شرکت مارول با همکاری Netflix شخصیت های جدیدی را معرفی کرده است و قرار است داستان‌های آن‌ها را کنکاش کند. هرکدام از این شخصیت‌ها صفات و ویژگی‌های مشترکی دارا هستند. در آخرین هنرنمایی این شخصیت‌ها ما شاهد “دنی رند” در سریال ‌Iron Fist خواهیم بود. او در هنر‌های رزمی مهارت خاصی دارد و داستان او پر از صحنه‌های خشونت آمیز است.

علیرغم اینکه ” مشت آهنین” پنجمین فیلم مارول در این زمینه است، این فیلم چیزی بیشتر از باقی فیلم‌ها است. اگرچه همچنین ما در این سریال شاهد چهره‌های آشنا و جنبه‌هایی بودیم که به ما اطمینان دهد این سریال هم با بقیه سریال‌ها همسو و هم جهت است. ما ۶ قسمت ابتدایی آن را تماشا کردیم. در ادامه ما ۵ دلیلی که باعث می‌شود که مجبور شوید آن را تماشا کنید را آورده‌ایم. با وبسایت موی اسکرین همراه باشید.

شخصیت ” مشت آهنین” شخصیتی افسرده نیست

کودکی را تصور کنید که پدر و مادرش در مقابل چشمانش کشته می‌شوند و خود را در شهری غریب پیدا می‌کند. ما می‌دانیم که برای “بروس وین” چه اتفاقی افتاده است زمانیکه شاهد مرگ والدینش بود. او تبدیل به یک شخصیت وسواسی و پرورش یافته شد. داستان ” دنی رند” اندکی متفاوت است. با اینکه او پس از ۱۵ سال به خانه بازگشت و دریافت که تا چه اندازه همه چیز تغییر کرده است، اما او هنوز به شدت خوش بین است. شاید این حد از خوش بینی به دلیل تمرینات و آموزش‌هایی است که او دریافت کرده است. شاید او زمان کافی برای دور کردن خشم وناامیدی خود را در طول تمرینات داشته است. حال موضوع هرچه که هست، او شخصیتی به مراتب تکامل یافته‌تر از شخصیت‌هایی نظیر Daredevil و Jessica Jones است. این موضوع نکته مثبتی است که ما پس از مدت‌ها شاهد شخصیتی باشیم که نگاه مثبتی به وقایع دارد.

البته این خوش بینی به این موضوع نیست که ” دنی رند” یک گوشه بنشیند و لبخند عریضی بر لب داشته باشد. در کنار قابلیت هنر‌های رزمی او، او این قابلیت را دارد که به قابلیت ” چی” خود ارتباط برقرار کند که او می‌تواند انرژی ابرقهرمانی خود را از قلب مار عرفانی “شائو لائو” هدایت کند.

شهر عرفانی باستانی K’un-Lun وجود دارد

در کمیک‌ها، شهر K’un-Lun یکی از ” شهرهای مرکزی بهشت”  است و در بعد دیگری از جهان قرار داشت. این شهر فقط هر ۱۰ سال یکبار در زمین نمایان می‌شود. البته این موضوع در سریال به هر ۱۵ سال یکبار تغییر یافته است. طرفداران کمیک ممکن است در شگفت باشند که چگونه شهر K’un-Lun در سریال بکار رفته است و در بعد دیگری قرار دارد. او این موضوع شهر را در ابتدا به یک دکتر توضیح داد. اغلب عناصر موجود در کمیک باید تغییر کنند. شهر باستانی عرفانی و زمان دنی بخش بزرگی از چیزی است که شخصیت او را شکل داده است.

گروه The Defenders تشکیل می‌شود

در جریان کمیک کان سن دیگو ۲۰۱۶، نتفلیکس تیزری از یک تیم را به نمایش گذاشت که در آن دردویل، جسیکا جونز و لوک کیج در مقابل یک تهدید می‌ایستند. درحالیکه ما بخش‌های مختلفی از شهر نیویورک را شاهد هستیم، چهره‌های آشنایی را می‌بینیم که قصد گردهم آوردن این قهرمانان را دارند.

Claire Temple که نقش آن را Rosario Dawson بازی می‌کند که با یکی از شخصیت‌ها دوست است و دنی را ملاقات می‌کند. خانم تمپل پرستار سابقی است که قابلیت‌های خود را برای کمک به دردویل، جسیکا جونز و لوک کیج گذاشته است. او تبدیل به “استن لی” مارول نتفلیکس شده است که در داستان شخصیت‌های مختلف حضور بهم می‌رساند.

همچنین Jeri Hogarth که Carrie-Anne Moss نقش آن را بازی کرده است و در سریال جسیکا جونز معرفی شد. شخصیت او براساس Jeryn Hogarth برداشت شده است و یک وکیل برای دنی در کمیک‌ها بود. شما می‌توانید تصور کنید که یک وکیل زمانیکه تصور می‌شود ۱۵ سال پیش مرده‌اید، به کار می‌آید.

همچنین شخصیت Misty Might که در سریال لوک کیج معرفی شد، قرار است در قسمت‌های بعد وارد سریال شود.

The Hand and Madame Gao

آیا “مادام گائو” را در فصل اول دردویل به یاد می‌آورید؟ او هروئینی را می‌فروخت که نماد مار داشت. این نماد به خالکوبی سینه دنی رند شبیه است. زمانیکه دردویل در مقابل او قرار گرفت، خانم گائو با قدرت دستانش او را به پرواز درآورد. برخی نظریه‌ها بیان می‌دارد که او هم زمانی در شهر باستانی عرفانی K’un-Lun حضور داشته است. حتی ممکن است او نسخه‌ای از Crane Mother باشد که در سریال مشت آهنین ساخته سال ۲۰۰۷ حضور داشت. Crane Mother یک شخص عرفانی و رهبر یکی از شهرهای افسانه‌ای بهشت بوده است. اگر هرکدام از این شخصیت‌ها در سریال بعدی نتفلیکس حضور داشته باشد، حسابی دست آیرون فیست پر خواهد بود.

The Hand بازگشته است. ارتشی از نینجاهای شیطانی که هرگز چیز خوبی نیست. عروس ۹ عنکبوت هم ذخیره خوبی است.

خشونت و حرکات زیادی در سریال موجود است

اگر شما یک شخصیت آموزش دیده در یک شهر عرفانی و باستانی داشته باشید که تبدیل به یک سلاح زنده می‌شود و شما از او انتظار مبارزه دارید. دنی برای حرکات رزمی بسیار سریع است. او به آسانی و لطافت می‌جنگد. شما حتی او را در حال نبرد با چند دشمن در یک زمان خواهید دید.

نکته جالب این است که او تنها کسی نیست که در سریال می‌جنگد. Collen Wing، دختری که خود را دختر اژدها می‌نامد، به خوبی از کمیک‌ها به سریال ورود کرده است.

کولن یک باشگاه را اداره می‌کند و دیگران را برای نبرد آموزش می‌دهد. این می‌تواند ارتباطی بین او و مشت آهنین باشد و همچنین او یک رابطه دوستی قوی با Misty Might ایجاد کرده است.

کولن زمان زیادی برای نمایش قابلیت‌های خود دارد. دنی قطعا به کمک او نیاز خواهد داشت تا دشمنان خود را شکست دهد.

سریال Iron Fist در تاریخ ۱۷ مارس از شبکه نتفلیکس پخش خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید