دنیای سینمایی مارول قرار است از طریق سریال های تلویزیونی خود و‌ همینطور فیلم‌های موجود برروی پرده نقره‌ای کاملا بهم پیوسته شود. وقتی از آن طرف هرازگاهی ساموئل ال جکسون و کوبی اسمالدر در سریال‌های تلویزیونی سرک می‌کشند پس باید انتظار این را نیز داشته باشند که شخصیت‌هایی مانند DareDevil و جسیکا جونز و غیره لطف آنها را جبران کرده و سرکی به پرده نقره‌ای بکشند.
آیا این اتفاق خواهد افتاد؟بیایید گفته‌ها و شنیده‌ها را کمی بررسی کنیم.

Agents of SHIELD

سال پیش Nate Moore تهیه کننده فیلم های کاپیتان آمریکا:سرباز زمستان و جنگ داخلی تاکید داشت که این موضوع کاملا محتمل است که ماموران شیلد دوشادوش مردآهنی، ثور و کاپیتان ظاهر شوند.
مامور کالسون که از قبل در سری فیلم‌های مارول درکنار ابرقهرمان ها به عنوان یک شخصیت کمکی ظاهر شده بود و بعدا در فیلم اول انتقام جویان از دور خارج شده و دوباره برای spin-off مخصوص در تلویزیون زنده شد.
عجیب اینکه تقریبا ۴سال از جریان مرگ وی گذشته و انتقام جویان هنوز نسبت به این موضوع هیچ واکنشی نشان نداده اند.
اول از همه مارول باید کمی رویه خود را تغییر دهد.سال گذشته Chloe Bennet بازیگر نقش Quake در سریال ماموران شیلد در مراسم comics giant حسابی از کوره در رفته بود که خود مارول نیز از مطلع کردن سرنوشت شخصیت های سریال تلویزیونی خود سر باز میزند.وی در مراسم کامیک کان نیز گفته بود:چرا سازنده ها مارو از سرنوشت این سریال باخبر نمی‌کنند تا حداقل تلکیف خودمون رو بدونیم؟
و خطاب به خبرنگار گفته بود:چرا نمیرید از خودشون بپرسید؟چون بنظر نمیرسه که به اندازه یک سر سوزن در این مورد اهمیت بدن.
حتی جاس ویدون که از همان اول در پروسه ساخت ماموران شیلد همکاری داشت نیز پذیرفته بود که روند سریال کمی از فیلم ها فاصله گرفته و رها شده اند.به نظر میرسد که اگر برای گروه ماموران شیلد در فیلم ها جایگاهی درنظر گرفته شود ازین دلخوری ها کاسته شود…

Agent Carter

اولین حضور Peggy Carter در نخستین فیلم کاپیتان آمریکا بود که بعد از آن Harley Atwell بازیگر این نقش به ترتیب در یک تک سکانس و سپس در سریال خودش ظاهر شد که برای دو فصل از سال ۲۰۱۵-۲۰۱۶ پخش شد.بلافاصله بعد ازینکه مامور کاتر تبر را پیدا کرد،در فیلم جنگ داخلی ضربه نهایی زده شد و با مردن وی، این شخصیت از دور خارج شد. با این حال شخصیت پردازی وی نسبتا کامل و بدرستی صورت گرفت. او تا سن پیری زندگی کرد و همینطور نقش میان سالی را در فیلم مرد مورچه ای ایفا کرد.پس بخاطر مورد آخر هم که شده دلیلی وجود ندارد که او درقالب فلش بک های داستانی دوباره ظاهر شود.

The Inhumans

این مورد کمی از بقیه پیچیده تر است.در اصل قرار بود «نا انسان‌ها» در قالب فیلم ارائه شود ولی در آپریل ۲۰۱۶ خیلی ساده و بدون مقدمه از لیست تاریخ‌های اکران فیلم‌های مارول حذف شد.
پروژه بعدها درقالب سریال معرفی و احیا شد که در آن بازیگرانی همچون Anson Mount ,Serinda Swan و همینطور بازیگر GoT،یعنی Iwan Rheon ایفای نقش خواهند کرد. برای آشفته بازار کردن اوضاع نیز قرار است قبل از اینکه سریال پایش به شبکه ABC باز شود، دو اپیزود نخستین آن در سینماهای IMAX آمریکا به نمایش گذاشته شود.مدیر استدیو های مارول ،کوین فیج، اصرار بر این داشت که هموز امکان ساختن فیلمی براساس ناانسان ها در آینده وجود دارد، که احتمالا در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول یعنی همزمان با اکران قسمت بعدی اسپایدرمن در تابستان ۲۰۱۹ اتفاق خواهد افتاد.

DareDevil

چارلی کاکس با ایفای نقش خود در سریال بی باک باعث شد آن خاطره بدی که فیلم ۲۰۰۳ آن(با بازی بن افلک)برای طرفداران جای گذاشته بود از بین برود. با این تفاسیر آیا باز هم بی باک را درقالب فیلم مستقل خود خواهیم دید یا خیر؟
احتمالش هست.در آوریل ۲۰۱۶بود که کاکس اذعان داشت برنامه اش با مارول فقط در سریال و spin-off های دیگر آن خلاصه نمی گردد بلکه گزینه وجود این شخصیت در فیلم های سینمایی مارول نیز برروی میز قرار دارد.وی همچنین بیان کرد:یکسری از طرفداران سوال کرده بودند که باتوجه به تم تاریک تر و جدی تر سریال،چگونه امکان جای دادن این شخصیت در بین انتقام جویان وجود خواهد داشت؟روز بعد داشتم کامیک های جنگ داخلی را میخواندم که فهمیدم مت مورداک یکجورایی عوضی و ضدحال هست.همیشه خودش را از قضایا کنار میکشد،ترش رو و بداخلاق بودن و همیشه درحال گفتن جمله (نه،اینکارو نباید انجام بدیم) هست.من هم باخودم گفتم شخصیتش همین است و با آن مشکلی ندارم،پس بطور کلی فکر میکنم که درجای درستی قرار گرفته ام و این شخصیت به درستی خواهد توانست خودش را در دنیای سینمایی مارول جای دهد.
وای انتظار این را نداشته باشید که دشمن درجه یک بی باک،ویلسون فیسک نیز بخواهد همانند قهرمان قرمزپوش ما وارد دنیای سینمایی شود.بازیگر نقش King pin گفته بود که این اتفاق نخواهد افتاد و این شخصیت منفی وارد دنیای سینمایی مارول نخواهد شد و یا حداقل آنکه این اتفاق حالا حالاها رخ نخواهد داد.

The Defenders

داستان درمورد دیگر همکاران شیطان قرمز پوش،یعنی جسیکا جونز،لوک کیج و Iron Fist چه خواهد شد؟
تهیه کننده اجرایی بخش تلویزیونی مارول بیان داشت که این احتمال وجود دارد که حتی داستان مدافعان با اسپایدرمن و یا دکتر استرنج نیز ادغام شود.درواقع اگر شرایط داستانی اجازه دهد ما نیز بهترین تلاش خود را برای ادغام کردن داستان شخصیت های مختلف با یکدیگر (cross over) خواهیم داشت.
بازیگر نقش لوک کیج نیز گفته بود که بسیار سخت خواهد بود که پروسه تولید سریال ها و فیلم های مارول هم راستا با یکدیگر شوند.برنامه ی قسمت سینمایی دنیای مارول سالهاست که درحال توسعه و برنامه ریزی است درصورتی که پروژه های تلویزیونی آن،حداکثر یک سال بطول خواهد انجامید.مشکل است که همه چیز آنطور که میخواهیم پیش برود چون این وسط یکسری اتفاقات خواهد افتاد که ممکن است در برنامه ریزی تداخل ایجاد کند.

The Punisher

با صدمه ای که فیلم سال۲۰۰۴پانیشر به شهرت این شخصیت وارد کرد و از آن طرف ریبوت ۲۰۰۸ آن که مثل بمب در باکس آفیس صدا کرد،شاید مارول این هوس به سرش زده که برای بار سوم ضدقهرمان معروف خود،فرانک کسل را برروی پرده نقره ای به نمایش بگذارد.با نظر بر اینکه قرار است سریال پانیشر نیز از شبکه Netflix پخش شود،محتمل است که همانند بی باک،این سریال باشد که شهرت از دست رفته ی شخصیت خود را بازگرداند.
آیا ممکن است که Jon Bernthal با ایفای کوتاه نقش خود در فصل دوم سریال DareDevil باعث شده باشد که سرمایه گذاران نظر خود را عوض کرده و حاضر شده باشند دست در جیب های خود برده و روی فیلم اختصاصی این ضدقهرمان سرمایه گذاری کنند؟
خالی از لطف نیست که بدانیم Bernthal مدتی ست که با تام هالند بازیگر جدید اسپایدرمن رابطه دوستانه نیز داشته اشت.و در تست های بازیگری ای که قبل از انتخاب ایفاگر نقش اسپایدرمن جدید گرفته شده بود،بخشی از آن مربوط به مواجه شدن با پانیشر بوده است.همین که بدانیم احتمال این وجود دارد که یکی از دشمن های پیتر پارکر،فرانک کسل خواهد بود میتواند مهر تاییدی بر این باشد که این ضد قهرمان بار دیگر به دنیای سینما وارد خواهد شد.


منبع: Digitalspy

دیدگاهتان را بنویسید