انتشارات «بلومزبری» به مناسبت ۲۰ ساله شدن مجموعه رمان‌های «هری پاتر» نوشته «جی.کی رولینگ»، نسخه‌های جدیدی از اولین قسمت این کتاب‌ها را روانه بازار می‌کند.

«بوک‌سلر» نوشت: انتشارات «بلومزبری» که چاپ هفت رمان «هری پاتر» را بر عهده دارد،‌ اعلام کرده با فرا رسیدن بیستمین سالگرد انتشار هفت‌گانه معروف «جی.کی رولینگ»، نسخه‌های جدیدی از «هری پاتر و سنگ جادو» را روی پیشخان کتاب‌فروشی‌ها قرار می‌دهد.

چهار نسخه متفاوت از اولین رمان سری «هری پاتر» که مربوط به چهار گروه‌ مدرسه جادوگری «هاگوارتز» یعنی «گریفیندور»، «رانونکلاو»، «اسلایترین» و «هافلپاف» هستند، طراحی شده است. کتاب‌های جدید با طراحی «لوی پینفولد»، در نسخه‌های جلد سخت و نازک روانه بازار خواهند شد.

«هری پاترو سنگ جادو» حاوی اطلاعاتی درباره مدرسه جادوگری «هاگوارتز» و سه تصویرگری جدید از «پینفولد» است و از ماه ژوئن توزیع می‌شود.

هفت‌گانه‌ «هری پاتر» که به داستان‌های پسرکی جادوگر می‌پردازد، پرفروش‌ترین مجموعه کتاب جهان لقب گرفته و اقتباس سینمایی آن‌ها چندین میلیارد دلار را برای تولیدکنندگان به ارمغان آورده‌ است.

«هری‌پاتر و سنگ جادو» اولین‌بار در سال ۱۹۹۷ به چاپ رسید و پس از آن شش قسمت بعدی رمان‌های «رولینگ» با موفقیتی روزافزون روانه بازار کتاب شدند. اقتباس سینمایی این هفت اثر در قالب هشت فیلم با بازی «دنیل رادکلیف» و «اما واتسون» نیز در فروش بالای این کتاب‌ها بی‌تاثیر نبوده است. از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱ هشت فیلم «هری پاتر و سنگ جادو»، «هری پاتر و تالار اسرار»، «هری پاتر و زندانی آزکابان»، «هری پاتر و جام آتش»، «هری پاتر و محفل ققنوس»، «هری پاتر و شاهزاده دورگه» و «هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت اول و دوم» در سینماهای جهان اکران شدند و به فروشی بالغ بر هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار دست یافتند.

«بلومزبری» فروش جهانی رمان‌های «هری پاتر» را تاکنون ۴۵۰ میلیون نسخه اعلام کرده است. این انتشارات که برنامه‌های دیگری هم برای ۲۰ سالگی «هری پاتر» ترتیب داده،‌ اعلام کرده رمان‌های مشهور «رولینگ» تاکنون به ۷۹ زبان دنیا ترجمه شده‌اند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید