anton-yelchin-joe-cole-alia-shawkat-green-room

۱۰٫ اتاق سبز

مشاهده اين فيلم احساسی تلخ و شيرين در ببيننده ايجاد می کند چرا که در آن شاهد نقش های پايانی پيش از مرگ غم انگيز و نابه هنگام آنتون یلچین (Anton Yelchin) هستيم. او با بازی منحصر به فردی که در این فیلم ارائه داده است به آن جانی دوباره بخشيده است. اين موضوع را نبايد فراموش کرد که شايد برخي از سکانس های شکنجه اين فيلم به مزاق برخي از تماشاگران خوش نيايد و یاد آور دوران تلخ و وحشتناک نازی ها باشد اما همانند الماسی درخشان است که شاید شکسته باشد اما درخشش هر یک از آنها نگاه هر ببیننده ای را به خود جلب می کند.


rachel-mcadams-michael-keaton-mark-ruffalo-brian-darcy-james-spotlight۹٫ افشاگر

Spotlight فيلمی بود که در فوريه موفق شد جايزه اسکار بهترين تصوير برداری را از آن خود سازد. در اين فيلم نه تنها سکانس های دراماتيک طولانی به چشم نمی خورد بلکه حتی يک انفجار جزئی نيز در آن صورت نمی گرد و همين مسائل باعث شده تا مشاهده آن کمی احساس خستگی را به مخاطب منتقل سازد. تنها چيزی که در اين فيلم می تواند قلب و روح مخاطبان را به تسخير در آورد داستان آن می باشد، داستانی که زندگی کودکانی را به تصوير می کشد که مورد سوء استفاده کشيشی به نام جان گِيگان قرار می گيرند و اين واقعا تاسف بار است. روایتی که این روز ها در فیلم هالیوودی کمتر شاهد آن هستیم و شاید همین موضوع بود که ما را موجب ساخت تا نام آنرا در این لیست بی آوریم.


the-revenant-movie-water۸٫ بازگشته

اين فيلم دليلی بود براي شکست طلسم دستيابی لئوناردو دی‌کاپریو (Leonardo DiCaprio) به جايزه اسکار بهترين بازيگر، فيلمي که با ارائه جلوه های بصری از محيط افسانه ای زمستانی کلگری که هر ببيننده ای را به وجد مي آورد. The Revenant بر گرفته از رمان رمان مايکل پانک (Michael Punke) می باشد، رمانی که بيانگر داستان فردی بود که بعد از مورد حمله قرار گرفتن يک خرس در حاليکه زخم های زيادی بر می دارد برای اينکه به زندگي خود بر روی این کره ی خاکی ادامه دهد حاضر به پيماندن ۲۰۰ مايل در آن شرایط حاد می شود. از نگاه افرادی که بیش از هر چیز به موضوع یک فیلم اهمیت ویژه ای می دهند به عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۱۶ خطاب می شود.


kubo-armour۷٫ کوبو و دو ریسمان

نام اين انيميشن از اسم شخصيت اصلی داستان گرفته شده است، کوبو پسری دل پاک است که با مادر خود در دهکده ای واقع در کنار دريا زندگی می کند و برای مبارزه با پليدی دست به شمشير مي برد و به جستجوی سر منشاء پليدی ها مي گردد تا شايد بتواند جهانی که در آن زندگی می کند را نجات دهد. شاید این انیمیشن به مزاق هر تماشاگری خود نیاید اما ارزش یکبار دیدن را دارد.

.


kurt-russell-samuel-l-jackson-the-hateful-eight۶٫ هشت نفرت انگیز

در ابتدا کار بخت با توسعه کنندگان يار نبود و فيلمنامه آن چند باری لو رفت اما با اين شرايط باز هم فيلم The Hateful Eight در گیشه خوب ظاهر شد و به هوادران ثابت نمود که این فیلم ارزش انتظار را داشته است. این فیلم به دست کوئنتین تارانتینو (Quentin Tarantino) کارگردانی شده است و در مراسم های زیادی نام آن به عنوان دریافت کننده جایزه بهترین موسیقی، بازیگر زن و … شنیده شده است.

.


