نیازی به توضیح نیست که دنیای گسترش یافته DC شروع ضعیفی داشته است.سه فیلم ساخته شده و مرد فولادین هنوز تحسین‌شده‌ترین ‌فیلم سری است و اگر فیلمی با جلوه‌های ویژه بیش از حد که در آن سوپرمن گردن می‌شکند بهترین فیلم فرانچایز شماست،فرانچایز شما نیاز به کمک دارد.

در حالی که هر کس به نحوی در حال تلاش برای بهبود ماجراست-مثلاً به نظر می‌رسد زک اسنایدر با لیگ عدالت به دنبال دست‌یابی به لحنی سبک‌تر است،پتی جنکینز با واندروومن به دنبال یک حماسه تاریخی است و بن افلک یک کمالگرا را به فیلم‌نامه‌اش اضافه کرده‌است-آکوامن همچنان یک گزینه ریسکی‌تر است.نه حداقل تا زمانی که اکثر سینمارو ها او را نمی‌شناسند.

او در یک سطح وجودی کاملاً متفاوت نسبت به بقیه قهرمانان سینمایی قرار دارد:او با ماهی‌ها حرف می‌زند،یک نیزه سه شاخه حمل می‌کند و بر یک تمدن زیر آب حکمرانی می‌کند.تصور این که چطور او با دید ترسناکی که توسط اسنایدر رهبری می‌شود وفق می‌یابد سخت خواهد بود.

ولی به نظر می‌رسد که وارنر به خوبی متوجه این شده است که اگر این فیلم به افراد کارنابلد بیفتد چه افتضاحی به بار خواهد آمد.بنابراین آنها جیمز وان اکشن‌ساز حرفه‌ای را برای تصویر کردن این ایده تا حدودی دیوانه‌وار به کار گرفته‌اند و همچنین اسطوره بازی تاج و تخت یعنی جیسون موآما.با حضور چنین استعدادهایی دلیلی برای عدم موفقیت این فیلم وجود ندارد.

در واقع،اگر بخواهیم براساس آنچه می‌دانیم قضاوت کنیم،این فیلم می‌تواند فوق‌العاده باشد…

۱۰.طراحی او کاملاً تغییر کرده است

اجتناب‌ناپذیز بود؛آکوامن کمیک‌بوک‌ها شبیه افلیج‌هاست.او یک آدم سفیدپوست با موهای بلوند است که زره طلایی و دستکش سبز می‌پوشد،و شما بیش از هرچیز می‌توانید بگویید که کاراکتر او در سال ۱۹۴۰ خلق شده‌ است و استایلش برعکس بتمن و سوپرمن سالخورده نشده است.

خوشبختانه تیم بازی‌گردانی و طراحی لباس وارنر بروز با تبدیل آکوامن از تجسم افلیجی به یه یک سرکش مهاجم به خوبی از پس این قضیه برآمد‌ه‌اند.

آنها با استفاده از بازیگر تنومندی مثل موآما،شخصیت آکوامن را با فرهنگ جزیره‌نشینی-به نحوی که احساس خوبی نسبت به یک قهرمان دریازی دست می‌دهد-تلفیق کرده‌اند.خالکوبی‌ها هم با این مفهوم تناسب دارند و المان‌هایی حاشیه‌ای که در کمیک‌ها وجود ندارند به او اضافه می‌کنند.

۹.فیلمنامه واقعا بامزه است

هرآنچه تا به حال از آکوامن دیده‌ایم جدی بوده‌ است؛اما اگر نگران این هستید که فیلمی که به تنهایی درباره اوست یک تجربه سخت پر از اخم و غرش‌های تک هجایی باشد،نگران نباشید.

ویل بال،فیلمنامه‌نویس فیلم در مصاحبه‌ای با کالیدر به طرفداران فیلم اطمینان داد که فیلمنامه‌اش فستیوال تاریکی نخواهد بود.

قرار است بامزه باشد.قرار است واقعاً بامزه باشد.

بال همچنین گفت که ون تصویر روشنی از لحنی که در پی آن است دارد.فیلم قرار است دود از سر مخاطبان بپراند؛نه فقط از نظر بصری بلکه به خاطر فیلمنامه و وسعت آن.

۸.ظاهراً او به گیتارنوازی علاقه دارد

چه ارتباطی بین عشق آرتور کری به گینار و فیلم آکوامن وجود دارد؟فعلا هیچ کس خارج از چرخه وارنر بروز پاسخ این سوال را نمی‌داند.شاید وسیله‌ایست که برای شوخی برداشته‌است.

همچنین این ارتباط بین آکوامن و گیتار می‌تواند باعث وجود موسیقی متن راک در فیلم شود.

.

۷.اکشن فیلم فوق‌العاده خواهد بود

اگر در این زندگی از یک چیز مطمئن باشیم،آن این است که جیمز ون توانایی کارگردانی سکانس‌های اکشن را دارد.سریع و خسن ۷ به خوبی این توانایی را اثبات کرد.ون با ایجاد فستیوالی ار هیجانات سرشار از انرژی در آن فرانچایز ماشین‌محور بیش‌ترین فروش گیشه سری در تمام تاریخ را رقم زد.مهر تایید دیگر بر استعداد کارگردانی او به اولین تجربه‌اش،فیلم اره، باز می‌گردد؛که در آن یک حمام کثیف را شدیداً رعب‌آور تصویر کرد.

انتخاب او برای فیلم حرکت بزرگی از طرف وارنر بود.در حالی که سونی و مارول ساخت اسپایدرمن را به جان واتس سپرده‌اند که هنوز در دنیای اکشن امتحانش را پس نداده است،وارنر کارگردانی فیلمش را به یکی از بهترین کارگردانان اکشن دنیا سپرده است.

۶.لحظه‌های جداً ترسناکی در فیلم خواهد بود

ون همچنین مهارت زیادی در ژانر وحشت دارد.این را کارگردانی اره،insidious و conjuring در کنار تهیه کنندگی Lights Out و آنیبال به خوبی تایید می‌کند.او می‌تواند یک ایده ترسناک را به تصویر بکشد و تنش ایجاد کند که امروزه کمتر فیلمسازی مانند اوست.ممکن است فکر کنید که این به آکوامن ارتباطی ندارد اما ون موافق نیست.

در نمایشگاه کمیک کان که در سان دیگو برگزار شد،ون افشا کرد که از بابت فرصت پیش آمده برای افزودن المان‌های ترس به این فیلم هیجان‌زده است چون دریای عمیق ترسناک است. به نظر می‌رسد که این یکی از دلایل او برای پذیرفتن این فیلم است. چون او راه‌هایی را برای ترکیب مهارتش در ایجاد ترس با تجربه‌اش در اکشن می‌بیند.فرانچایزهای زیادی نیستند که ظرفیت هر دو زا داشته باشند.

۵.شخصیت «مرا» فراتر از یک معشوق صرف است

امبر هرد نقش «مرا»،همسر آکوامن و ملکه اطلس را در نوامبر امسال در لیگ عدالت و پیش از بازی در آکوامن بر عهده خواهد داشت. گروه طراحی لباس زره‌ای را طراحی کرده است که نشان می‌دهد نقش او بسیار بیشتر از معشوقه قهرمان خواهد بود؛ او در اکشن‌ها نیز حضور خواهد داشت.

این خوشحال‌کننده است. مرا در کمیک بوک‌ها قدرت‌های فراطبیعی خودش را دارد. از جمله فدرت زیاد، کنترل آب و ارتباط با ماهی‌ها.قدرت‌های او مشابه آکوامن هستند که می‌توانند باعث ایجاد رقابت‌های بامزه‌ای بین آنها شوند.

۴.احتمال وجود چند شخصیت شرور در فیلم وجود دارد

پاتریک ویلسون قراردادی امضا کرده تا نقش استاد اقیانوس را بازی کند.برادر ناتنی آکوامن که چشمش به دنبال تصاحب تاج و تخت اوست.پیدا کردن شباهت‌های این نقش به لوکی کار دشواری نیست،اما این نقش باید نقش بامزه‌ای برای بازیگر واچمن و کانجورینگ باشد.

همچنین یک بازیگر عالی نقش‌های شرور نیز در لیست بازیگران وجود دارد.کسی که به نظر می‌رسد این بار نقش دوستانه‌ای را بازی کند. ویلیام دافو برای نقش نویدیس ولکو انتخاب شده‌ است.

.

۳.احتمالاً شخصیت‌های مهمان در فیلم حضور داشته باشند

 لحظاتی از لیگ عدالت در بتمن علیه سوپرمن وجود داشت و فلش برای لحظاتی در جوخه انتحار دیده شد. با توجه به این که آکوامن در ادامه آنها ساخته می‌شود، انتظار دیدن یک یا دو شخصیت مهمان در این فیلم هم عاقلانه به نظر می‌رسد.

اما چه کسی در آن حضور خواهد داشت؟ پاسخ این سوال در حال حاضز یک راز است.اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، فلش،لیگ عدالت و واندر وومن تا قبل از آکوامن روی پرده رفته‌اند.آرتور کری با بتمن، واندر وومن، سایبورگ، فلش و احتمالاً سوپرمن دیدار خواهد کرد. بنابراین می‌تواند از هر کدام از آنها کمگ بخواهد.

البته نباید از یاد برد که شزم و فانوس سبز فیلم‌های بعدی خواهند بود. ممکن است وارنر بروز بخواهد در جایی از فیلم آنها را پیش‌نمایش کند.بعد از تیتراژ پایانی؟کسی نیست؟

۲.آنها می‌دانند که او قهرمان محبوب هیچ کس نیست

افلیجی آکوامن از دید طرفداران کمیک‌بوک‌ها نیست. و شکر خدا، در پشت صحنه فیلم هم نادیده گرفته نشده است.ون در گفت‌و‌گویی با MTV گفت که کاملاً از این که آکوامن در دنیای سوپرقهرمانان جایگاه خاصی ندارد آگاه است. ولی او این را یک ویژگی منفی نمی‌داند.

چیز باحالی در این باره وجود دارد. من عاشق این ایده‌ام که تغییراتی در یک توسری‌خور ایجاد کنی که مطابق انتظارات مردم نباشد.مثلاً :«اوه شما فکر می‌کردید با یک کاراکتر ضعیف طرفید؟ نه! نه! نه! نه! اون خیلی باحاله»

به نظر می‌رسد که این بهترین طرز فکر برای اقتباس از آکوامن باشد: این حقیقت که شخصیت اصلی شما اعتبار خوبی ندارد را قبول کنید، حتی درباره آن شوخی کنید. بعد شروع به باحال کردنش کنید. امیدواریم که این فقط در سطح فیلم اتفاق نیفتد (با گیتار و خالکوبی‌ها) بلکه در مرکز داستان و شخصیت‌هایش تاثیر بگذارد. اتفاق ویژه‌ای در اینجا رخ خواهد داد اگر همه چیز به خوبی جفت‌وجور شود.

۱.نیازی نیست که فیلم به خود زحمت معرفی اصل و نسب او را بدهد

و در نهایت، یکی از هیجان‌انگیز ترین چیزها درباره فیلم آکوامن: فیلم قصه اصل و پیشینه نخواهد بود. بتمن در لیگ عدالت کنکاش‌هایی در آکوامن خواهد داشت. این بدان معناست که فیلم آکوامن که در اکتبر ۲۰۱۸ اکران می‌شود نیازی به پوشش پیش‌زمینه‌ها نخواهد داشت. فیلم می‌تواند وقت بیشتری را به کارهای دیگر از جمله ساخت روابط بین شخصیت‌ها و کنکاش عمیق‌تر در شخصیت اصلی‌اش اختصاص دهد.

با معرفی آکوامن در لیگ عدالت، مغزهای متفکر پشت دنیای گسترش یافته DC به ون و موموآ فرصت بهتری برای خلق فیلمی که می‌تواند روی پای خودش بایستد،داده‌اند.

برای همه چیزهایی که تا به حال گفته شد-المان‌های ترس، فیلمنامه بامزه، صحنه‌های اکشن حماسی، گیتار زدن آکوامن و … – فرصت بیشتری خواهد بود؛ چون ون مجبور نخواهد بود وقت فیلم را در توضیج این که این شخصیت کیست و از کجا می‌آید تلف کند.

آیا شما منتظر آکوامن هستید؟نظرتان را در کامنت‌ها با دیگران به اشتراک بگذارید.


منبع:whatculture


 

دیدگاهتان را بنویسید