یکی از مسائلی که باعث متمایز شدن اثر Harry Potter نسبت به دیگر آثار شد، انتخاب عنوان خاص برای هر یک از کتاب های آن بود که در فیلم ها نیز از آنها استفاده می شد. عنوان آنها به گونه ای برگزیده می شد که در اولین نگاه شما می توانستید به اسم قهرمان داستان و محور کلی داستان پی ببرید. شاید این کار در تئوری عمل خاصی به نظر نرسد اما همین موضوع توانسته نویسنده این سری کتاب ها (J.K. Rowling) را به شهرت روز افزونی برساند و سری فیلم های آنرا نیز در هر گوشه جهان زبانزد مردم سازد.

گویی اسپین آف آن Fantastic Beasts نیز به این طریق نامگذاری می شود و اگر دقت کرده باشید طریقه نامگذاری اولین فیلم از این سری که Fantastic Beasts And Where To Find Them “موجودات شگفت انگیز و محل زندگی آنها” نام دارد نیز به این شکل انجام شده است. این امر باعث می شود تا بسیاری از طرفداران با دیدن عنوان فیلم قادر به تجسم داستان آن و محیطی که داستان در آن روایت می شود، باشند و دیگر اقدام به پرسیدن سوال های بیهوده از سوی توسعه دهندگان نکنند.

در مصاحبه اخیری که Comic Book با آقای Eddie Redmayne داشته، این بازیگر عنوان کرد که برای نامگذاری Fantastic Beasts نیز از الگوی Harry Potter استفاده شده است.

اتفاقا من دقیقا همین سوال را از David Yates و David Heyman پرسیدم و آنها اینگونه پاسخ دادند: «Fantastic Beasts و And The همیشه در عنوان اصلی قابل رویت می باشند».

دیدگاهتان را بنویسید