Disney و Lucasfilm دیروز عنوان قسمت بعدی مجموعه جنگ ستارگان را اعلام کردند. قسمت هشتم جنگ ستارگان به صورت رسمی به عنوان The Last Jedi (آخرین جدای) معرفی می‌شود. ما می‌دانیم که باید شاهد دنیایی بزرگ‌تر و تاریک‌تر نسبت به The Force Awakens باشیم.

حال ما در ادامه به صورت مختصر به نکاتی که از عنوان و تصویر منتشر شده که در آن نام جنگ ستارگان به صورت قرمز نوشته شده است می‌پردازیم. شاید جوابی برای چنین مواردی نداشته باشیم؛‌ اما به هر نحوی که شده ایده و سوالاتمان را مطرح می‌کنیم تا شاید به یک معنای واقعی از این نام برسیم.

3185338-screen+shot+2017-01-23+at+3.03.31+pm+(2)

آخرین جدای کیست؟

در متن آغازین The Force Awakens، لوک ‌اسکای‌واکر به عنوان آخرین جدای نام برده شده است. با اینکه در این قسمت تنها چند ثانیه از نقش آفرینی وی را مشاهده کردیم اما به نظر می‌رسد در قسمت هشتم شاهد بازگشت و ماجراجو‌های پرفراز و نشیبی از وی خواهیم بود.

اگر لوک آخرین نفر زنده مانده است، برای Rey چه معنی می‌دهد؟

3185335-macejedi

جدای‌ شامل یک نفر است یا چند نفر؟

آيا باید ما تنها شاهد یک نفر از گروه جدای‌ها هستیم؟ این تئوری طی چند ساعت گذشته در فضای مجازی بسیار گسترش پیدا کرد که “آیا جدای مفرد است یا جمع؟” در حمله کلون‌ها؛ Mace Windu اشاره مستقیمی به جمع بودن جدای‌ها کرد. با توجه به این نکته می‌توان حدس زد که لوک، ری و هرکس دیگری که خواهان مبارزه با Kylo Ren برای محافظت از سیاره و کهکشانشان در مقابل تهدیداتش هستند؛ جدای خواهند بود.

مگر اینکه…

3185339-red

قرمز چه معنی می‌دهد؟

این اولین بار نیست که برای لوگو جنگ ستارگان از رنگ قرمز استفاده شده است. در Return of the Jedi  و Revenge of the Sith نیز از این رنگ استفاده شده بود. شاید جالب باشد بدانید که  در هر دو نسخه نام برده شده شاهد کشته شدن شخصیت‌های مهم فیلم بودیم. برای مثال در Return of the Jedi  ما شاهد کشته شدن Darth Vader و Yoda بودیم. در دومین فیلم نامبرده شده نیز Padme  بدست Anakin  کشته شد. با توجه به The Force Awakens که در آن به دنبال لوک بودند، شاید شاهد پایان کار وی باشیم.

در آخر باید بگویم که هر جبهه گیری در این زمان واقعا غیر منصفانه است و باید تا انتشار نخستین تریلر این فیلم صبر کنیم. بی شک پاسخ بسیاری از پرسش‌هایمان را در تریلر بدست می‌آوریم.

Star Wars: The Last Jedi در ۱۵ دسامبر ۲۰۱۷ به اکران می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید