بازسازی جدیدترین فیلم دیزنی، “دیو ودلبر” (Beauty and The Beast) تقریبا تمام شده و از ۱۷ مارس برروی پرده به نمایش درمی‌آید. امروز بررسی‌ها و نقد‌های انجام شده در مورد این فیلم جادویی منتشر شده و ما در وبسایت موی اسکرین این نقد‌ها را آماده کرده و تقدیم حضور شما می‌کنیم.

با نقش‌آفرینی “اما واتسون” (Emma Watson) در نقش Belle و “دن استیونز” (Dan Stevens) در نقش دیو در این فیلم، از این فیلم انتظار می‌رود گیشه‌ها را درنوردد و تخمین زده می‌شود که فروش فیلم یکی از بهترین آغازها در تاریخ سینمای آمریکا باشد.

داستان فیلم همانند داستان نسخه اصلی فیلم در سال۱۹۹۱ است و درحالیکه قطعات موسیقی فیلم ترکیبی از موسیقی‌های کلاسیک و مدرن است.

فیلم دیو و دلبر تازه‌ترین نسخه از فیلم‌های قدیمی دیزنی بعد از Maleficent, cinderlla و کتاب جنگل است.

Belle (Emma Watson) in Disney's BEAUTY AND THE BEAST, a live-action adaptation of the studio's animated classic directed by Bill Condon.

نام: Beauty and the Beast

تاریخ انتشار: ۱۷ مارس

بازیگران: Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Jush Gad, Ian McKellan, Ewan McGregor, Stanley Tucci

کارگردان: Bill Condon

رده بندی: PG

مدت زمان: ۱۲۹ دقیقه

Gamespot:

” دیو و دلبر اینجا است تا شما را به خاطرات گذشته ببرد تا شما را با جلوه‌های تصویری خود شگفت زده کند و مجبورتان می‌کند تا با این فیلم آهنگ‌هایی را که از سال‌ها قبل دوست داشته‌اید، را زمزمه کنید. همه آهنگ‌ها جدید هستند اما هنوز هم تا جایی که به یاد آورید، دقیق هستند. دیو و دلبر فوق العاده است اما بالاتر از آن، با تمام تعاریف کاملا امن و ساده است.”

Variety:

بازسازی فیلم دیو و دلبر از انیمیشن قدیمی آن از سال ۱۹۹۱، با نقش آفرینی اما واتسون در نقش Belle زیبارو، گاهی اوقات مجذوب کننده و گاهی اوقات بی دست و پا از بازآفرینی و بازتصوری است.

USA Today:

” برخلاف فیلم کتاب جنگل، فیلم دیو و دلبر منظره‌های بصری و طراحی‌های مجلل را با داستان بهتری نسبت به نسخه اصلی پیوند داده است و بازیگران آن برای طرفداران قدیمی و تازه واردان مانند جادو عمل کرده‌اند.”

Polygon:

” دیو و دلبر علیرغم معایب خود، دلربا، شگفت انگیز و قلب‌هایی که عاشق نسخه اول فیلم بودند را به تسخیر در می‌آورد. در وهله اول کارگردان فیلم به تم و استایل نسخه اصلی وفادار مانده ولی هنوز هم چیزی بی همتا  در مورد این انطباق وجود دارد که یک احساس کاملا جدید را منتقل می‌کند.

این فیلم نمادی از ترکیب نوستالژی و مدرنیزم است که برای هردو گروه (طرفداران نسخه قبل و کسانی که اصلا آن را ندیده‌اند) جذاب خواهد بود. “

Collider:

” من عاشق نسخه سال ۱۹۹۱ دیو و دلبر هستم و انتظار فوق العاده بالایی از این نسخه جدید دارم. دلیلی برای نگرانی در مورد شبیه سازی دیو باقی نمی‌ماند زیرا دیزنی مانند همیشه کار خود را بلد است.

همچنین با وجود “آلن منکن” (Alan Menken) دیگر نگرانی و دلشوره‌ای در مورد موسیقی فیلم باقی نمانده و از اضافه شدن عناصر جدید به فیلم نسبت به نسخه۱۹۹۱ نباید دلخور بود زیرا فیلم را حسابی دلچسب کرده است. “کاندون” به صورت کورکورانه به نسخه ۱۹۹۱ نچسبیده است ولی اکثر تغییرات و دگرگونی‌ها نسخه جدید را از نسخه قدیمی دور نکرده است.”

دیدگاهتان را بنویسید