یک صحنه از اینجا یک صحنه از آنجا، طرح کلی داستان در جایی دیگر..( منظور این است که ما در تریلر فقط تکه‌هایی از فیلم را می‌بینم و نه کل فیلم را ). امسال تریلرهای بسیار خوبی وجود داشته است- شاید حتی بدبین‌ترین شما هم معتقد باشد که آنها از فیلم واقعی بهتر هستند- و در اینجا، برای لذت بردن از پیش نمایش ، زده تریلر مورد علاقۀ ما را مشاهده می‌کنید. توجه داشته باشید: بسیاری از فیلم‌ها سال آینده اکران می‌شوند- اما همه این تریلرها امسال منتشر شده‌اند.

  1. روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان

هر فیلم جدیدی از جنگ ستارگان مطمئنا هیجانی ایجاد می‌کند- اولین تیزر روگ وان تاحدودی قرار گرفتنش در این لیست را به طور پیش فرض مسجل کرد- اما با این حال، لوکاس فیلم همچنان می‌داند که چگونه کار درست را انجام دهد. سربازان مرگ، شنل با شکوه کرنیک، سوپر لیزر نزدیک نما- همۀ این‌ها آژیرهای گوشخراش مرگ ستاره‌ها را به صدا در می‌آورند و مجازات‌های جان ویلیامز دارت ویدار را به دنبال دارند – این چیزی است که این بازیگر دیلاق بامزه را مشهور می‌کند.

صحنه‌ی پولساز: بازگشت با شکوه واکرهای  AT-AT ، نابودی سواحل اسکاریف.

 

  1. دارویی برای تندرستی

بله، این قربانی دیگری از تریلرهایی است که از عنصر پرسروصدایی به نام تکرار استفاده می‌کنند – در اینجا جملۀ رامونز، یعنی می‌خوام آروم بشم» است که مدام تکرار می‌شود- اما اینجا جواب می‌دهد: تصاویر بیمارستانی هنر دوکو از جهنم همراه با افزایش تدریجی صدای موسیقی نوعی صدای آزاردهنده می‌سازد که باعث می‌شود هانیبال لکتر دچار تشویش شود.

صحنه‌ی پولساز: اجساد شناور در آخرین بخش تریلر. ترشی وحشت

  1. کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی

در ۱۰ مارس سال ۲۰۱۶، زلزله شناسان آنچه را که به عنوان بزرگ‌ترین هیجان احمقانه در جهان گفته می‌شد، ثبت کردند. مارول مش آپ در تریلر دوم نسخه نهایی فیلم‌ها، لحظات بسیاری به وجود آورد  تا طرفداران کمدی از هیجان به لرزه در آیند- سه راه زد و خورد، مرد مورچه‌ای سوار بر کمان شاهین‌چشم، افراد گروه مستقیم به سمت هم می‌دوند – اما بگذارید با آن روبرو شویم، هیچ چیز باعث نمی‌شود تا اولین نگاهمان را از مرد عنکبوتی دنیای سینمایی مارول، که عکسش روی لباس بچه‌هاست، منحرف کنیم.

صحنه‌ی پولساز:”سلام به همگی”این اسپایدی است. معلومه که اسپایدی است.

  1. تی ۲: رگ‌یابییاقطاربازی

“خوب در ۲۰ سال گذشته چیکارا کردی؟” واضح است که سلیقه دنی بویل برای اصلاح کافئین و احتمالا-دیگر-ماده سوختنی با گذشت زمان بی نقص مانده است و او می‌کوشد بخش‌هایی بسیار زننده از آنچه را که هروئینی‌های  سابقاً موردعلاقۀ ما در این سال‌ها انجام داده اند، به تصویر بکشد، مجموعه ای از – چه چیز دیگری؟ – چُرتی‌های تبهکار.

صحنه‌ی پولساز: پوزخند دیوانه وار ایوان مک گرگور همانطور که بر کاپوت ماشینی تکیه داده – تقلیدی از همان پوزخندی است که او بیست سال پیش در فیلم اصلی زده است .

  1. قاتل روغنی

این تریلر با هشدار ساختگی مبنی بر اینکه فیلم شامل ” صحنه‌های مملو از چربی است”شروع می‌شود، فاسد ترین فیلم ۲۰۱۶ استادانه با فاسدترین تریلر  ۲۰۱۶ عرضه شد. این تریلر که پر از برهنگی، قتل، خشونت تکان دهنده و چربی بیشتر از یک انفجار در کارخانه گوشت خوک است، یا شما را به سواری می‌برد یا …!

  1. ۵. ماشین‌ها ۳

منصفانه است که بگویم هیچ کس امید زیادی به اکران سومین فیلم ماشین‌ها نداشت، مجموعه‌ای که به طور فزاینده‌ای مثل یک آگهی اسباب بازی غول پیکر تصور می‌شود. سپس این تیزر کوچک، تاریک، شگفتی آور و رؤیایی به روی پرده آمد و ناگهان دوباره به آن علاقه مند شدیم. قدرت یک تریلر خوب.

صحنه‌ی پولساز: با تصادف لایتنینگ مک کوئین و سوختن آن در تصاویر آهسته، جرقه‌ها و تکه پاره‌ها سراسر باند پراکنده می‌شوند.

  1. ۴. کنیز

ساختن یک تریلر بد برای کارگردانی مثل پارک چان-ووک- یک صاحب سبک بزرگ- سخت است. اما حتی با این حال، پیش نمایش درام شهوانی جدیدش به طور ماهرانه‌ای انتخاب شده است و علاوه بر ارائۀ نگاهی مسحورکننده‌ای از آشفتگی جنسی، جذابیت‌های دیگری دارد؛ به نحوی که برای ما بسیار جالب تر از فیلم  پنجاه طیف خاکستری است.

صحنه‌ی پولساز: خانم هدیکو، به صورت مخفیانه روزنه در را می بندد

  1. جوخه انتحار

انتخاب موسیقی ملکه بوهمی برای هر چیزی غیر از کارائوکه در یک مهمانی مردانه، کاری جسورانه است. باید به خاطر انتشار بسیار سریع این تریلر به دیوید آیر و بازاریاب‌های شرکت برادران وارنر تبریک گفت؛ تریلری که به طور سریع و هیجان‌انگیزی و با آوازهای گاه و بی‌گاه فرِدی، بین صحنه‌های انفجار و شلیک گلوله حرکت می‌کند. موسیقی تنها گاهی متوقف می‌شود تا بتوانیم صدای قهقهۀ جوکر یا آب جو نوشیدن جای کاکنی را بشنویم. می‌توان گفت کل پویش بازاریابی اسکوواد نوعی مهمانی شلوغ و پرسروصدا و اقدامی باری به هر جهت بوده است و این تریلر اولیه هم بخش‌هایی از همین اوضاع را نشان می‌دهد؛ برای خیلی‌ها، این تریلر نشان می‌داد که فیلم تکمیل شده به این خوبی نیست.

صحنۀ پولساز: هلیکوپتری نظامی موشک‌هایی را پرتاب می‌کند که حرکتشان شبیه آتشبازی است.

  1.  دونکرک

این ویدئوی یک دقیقه‌ای که در تابستان بیرون داده شد، برچسب تریلر و یا حتی تیزر نداشت- تنها یک “اعلان” بود. یک سال کامل قبل از انتشار، اولین صحنۀ فیلم جنگ کریستوفر نولان یک تمرین در مینیمالیسم است،  کولاژی از تصاویر ظریف از یک تراژدی در زمان جنگ، با تصویری از واکنشی حیرت انگیز از تروری پنهانی به پایان می‌رسد. کارهای گاهاً بی‌ارزش بازیگر نقش مکمل (بله، می‌بینیمتون، پوزخند اضافی!) نمی تواند مزۀ هوس‌انگیز آنچه را که می‌تواند بهترین فیلم ۲۰۱۷ باشد، خراب کند.

صحنه‌ی پولساز: کف‌های نمکی دریا روی صفی از اجساد نیمه دفن شده می‌پاشد که به نظر می‌رسد در ساحل رها شده اند.

  1. لوگن

می‌توان به شکلی کاملا باورپذیر، ترانه آزار جانی کش را بر صحنه‎هایی ایستا از رنگ خشک شده قرار داد و کاری کرد که صحنه‌ها حماسی و رویایی به نظر برسند. اما جلد شورانگیز ناین اینچ نیلز هرگز بهتر از این با اولین تریلر حیرت انگیز لوگان جفت و جور نشده است. فیلمی که نباید فراموش کنیم سومین فیلم مشتق شده از فرنچایز ابرقهرمانی است که افراد زیادی علیه آن شرط بسته اند.

خوب، این تریلر قصد دارد چه چیز را بیان کند؟ هفده سال است هیو جکمن را در نقش ولورین دیده‌ایم، اما هرگز اینگونه نبوده: با ریش، موهاى خاكسترى‌رنگ، جای زخم و دچار دردسری مشهود. هرگز پاتریک استوارت خاویر را هم چنین سست و آسیب پذیر ندیده‌ایم. هرگز (در سریالی اقتباسی) چنین حساسیت خانوادگی را حس نکرده‌ایم؛ احساسی که با دیدن X-23 دافنی کین که با دست‌های کوچکش انگشتان غول‌پیکر و خونی لوگن را گرفته است، به ما دست می‌دهد.

و صادقانه بگویم، هرگز فیلم مردان ایکسی نبوده که بخواهیم بیشتر از یکبار آن را ببینیم. تریلر بطور شایسته کار خود را کرده است. جانی در آخر می خواند: “راهی پیدا خواهم کرد”. بیاید امیدوار باشیم جیمز منگولد و تیمش راهی پیدا کنند.

صحنه‌ی پولساز:نیمرخ صورت ریشوی لوگان در جلوی نور خورشید ورودی از پنجره سیه نما شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید