزمان با ارائه ایده داستانی این سریال در سال ۲۰۱۳، تیم هنری آن کار فیلمبرداری آنرا آغاز نمودند اما پیچیدگی فیلنامه آن به قدری بالا بود که کارگردان آنرا مجاب به تعویق انداختن زمان به نمایش در آمدن آن بر روی شبکه HBO نمود. البته گویا که این تاخیر ها بی تاثیر نبوده و باعث شده تا این سریال زبان زد اکثر منتقدان و هواداران سریال های واقع در این سبک شود.

دیدگاه منتقدان نیز حاکی از ظاهر شدن موفقیت آمیز این سریال بر روی شبکه HBO می باشد و امتیازی که در سایت Rotten Tomatoes کسب کرده ۸۷ از ۱۰۰ است که فراتر از انتظارات می باشد.

عده ای از افراد می پندارند که سریال Westworld با سریال Game of Thrones قابل مقیاس نیست اما سخت در اشتباه اند چرا که در نتایج به دست آمده از مقایسه های انجام شده نه تنها بودجه بیشتری صرف ساخت سریال Westworld شده (۱۰۰ میلیون دلار) بلکه از درام فانتزی بهتری نیز برخوردار است و از نظر به تصویر کشیدن یک داستان مفهومی نیز در سطح والاتری قرار دارد. بد نیست بدانید که سریال Westworld نخستین سریالی است که توانسته با سریال True Detective در شبکه HBO مقابله کند و نقد های مثبتی از سوی منتقدان دریافت نماید.

براساس آمار گیری های انجام شده در سایت Deadline هر دو سریال Westworld و True Detective به یک میزان یکسان (۳٫۳ میلیون) بیننده داشته اند که تقریبا یک میلیون کمتر از تعداد بیننده های سریال Game of Thrones می باشد.

موفقیت سریال Westworld نه تنها باعث بازگشت شبکه HBO به روز های طلائی خود شد بلکه توانست شکست سریال دراما Vinyl را نیز جبران کند. در حالیکه هر دو سریال های ذکر شده با بودجه و تیم هنری یکسانی ساخته شدند اما متاسفانه سریال Vinyl با شکست روبرو شد و تنها ۱٫۴ میلیون بیننده داشت.

در حال حاضر برای قضاوت درباره اینکه آیا سریال Westworld می تواند موفقیتی که در قسمت های نخست خود کسب کرده را حفظ نماید یا خیر، زود است اما قطعا سریال برتر بعدی شبکه HBO خواهد بود. انتظار می رود که پخش سریال Westworld به مدت سه سال به طول بی انجامد و امیدواریم که در طول این مدت بتواند موفقیت های زیادی کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید