از زمانی که بن افلک اعلام کرد که دیگر در مقام کارگردان فیلم سولوی بتمن فعالیت نخواهد کرد،بحران عجیبی برای پیداکردن کارگردانی مستعد و توانا در شرکت برادران وارنر بوجود آمد. جو حاکمه در حال حاضر گویای ملعون شدن آثارسینمایی بلاک باستر های WB ـیست و آنان باید سخت تلاش کنند تا این انرژی منفی را با توجه به افراد حرفه ای و کاربلد از بین ببرند. در ژآنویه ماه گذشته مجله Forbes لیستی کوتاه از کارگردانان مورد علاقه و محتمل Warner Bros. برای کارگردانی سری جدید فیلم بتمن منتشر کرد که در آن نام چهره هایی چون George Miller, Denis Villeneuve, and Matt Reeves به چشم میخورد و حال با توجه به تایم دو هفته ای از زمان کناره گیری بن افلک از مقام کارگردانی،بنظر میرسد که گزینه روی میز وارنر کاملا بدیهی ـست.
بر اساس یک گزارش اختصاصی در Deadline Hollywood،آقای Matt Reeves ترجیحا برای نشستن بر روی صندلی کارگردانی بتمن پیش نهاد شده است که حتی قبل از کناره گیری بن افلک نیز درباره آن صحبت میشد.
با اینکه مت ریوِز کارگردانی آثار بزرگ و مهمی را به نام خودش ندارد(جزچند مورد انگشت شمار)،وارنر براز قرار است سکان داری یکی از بهترین،محبوب ترین و پرفروش ترین فیلم های تابستانه خود را به وِی بدهد.این کارگردان قطعا با با واژه “غیرممکن” غریبه نیست، به هرحال این آدم کسی ـست که کارگردانی دنباله فیلم پسا-آخرالزمانی Planet of the Apes که دست بر قضا تبدیل به یکی از قلب پسند ترین فیلم های سال شد را بر عهده داشته است.در مقایسه با اون Batman به نظر تغییر کوچکی برای وِی خواهد بود
آقای ریوز درکنار موفقیتی که با سری فیلم های سیاره میمون ها بدست آورد،عمدتا بابت سایر آثارش مانند Let Me In،American adaptation و فیلم خون آشامی سوئدی Let the Right One In انتقاد شد

آیا کارگردان جدید میتواند جانی تازه در روح بتمن بدمد؟با قرار گرفتن تمام تیکه های پازل در جای خود،هواداران بتمن بالاخره میتوانند نفسی راحت بکشند و در آرامش منتظر طی شدن روند ساخت این فیلم باشند.
البته شما میتوانید تا آن زمان در تاریخ ۱۴ جولای سر خود را با فیلم War for the Planet of the Apes گرم کنید. چه شانسی بهتر از این که با جدید ترین ساخته مت ریوز آشنا شده و ببینی که وی قادر به انجام چه کارهایی ـست و سطح کیفیت آثار او چگونه است.

دیدگاهتان را بنویسید