LEGOبا اکران فیلم های جدید در سبک های کمدی و اکشن و حتی هنرنمایی “مت دیمن” در آن، همچنان در این هفته،فیلمی توانایی رقابت با The Lego Batman Movie و Fifty Shades Darker را نداشت.
آماده اید که طبق سنت هر هفته،بهترین فیلم باکس آفیس را معرفی کنیم؟خب ظاهرا هیچ یک از فیلم های تازه اکران شده The Great Wall, Fist Fight, and A Cure For Wellness نتوانستند صدر جدول باکس آفیس را بدست آوردند و با آمار و ارقامی ناامید کننده،هفته خود را آغاز کردند.
اما در کنار این ها, The LEGO Batman Movie, Fifty Shades Darker, John Wick: Chapter 2, Hidden Figures و حتی Split همچنان به فروش فوق العاده خود در تاپ۱۰ جدول باکس آفیس با قدرت ادامه میدهند.

فیلمفروش آخر هفته
۱The LEGO Batman Movie$۳۴,۲۲۵,۰۰۰ (-۳۵٫۴)$۹۸,۷۹۱,۰۰۰
۲Fifty Shades Darker$۲۰,۹۶۶,۰۰۰ (-۵۵٫۰)$۸۹,۶۶۳,۰۰۰
۳The Great Wall$۱۸,۰۷۹,۰۰۰$۱۸,۰۷۹,۰۰۰
۴John Wick: Chapter 2$۱۶,۵۰۰,۰۰۰ (-۴۵٫۸)$۵۸,۶۹۲,۰۰۰
۵Fist Fight$۱۲,۰۱۵,۰۰۰$۱۲,۰۱۵,۰۰۰
۶Hidden Figures$۷,۱۰۰,۰۰۰ (-۱۱٫۳)$۱۴۲,۵۹۱,۰۰۰
۷Split$۷,۰۳۸,۰۰۰ (-۲۶٫۱)$۱۲۳,۶۰۳,۰۰۰
۸A Dog’s Purpose$۵,۵۶۰,۰۰۰ (-۲۳٫۵)$۵۰,۶۷۶,۰۰۰
۹La La Land$۴,۵۰۰,۰۰۰ (-۹٫۰)$۱۳۳,۵۰۴,۰۰۰
۱۰A Cure For Wellness$۴,۲۰۰,۰۰۰$۴,۲۰۰,۰۰۰

بگذارید با میهمانان تازه اکران شده آغاز کنیم. The Great Wall در اکران افتتاحیه با ۱۸ میلیون دلار درآمد در جایگاه سوم قرار گرفت و این رقم برای فیلمی با هزینه سنگینی چون دیوار اعظم،ناخوش آیند است.
به هرحال این فیلم منحصرا برای بازار آمریکا ساخته نشده و عمده درامد عظیم خود را از مارکت ها و بازار های سایر کشور ها بدست می آورد.(مخصوصا در بازار چین)
زمانی که بمب سینمایی آمریکای شمالی مثل بمب جلب توجه نمیکند،پس امیدی به آن نمیتوان داشت. تمام چشم ها به فروش اکران جهانی The Great Wall میباشد و امید است به فروش موفقی در دیگر کشور ها دست پیدا کند.
از آن طرف نمیشود همین حرف را درباره فیلم Fist Fight که در هفته افتتاحیه اکران در جایگاه پنجم قرار گرفت،تکرار کرد.(۱۲میلیون دلار درآمد)بر خلاف فیلم رقیب،Fist Fight با بودجه ی کمتری تولید شده و اگر طی هفته آینده لغزشی در باکس آفیس و فروش این فیلم ایجاد نشود،میتوان انتظار داشت که هزینه ساخت به جیب سازنده ها بازگردد.اما باز هم این فروش برای فیلمی که یکی از ستارگان بزرگ دنیای کمدی در آن ایفای نقش میکند،چندان جالب نیست.
در آن سمت ماجرا A Cure For Wellness از سایر فیلم های تازه اکران شده عملکردی ضعیف تر داشت و در اکران افتتاحیه با ۴ میلیون فروش جایگاه ۱۰م را کسب کرد که ما میتوانیم این امر را به گردن سه موضوع بی اندازیم.
نقد و بررسی های قاطی و گمراه کننده،بازاریابی عجیب و غریب و یک حقیقت ساده که این فیلم خیلی خیلی سردرگم کنندست.
شاید این عنوان بتواند در لیست دوم محصولات خانگی قرار بگیرد،اما ما داریم درباره انفجار های باکس آفیسی بحث میکنیم.
خب بیایید نگاهی به اکران های موفق بی اندازیم. The LEGO Batman Movie دقیقا همانطور عمل کرد که پیشبینی میشد.با ۳۵%سقوط با فروشی۳۴ میلیونی در مجموع ۹۸ میلیون دلار،میتازد. شاید موفق به تکرار عملکرد The LEGO Movie نشود،اما در درازمدت شاهد فروش بسیار خوشحال کننده ای از آن خواهیم بود.Fifty Shades Darker نیز طبق همان الگویی که انتظار میرفت عمل کرد و با کاهش فروش عظیم ۵۵% جایگاه دوم را با ۲۰ میلیون دلار حفظ کرد و درامد کلی خود را به ۸۹ میلیون دلار رساند.این فیلم نیز قاعدتا نخواهد توانست موفقیت مالی فیلم نخست را تکرار کند اما همچنان به یکی از پر بازدید ها بدل شده است.در جایگاه چهارم John Wick: Chapter 2 با کاهش فروش ۴۵ درصدی و با درامد خالص این هفته،۱۶ میلیون دلاری و در مجموعه ۵۸ میلیون دلار،بسیار فراتر از انتظارات ظاهر شده است.این فیلم در حال حاضر حتی ۱۸ میلیون دلار بیشتر از پیشبینی ها فروخته و انتظار میرود تا پایان دوره اکران حتی به فروشی بسا بیشتر دست پیدا کند.
در همین حین،Hidden Figures با کاهش فروشی ۱۱% با درامد ۷ میلیون در این هفته و در مجموع ۱۴۲ میلیون دلار همچنان از موفقیت های باکس آفیس به حساب می آید.از طرفی La La Land نیز با ارقامی جالبی به فروش خود ادامه میدهد.۹ درصد سقوط نسبت به هفته گذشته،۴ میلیون در آمد آخرهفته و ۱۳۳ میلیون دلار در مجموع.
با توجه به آغاز مراسم آکادمی اسکار و نامزدی جایزه اسکار برای فیلم لالالند، انتظار میرود شاهد فروش قوی آن تا هفته آینده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید