سال دیگر قرار است با اکران قسمت بعدی انتقام جویان، باکس آفیس زیرو رو شده و به دنبال آن دنیای سینمایی مارول به افق‌های جدید هیجان انگیزی دست پیدا کند.
بالاخره پروژه دنیای مارول به رویارویی گروه ابرقهرمانان با تایتان قدرتمند،تانوس(با بازی Josh Brolin) ختم می‌شود و این نقطه اوج داستانی خواهد بود که مارول یک دهه برای ساخت دنیای آن تلاش بی وقفه ای را درپرده نقره‌ای داشته است.
درحالی که این احتمال وجود دارد فیلم جدید زیر بار پتانسیل‌های خود و همینطور سطح توقعاتی که بعد از فیلم قبلی یعنی جنگ داخلی بوجود آمد کمر خم کند، این احتمال هم وجود دارد که فیلم جدید به موفقیت بزرگی دست پیدا کرده و عملا برآورده شدن رویای بسیاری از طرفداران کامیک باشد. از طرفی با درنظر گرفتن اینکه برادران روسو سکان کارگردانی این قسمت را نیز در دست دارند، می‌توان به محصول نهایی خوش‌بین بود.
فیلم برداری قسمت جدید انتقام جویان همچنان ادامه داشته و در کنار آن طرفداران نیز بیکار نبوده و از هر فرصتی استفاده کرده تا اطلاعات و خبرهای درز شده از گوشه کنار را به مانند تکه‌های پازل درکنارهم قرار بدهند. استودیوی مارول نیز از این عمل طرفداران بدش نمی‌آید و به وضوح از بازیچه قرار دادن طرفداران در فضاهای مجازی خوشش می‌آید و طوری عمل می‌کند که محصول نهایی به قدر کافی محتوای ناگفته داشته باشد تا هنگام اکران عمومی فیلم در ماه می آینده، طرفداران خود را با فیلمی سراسر هیجان و دیوانه کننده مواجه کند.
در ادامه به ۱۰ نکته‌ای که باید درباره جدیدترین و بزرگ‌ترین ساخته مارول (Avengers:Infinity Wars) بدانیم؛ پرداختیم.  پس با موی اسکرین همراه باشید.

۱۰.ثور سلاح جدیدی خواهد داشت

255653171ebc43b4-600x400
چند هفته پیش مارول ویدئویی از آغاز فیلم برداری A:IW منتشر کرد و در یکی از جالب‌ترین کانسپت آرت‌های آن، ثور را درحال جنگیدن درکنار Rocket Racoon مشاهده کردیم.
به وضوح دیده می‌شد که سلاح همیشگی ثور یعنی Mjolnir در دستانش نبوده بلکه بیشتر به تبر Jarnbjorn شباهت داشت،سلاحی که ثور در اولین کامیک‌هایش از آن استفاده کرد تا به چکش کنونی خود دست پیدا کرده و به سرنوشت تمامی چکش‌های دیگر خاتمه دهد. تا به اینجا می‌د‌انیم که قسمت اعظم داستان فیلم جدید ثور درمورد جدا شدن ثور از Mjolnir (چکش سابق خود) خواهد بود. پس این کاملا محتمل خواهد بود که ثور قادر به بازپس گیری به موقع چکش خود تا زمان A:IW نخواهد بود،که این خود نیز یک راه کاملا هوشمندانه برای کم کردن قدرت کلی انتقام جویان در اولین مواجه خود با تانوس میباشد.به احتمال زیاد ثور چکش خود را تا زمان رویارویی اجتناب ناپذیر انتقام جویان با تانوس در فیلم چهارم،بازپس خواهد گرفت.

۹.قسمت چهارم اونجرز همزمام با قسمت سوم فیلم برداری میشود

050e4f90091b993f-600x400

قسمت بعدی انتقام جویان از همان ابتدا بصورت دوقسمتی و با نام Infinity Wars معرفی شد. ولی سال پیش مارول تغییراتی در برنامه های خود ایجاد کرد و اعلام کرد که IW دیگر یک فیلم دوقسمتی نبوده و در عوض دو فیلم مجزا از هم خواهند بود که از نظر داستانی کاملا به یکدیگر نزدیک و متصل خواهند بود.
قسمت سوم و چهارم انتقام جویان(که هنوز نامگذاری نشده )بطور همزمان و یکجا فیلم برداری می‌شوند.به این معنا که عوامل صحنه و بازیگران یک روز را پای فیلم برداری IW بوده و روز بعدی به سراغ قسمت چهارم می‌روند،که این نشان دهنده یکی از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین پروسه‌های فیلم برداری در تاریخ سینما است. خوشبختانه این روش باعث نخواهد شد که هردو فیلم به یکدیگر شباهت پیدا کنند، و اگر پروژه با وجود مشکلات همچنان بکار خود ادامه دهد و به ثمر برسد، دیزنی حسابی از آن سود خواهد برد.

.

۸.در قسمت سوم انتقام جویان Peter Dinklage نقش ایفا خواهد کرد

2.12498294-600x400
خبرها در ماه ژانویه حاکی از آن بود که مارول برای ذوق مرگ کردن بیشتر طرفدارها درحال مذاکره با Peter Dinklage برای ایفای نقش در IW است.گمانه زنی‌های فراوانی درباب اینکه این ستاره سریال GOT چه نقشی را ایفا خواهد کرد صورت گرفت و خیلی از طرفداران به این نتیجه رسیدند که وی نقش MODOK را برعهده خواهد داشت. یک جهش یافته عجیب که ارگانیسم ذهنی وی فقط برای کشتن طراحی شده و از طرفی نیزبسیار طرفدار دارد.
با این وجود معمولا حدس و گمان‌های طرفداران اشتباه از آب درمی‌آید و این احتمال نیز وجود دارد که وی درحال ایفای نقش شخصیتی دیگر از لیست بلندبالای کاراکترهای مارول باشد و یا حتی محتمل است که مارول شخصیت جدید و اورجینالی را خلق کرده و به لیست خود اضافه کرده باشد.

.

۷.تانوس حضور پررنگ تری در IW خواهد داشت

450cbb8062357a49-600x400

یکی از ناامیدترین وجه‌های دنیای سینمایی مارول، حضور بسیار کمرنگ تانوس از بعد از اولین فیلم انتقام جویان تا به‌حال بوده است که حضور کلی وی را به ۳دقیقه می‌رساند!
خوشبختانه کریستوفر مارکوس، یکی از نویسندگان،تایید کرده که تانوس در این قسمت مانند قبل غایب نبوده و‌حضور سنگین خود را در فیلم به عمل خواهد آورد. وی همچنین گفته است:نیازی به استفاده از المان سورپرایز نیست. همه خبر دارند که تانوس در این فیلم حضور دارد. شما می‌توانید بر روی صحنه‌هایی که بسیاری از وجوه شخصیتی وی را آشکار خواهد کرد حساب باز کنید.

.

.

۶.ممکن است ۷۰شخصیت در این قسمت حضور داشته باشد

b1d6db750bea4250-600x400
مدتی پیش برادران روسو با منتشر کردن عکس و کامنتی اذعان داشتند که در دفتر ساخت فیلم تخته‌ای با اسم نزدیک به ۶۷شخصیت نوشته شده بر روی آن بر دیوار آویزان است که باعث خوشحالی و درعین حال فریفتن طرفداران شده و آنها گمان می‌کردند که در فیلم نهایی نیز همین تعداد کاراکتر وجود خواهد داشت.برادران روسو بعدها شفاف سازی کرده و گفتند که این یک عدد قطعی و دقیق نیست بلکه صرفا حاکی از تعداد شخصیت‌هایی بوده که می‌توانند در دنیای سینمایی مارول،با احتساب شخصیت هایی که از فیلم حذف شده‌اند و آنهایی که بعدا تصمیم به اضافه کردنشان گرفته شده،حضور داشته باشند.
با در نظر گرفتن اینکه جنگ داخلی به تنهایی نزدیک به ۳۰شخصیت دارد،با اضافه شدن محافظان کهکشان و سایر کاراکتر های آتی به الباقی گروه انتقام جویان،تعداد شخصیت ها به ۶۰یا ۷۰خواهد رسید.

.

۵.شخصیت ویژن احتمالا خواهد مرد

3AwWxmUp-600x400

درعین حال که لیست اسم بازیگرانی که درهردو فیلم ایفای نقش خواهند کرد تایید شده و شامل افرادی مانند رابرت داونی جونیور،کریس اِوانز،کریس همزورث،مارک رافالو و بندیکت کامبربچ است،اسم Paul Bettany ایفاگر نقش ویژن در این لیست دیده نمی‌شود.باتوجه به اینکه وی بسیار قدرتمند بوده و می‌تواند در مبارزه انتقام جویان علیه تانوس درفیلم ۴ام مفید وآقع شود، نبود اسم وی نسبتا عجیب بنظر می‌رسد. و وقتی می‌دانیم که یکی از سنگ‌های اینفینیتی را در سر خود حمل می‌کند می‌شود راحت حدس زد که احتمالا در فیلم سوم، تانوس آن سنگ را از سر ویژن جدا کرده و او را می‌کشد.

.

.

۴.بازیگران تا آغاز فیلم برداری هیچ فیلم نامه‌ای دریافت نکرده‌اند

3f33388d5587c691-600x400

هنگامی که پروسه فیلم برداری در ۲۳ام ژانویه آغاز شد، تعداد زیادئ از بازیگران هنوز فیلم نامه را دریافت نکرده بودند. مانند الیزابت اؤلسن،جرمی رنر،دیو باتیستا و کریس همزورث که در ژانویه گذشته تایید کرده بود که هنوز هیچ فئلم نامه‌ای به دستش نرسیده که بخواند. درحالی که این روند می‌تواند زنگ هشداری برای هر فیلم دیگری باشد، وقتی نوبت به مارول و سیاست‌هایش در مخفی نگه داشتن اطلاعات و جلوگیری از درز کردن آن می‌رسد، عملی کاملا استاندارد بنظر می‌آید. همزورث نیز چندی پیش گفته بود: واقعا خیلی اعصاب خورد کنه که تازه فیلم نامه رو بهمون دادن، ولی خب ماروله، کاریش نمیشه کرد.

.

.

۳.کاپیتان مارول قطعا در فیلم حضور خواهد داشت

3f2eaa29cea9b422-600x400
چندوقت پیش Brie Larson برای ایفای نقش کاپیتان مارول انتخاب شد.با این حال هیچ سند محکم دال بر حضور یا عدم حضور وی در IW وجود نداشت، تا زمانی که قسمتی از فیلم نامه در دسامبر گذشته به بیرون درز کرد و در آن نام لارسون و کاپیتان مارول دیده می‌شد که مشخص کرد که وی در این فیلم نیزقبل ازفیلم اختصاصی خود نقشی ایفا خؤاهد کرد. حال می‌خواهد طبق مرسومات مارول بعد از تیتراژ پایانی و یا به هر طریق دیگر خودنمایی کند، به هرصورت در فیلم حضور خواهد داشت.

.

.

۲.انتقام جویان به فضا خواهند رفت

8f4f4c874828f081-600x400
یکی از آزاردهنده‌ترین سوالاتی که ذهن طرفداران را بعد از خبر ملحق شدن محافظان کهکشان به انتقام جویان مشغول ساخته این بوده که آیا مرد آهنی و الباقی گروه به فضا خواهند رفت یا خیر.
درواقع ویدئویی که از اولین روز فیلم برداری منتشر شده بود،رابرت داونی جونیور،تام هالند و کریس پرت را نشان می‌داد که برروی زمین‌های بایر بسیار وسیعی ایستاده بودند که شباهتی به هیچ یک از نقاط روی زمین نداشت. پس می‌شود فرض کرد که حداقل مردآهنی و مرد عنکبؤتی و استارلرد به هر طریقی کارشنان به روی سیاره بیگانه ختم شده و عملا تیم زمینی انتقام جویان با کاراکترهای خارج زمینی متحد شده‌اند.

.

.

۱.اولین فیلمی خواهد بود که تماما در Digital IMAX فیلم برداری خواهد شد

5332fa56b73348e6-600x400
قسمت جدید انتقام جویان نه تنها یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های فیلم برداری و همینطور بودجه عظیمی را دارد، بلکه قرار است اولین فیلمی باشد که تماما از تکنولوژی IMAX DMR بهره می‌برد. بسیاری از بلاک باسترهای دیگر نیز برای لحظات نسبتا کوتاهی از IMAXاستفاده کرده بودند،ولی گویا IWکاملا ازین تکنولوژی بهره خواهد برد.
با توجه به سرمایه بسیار زیادی که دیزنی برروی این پروژه کرده از همین حالا مشخص است که چه سود هنگفتی قرار است به جیب‌های دیزنی سرازیر شود.


منبع: What Culture

دیدگاهتان را بنویسید