۵victoria-movie. ویکتوریا

این فیلم از نظر فضاسازی در پایینترین جایگاه قرار دارد و نیمه اول فیلم که مشمول است از گفتگو های توخالی و سردرگم کننده نزدیک به یثک ساعت به طول می انجامد و اگر تصویر برداری آن به صورت معمولی صورت می گرفت، تنها نیم ساعت زمان می برد. در کل این فیلم پر است از صحنه های پرت و بی استفاده که تماشا آن هر ببیننده ای را خسته می سازد. تنها مسئله ای که باعث شده تا شما این فیلم را در این جایگاه ببیننید اتمسفری است که با روایت داستانی آن در آمیخته شده است و آنرا نسبت به سایر آثار سباستین شیپر (Sebastian Schipper) متمایز ساخته است.

.


team-cap-civil-war-airport-scene۴٫ کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی

تماشای این فیلم برای افرادی که علاقه زیادی به صحنه های بزن بهادر دارند مسلما امید بخش خواهد بود ولی برای کسانی که انتظار یک حماسه دیگر از کاپیتان آمریکایی را می کشیدند مایوس کننده خواهد بود چرا که در این فیلم داستان انشعابات زیادی دارد و در هر بخش از آن به معرفی قهرمانی جدید پرداخته می شود بنابراین خواه ناخواه در طول فیلم محور داستانی کمی به حاشیه نیز کشیده خواهد شد.

.


jeff-bridges-and-gil-birmingham۳٫ حتی اگر سخترین موانع پیش رو باشد

بدون شک Hell Or High Water بهترین فیلم تریلر با حال و هوای وسترنی امسال بود که در آب و هوای سوزان تگزاس روایت می شد. ماجرا فیلم از آن قرار است که یک پدر تنها به همراه برادر ناتنی خود قصد سرقت از یک بانک را می کنند. بانک محلی تصمیم دارد مزرعه خانوادگی آنها را توقیف کند و آنها برای پرداخت بدهی های خود در این مسیر قدم بر می دارند و به انی آسانی ها از کار خود پا پس نمی کشند. فیلم درام Hell Or High Water ضمن بازگو یک داستان درگیر کننده آثار مخربی که هر یک از کار های گذشتیمان بر روی زندگی فعلیمان نیز وارد میکند را نیز به تضویر می کشد.

.


arrival-movie۲٫ ورود

کارگردان کانادایی دنیس ویلِنوو با ارائه فیلم Arrival کمی توانست جو سینما ها را تغییر دهد و تماشاگران را کمی از حال و هوای تکراری این روز های سینما ها که در آنها تنها فیلم های اکشن علمی تخیلی بر روی پرده می رود، خارج سازد. داستان فیلم در مورد اولین تماس بشریت با موجودات بیگانه‌ می باشد که در ابتدای کار شاید کمی برای تماشاگران خسته کننده و کلیشه ای به نظر برسد اما به هنگام آغاز روایت داستان و ورود ایمی آدامز (Amy Adams) به بخش داستانی همه تیکه های پازل دست به دست هم می دهند تا یک پازل بی عیب و نقص سازند. از این فیلم می توان به عنوان هوشمندانه ترین فیلم سال ۲۰۱۶ نیز یاد کرد چرا که هر ببیننده ای به هنگام تماشای آن ناخواسته تمام فکر و ذکرش درگیر مسائل و حاشیه های موجود در خط داستانی می شود.


hunt-for-the-wilderpeople۱٫شکار انسان های یالدار

شاید فیلم Hunt for the Wilderpeople در گیشه موفق نبوده باشد اما بدون شک یکی از سورپرایز های عرصه سینما به حساب می آید. استعداد کارگردان کار بلد و ماهر این فیلم را توانسته از مرز کلیشه ای بودن نجات دهد و آنرا به یکی از اسطوره های تاریخ سینما تبدیل کند. این فیلم در کنار چاشنی های طنز آمیز خود ماجراهای یک پسر بچه یتیم (ریکی) با عمو هکتور که قرار است او را به فرزند خواندگی قبول کنند، را به تصویر می کشد. داستان فیلم از آنجا به نقطه اوج خود می رسد که ریکی و عمو هکتور مجبور به فرار از جنگل های نیوز لند می شوند و پلیس و نیرو های امنیتی و مددکار یتیم خانه برای یافتن آنها جستجوی خود را در این جنگل آغاز می کنند.

این فیلم با تاکتیک هایی که تایکا وایتیتی (Taika Waititi) در آن پیاده کرده بود توانست لقب بهترین فیلم سال ۲۰۱۶ را از آن خود کند و به بشریت این موضوع را ثابت کند که از فیلم های کلیشه ای نیز می توان بهترین محصول را برداشت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید