در قسمت اول مقاله به ۹ لحظه مضحک مراسم اسکار امسال که پر بود از گاف‌های کوچیک و بود پرداختیم. در این قسمت به ۹ لحظه مضحک پایانی این مراسم می‌پردازیم. با موی اسکرین همراه باشید.

۹ .Lame Tourist Skit شگفت انگیز

اجرای مجری در جشن های مشابه معمولاً با اجرای طنزی به پایان می‌رسد که عموماً ناموفق هستند؛اسکار امسال هم از این قاعده مستثنی نبود.

جیمی کیمل پیش‌تر به اطلاع بینندگان رسانده بود که اتوبوسی سیاحتی که اطراف لوس آنجلس در حال حرکت است در سالن اجرای برنامه توقفی خواهد داشت و توریست‌هایش مهمان اسکار خواهند شد،و نتیجه کار به همان مزخرفی که فکرش را می‌کنید بود.

برای همه مثل روز روشن بود که توریست‌ها قبلاً هماهنگ شده‌اند وگرنه چطور یک نفر میتواند در لس آنجلس تردد کند و نداند که امشب اسکار برگزار خواهد شد؟به اضافه این که توریست‌ها شروع به عکس گرفتن با سلبریتی‌ها کردند که بی‌نهایت خسته کننده بود.بلا به دور…

9

۸.یک دختر جوان جوخه انتحار را فیلم محبوبش دانست

در یک برنامه که در طول اجرا روی آنتن رفت فیلم‌بین هایی در سرتاسر دنیا فیلم‌های محبوبشان را اعلام می‌کردند و در حالی که اکثراً فیلم‌های محبوب اسکاری مثل فارغ‌التحصیلی،راکی و رفقای خوب را انتخاب می‌کردند یک دختر جوان فیلم محبوبش را جوخه انتحار اعلام می‌کرد.

درست است که او جوان بود ولی صادقانه آیا تدوین‌گران این برنامه بدون هیچ غرضی تصویر او را پخش کردند یا این که فقط ادامه اسکاری بودد که پیش از آن به این فیلم داده شده بود؟

و مضحکه ای که به طور قطع دختر بیچاره با آن مواجه خواهد شد…

8

۷.سث روگن و مایکل جی فاکس از «دلورین» خارج شدند

بعد از آن که کلیپی پخش شد که در آن روگن بازگشت به آینده را به عنوان یکی از بهترین فیلم های عمرش تحسین می‌کرد، سث روگن و مایکل جی فاکس  برای اهدای جایزه بهترین تدوین در حالی که داخل «دلورین» بودند وارد شدند.

قضیه آنجا که این زوج از ماشین پیاده شدند و سث روگن کفش های معروفی که در فیلم بود را پوشیده بود جالب‌تر هم شد.

این دو یکی از طنزهای کمتر تحمیل شده و باورپذیر تر شب را داشتند.

7

۶. Hacksaw Ridge،لالالند را در بهترین تدوین فیلم شکست داد

مدت‌هاست که یکی از مهم‌ترین شاخص‌های تعیین این که چه فیلمی اسکار بهترین فیلم را خواهد برد،اسکار بهترین تدوین است،گرچه درسال‌های اخیر و به‌خصوص اسکار،گزینه‌های ماجراجویانه‌تری را انتخاب کرده‌است.

امسال به نظر می‌رسید که لالالند این جایزه را به خانه ببرد اما این Hacksaw Ridge بود که این جایزه را براس تدوین استثنایی‌ سکانس های اکشنش به‌دست آورد.

هر نظری که در مورد فیلم و گیبسون داشته‌باشید،مخالفت با مهارتی که در تدوینش وجود دارد بسیار سخت خواهد بود.و امیدواریم که قسمت تدوین روندش در تقدیر از فیلم‌های متنوع را در سال‌های آینده ادامه دهد.

6

۵.سانی پاور،شیرشاهی می‌شود

در قسمتی از برنامه کیمل تصمیم گرفت که با سانی پاور-ستاره جوان و بسیار بااستعداد فیلم شیرـ گفت‌و‌گو کند.

بعد از صحبت درباره نقش او در فیلم،کیمل تصمیم گرفت تا لحظه‌ای مانند شیزشاه برای او خلق کند.او پاور را به سبک سیمبا و لحظه معروف انیمیشن شیرشاه-در حالی که موسیقی آن پخش می‌شد-بالا برد که باعث سرحال آمدن حضار شد.

5

۴.جیمی کیمل برای ترامپ توییت کرد

کیمل در ادامه اشاره کرد که ترامپ در طول اجرای مراسم توییت نکرده‌است،پس تصمیم گرفت تا با موبایلش در حالی که به صورت زنده در سالن پخش می‌شد برای ترامپ پیام بفرستد.

او برای ترامپ توییت کرد:«بیدازی؟» و هشتگ #Merylsayshi را با اشاره به سخنان منفور ترامپ در مورد مریل استریپ به آن اضافه کرد.

این آن پیروزی کوچک است…

4

۳.گری شندلینگ،رابرت وقن و دوریس رابرتس در یادبودها نادیده گرفته شدند

بله،در راستای سنت اسکار در اختصاص یک بخش به یادبود افراد درگذشته،واکنشی چندساله علیه استعدادهای هالیوود که بنا به دلایلی در لیست نیستند وجود دارد.

بدترین بی‌توجهی نسبت به سلطان کمدی گری شندلینگ اتفاق افتاده است.این در حالی است که بازیگر افسانه‌ای و نامزد اسکار،رابرت وقن،و دوریس رابرتس بی‌نظیر به طرز محسوسی نادیده گرفته شدند.

حتی اگر نام بیل پکستون-که یک روز قبل از مراسم اسکار فوت کرد-می‌‌تواند از قلم اقتاده باشد،بسیار شرم‌آور است که این سه نفر نادیده گرفته شدند؛ و این که در یک برنامه ۴ ساعته که پر از برنامه‌های اضافی است بهانه کمبود وقت قانع‌کننده نیست.

3

۲.یک زن زنده در یادبودها قرار گرفته بود

به طرز شرم‌آوری،یک زن زنده به طور اتفاقی در یادبودها قرار گرفته بود.بله،جنت پاترسون از نامزدهای اسکار در قسمت طراحی لباس اخیراً درگذشت اما تصویر نمایش داده شده مربوط به جان چمپن تهیه‌کنده استرالیایی بود.

چیزی که قضیه را بدتر می‌کند این است که پاترسون دوست صمیمی چمپن بود و شنیده می‌شود که بسیار از این اشتباه متاثر شده بود.

2

۱.شلم شوربای بهترین فیلم

و درنهایت،افتضاحات جشنواره با پایان آن و با ورود ستاره‌های بانی و کلاید،وارن بیتی و فی داناوان،تکمیل شد.

بعد از چند لحظه تردید،بیتی نامه را به داناوان نشان داد و او لالالند را به عنوان برنده اعلام کرد.

جردن هوروویتز،تهیه‌کننده لالالند بعد از یک دقیقه که از سخنرانی پیروزی آن‌ها گذشته بود اعلام کرد که اشتباهی رخ داده و نام اشتباهی خوانده شده است:مهتاب برنده واقعی بهترین فیلم بود.

1

مسئولین اسکار بعداً اعلام کردند که نامه مربوط به بهترین بازیگر زن به بیتی داده شده بود و تعجب او هنگام باز کردن نامه به همین خاطر بود.داناوی هم به محض دیدن اسم لالالند،آن را به عنوان بهترین فیلم اعلام کرده بود.

به طور قطع این پربحث‌ترین اسکار بهترین فیلم در طول تاریخ خواهد بود هرچند امیدواریم این قضایا بر لیاقت بیشتر فیلم مهتاب نسبت به فیلم محبوب لالالند سایه نیندازد.

نظر شما در مورد اسکار امسال چیست؟نظر خود را در کامنت‌ها با دیگران به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید