دیشب تریلری فوق ‌العاده جذاب از سریال Game of Thrones منتشر شد و حسابی ذهن ما را درگیر خودش کرده است و خواب و خوراک را از ما گرفته است. این تریلر در ۹۰ ثانیه از ۳ خاندان مدعی تاج و تخت استارک، لنیستر و تارگرین رونمایی کرد و طرفداران هر کدام از این خاندان‌ها را به جوش و خروش واداشت! اگر شما هم به مانند ما هستید، پس تا امروز مرتب این تریلر را تماشا کردید و کاسه صبرتان لبریز گشته است.

با انتشار این تریلر باز هم به مانند گذشته سوال‌ها و نظریه‌های فراوانی در میان مخاطبان سریال به وجود آمده است. پس  همراه وبسایت موی اسکرین باشید تا به ۶ مورد از این موارد بپردازیم. در ضمن خودتان را خوب آماده کنید، چون ” زمستان در راه است.”

۱- زمستان در راه است

بیایید این باراز آخر شروع کنیم، دقیقا همان جایی که در یک نمای نزدیک دلهره‌آور از چهره سرسی لنیستر، او با یک بازدم عمیق هوای یخ زده‌ای را مستقیما به سمت ما فرستاد.

اشتباه نکنید: زمستان در این فصل از سریال واقعا در راه است و این همان زمان خونباری است که هر شخصی در شمال هفت اقلیم در این هفت سال آن را به ما تذکر می‌داد.

زمستان دقیقا همان دلیل تکنیکی است که باعث شده است ما این سریال را به جای زمان همیشگی سریال در فصل دل‌انگیز بهار در ماه جولای شاهد باشیم. گروه فیلمبرداری تولید فیلم را به اندازه کافی به تاخیر انداختند تا برای تصویربرداری سریال زمستان بر سراسر اروپا که محل فیلمبرداری سریال است، مسلط شود.

تهیه کنندگان سریال آقایان “دیوید بنیوف”‌ (David Benioff) و “دن ویس” ( Dan Weiss) اخیرا آشکار کردند:” ما کمی دیرتر تولید سریال را آغاز کردیم زیرا در پایان این فصل، “زمستان اینجا است” و همین تاخیر به این معنی است که هوای آفتابی دیگر بیش از این برای تولید سریال به کار نمی‌آید. پس ما همه کارها را به تاخیر انداختیم تا بتوانیم حتی در لوکیشن‌های آفتابی محل فیلمبرداری هم مقداری هوای مه‌آلود داشته باشیم.”

“هوای مه آلود” به نظر هوای مناسبی برای پادشاه شب و ارتش مرده او برای لشکرکشی به وستروس باشد تا برای ما تمام عیار‌ترین نبردی را که تاکنون وستروس به خود دیده است را فراهم کنند.

شما قطعا قتل کلاغ سه چشم را توسط پادشاه شب در فصل گذشته و بعد از آن تعقیب دیوانه‌وار زامبی صفتانه برن استارک توسط ارتش مرده به یاد می‌آورید. قطعا ما شاهد تخت و تاز بی رحمانه ارتش مردگان برعلیه ملت به اصطلاح وحشی در قسمت “Hardhome” از فصل پنجم بودیم که در همان قسمت هم شاهد این بودیم که جان اسنو با کمی خوش شانسی توانست از آ« مهلکه جان سالم بدر برد.

آیا واقعا هفت اقلیم شانسی برای مقابله در برابر ارتش پادشاه شب را دارد؟

۲- آیا سرسی با پادشاه شب متحد می‌شود؟

خب، خداحافظی یخی سرسی در پایان این تریلر به چه معنایی است؟ حداقل ۲ راه برای تفسیرکردن این چند ثانیه‌ای که نفس یخی ملکه با چشمان پادشاه شب به پایان می‌رسد، وجود دارد. (اگرچه مطمئن هستیم کاربران انجمن Reddit فردا بیش از ۱۰۰ نظریه مطرح می‌کنند و به اصطلاح شورش را در می‌آورند.)

اولین و محتمل‌ترین تفسیر از این تریلر این است که سرسی سعی خواهد کرد تا اتحادی با پادشاه شب شکل دهد به امید اینکه بدن خود را حفظ کند.

این نظریه از شخصیت ملکه خارج نیست. ملکه سابقه‌ای دردناک و طولانی از اتحاد‌های دیوانه‌وار داشته است که سریعا آن اتحاد‌ها درست در مقابل چشمانش نابود شده‌اند.

عاقبت ازدواج با تایرل‌ها چگونه به پایان رسید؟ با مرگ ۲ پسر جوانش.

پیمان او با مذهب هفت در مورد سرکوب مخالفانش چطور پیش رفت؟ طولی نکشید که سرسی توسط همان مذهب به بند کشیده شد و مجبور گشت تا برای بازگشت به مقر پادشاهی از گزینه راه پیمایی شرم استفاده کند.

مشخصا ملکه کسی نیست که از اشتباهاتش عبرت آموزد و همین می‌تواند این نظریه را ممکن سازد که او برای حذف و نابودی رقیبان سلطنتش سعی کند تا با پادشاه شب معامله‌ای کند.

بانوی من این یک هشدار است: اگر پایان این پیمان خوش نباشد، دیگر “کوه” (Mountain) هم نمی‌تواند شما را از لمس یخی پادشاه شب رهایی بخشد.

۳- یا شاید هم نجیب‌زادگان با هم متحد شوند؟

راهی دیگری که برای تفسیر این تریلر می‌ماند این است که ممکن است یک اتحاد بین نجیب‌زادگان رقیب وستروسی شامل ملکه سرسی از مقر پادشاهی، جان اسنو از اقلیم شمال و دنریس از امپراتوری جدید تارگرین بر علیه دشمن واحد آن‌ها (مردگان) شکل گیرد.

شواهد نشان می‌دهد که این نظریه از مجموعه‌ای از افشاگری‌های یکی از کاربران انجمن Reddit منشا می‌گیرد که در تابستان گذشته در مقطع تعطیلی تولید سریال منتشر شده است.

هنوز با ما هستید؟ خوبه. جذاب‌ترین نظریه در این مورد را یکی از کاربران فعال انجمن Reddit مطرح کرده است که همین فرد جزئیاتی کلیدی از فصل ۶ را نیز قبل از این مطرح و منتشر کرده بود.

اگر این زمزمه‌ها صحیح باشد، جان اسنو برای اولین بار در سریال دنریس را ملاقات خواهد کرد تا پیشنهاد اتحاد با یکدیگر را در مقابل پادشاه شب مطرح کند و پیشنهاد او در توسط دنریس رد می‌شود.

این اتحاد تا زمانی که خود دنریس در نبرد با مردگان اژدهای موردعاقه خود یعنی ویسریون را از دست می‌دهد، شکل نمی‌گیرد. او با پیوستن به جان اسنو موافقت می‌کند تا با هم در مقابل مردگان و پادشاه شب ایستادگی کنند.

بعد‌ها ما شواهد مستحکم‌تری را در مورد این نظریه در قالب یک عکس هنری فاش شده‌ (که در زیر آمده است) دریافت کردیم که نشان می‌داد مشاور دنریس، تیریون، بران و جان اسنو را به دراگون پیت رها شده راهنمایی می‌کند.

همچنین در این تصویر ما شاهد یک نگهبان لنیستری نیز هستیم که ممکن است گویای این باشد که سرسی یا جیمی نیز در این ملاقات حضور دارند. سرسی ممکن است در این میان هردو نقش را ایفا کند. این ممکن است برای او یک فرصت حقیقی باشد اما ما شک نداریم که همچی به حالت فاجعه‌آمیزی به پایان می‌رسد.

۴- آتش و یخ نهایتا با هم برخورد کردند!

به یا آوردید که مجموعه کتاب‌هایی که سریال براساس آن‌ها ساخته شده‌اند، “ترانه‌ای یخ و آتش” نام دارد که اهمیت آن به این دلیل است که اولین پوستر سریال در سال ۲۰۱۷ این ۲ نیروی خطرناک را کنار هم قرار داده است.

این تم می‌تواند نبردی حماسی را که مابین اژدهایان (آتش) و پادشاه شب (یخ) رخ می‌دهد را پیش‌بینی کند یا می‌تواند به ۲ شخصیت کلیدی سریال اشاره داشته باشد.

اگر اژدهایان نماد آتش باشند، حتما مادرشان دنریس تارگرین شخصیت پردازی این نماد (آتش) است. و جان اسنو، پادشاه شمال، سرزمینی که از یخ پوشیده شده است، هم شخصیت یخ را دارد.

ملاقاتی بین این دو شخصیت در فصل هفتم سریال می‌تواند منجر به اتحاد یخ و آتش در سراسر هفت اقلیم برای اولین بار شود. اما هنوز ارتباطی قوی و مستحکم‌تری باقی مانده است.

در یکی از جلسات آموزش وارگی برن در فصل ۶، او سفری به گذشته می‌رود و شاهد این بود که پدر خودش یعنی ند استارک در کنار تخت خواهر در حال مرگش، لیانا که چندی قبل توسط رائگار تارگرین دزدیده شده بود، ایستاده است.

با آخرین نفس‌هایی که لیانا می‌کشد، به برادرش التماس می‌کند که به هر قیمتی که شده است از جان کودک تازه متولد شده‌اش محافظت کند. با اشاره سریال به داشتن بچه‌ای توسط رائگار و لیانا، متوجه می‌شویم که آن بچه جان اسنو است. بله دوستان، نظریه‌ای که ما به آن The R+L=J می‌گفتیم، به حقیقت پیوست. این نظریه اثبات شده اساسا این معنی را می‌دهد که جان اسنو واقعا خون هردو خاندان استارک و تارگرین را با خود دارد که او را تنها موجود زنده‌ای تبدیل می‌کند که هردو عنصر یخ وآتش را در خود به طور منسجمی دارد.

همچنین این حقیقت باعث می‌شود که او با دنریس تارگرین نیز رابطه خویشاوندی داشته باشد ( دوباره تکرار می‌کنم دنریس عمه جان است نه خواهرش) اما این واقعیت نمی‌تواند جلوی ازدواج آن‌ها با یکدیگر را بگیرد! (خنده‌های پلیدانه). سرسی و جیمی نیز با اینکه خواهر و برادر بودند، چند فرزند برومند داشتند…

۵- مقر مخفی دنریس کجا است؟

دنریس اکنون بیش از زمان دیگری همراه و ارتش با خود دارد و تخت سلطنتی خود را در مکانی که تاکنون او را در آنجا ندیده‌ایم، ساخته است. دوست داشتنی‌ترین سناریو، این است که او در دراگون استون مستقر شده است. دراگون استون قلعه‌ای باستانی است که مستقیما در مجاورت خلیج بدنام “بلک واتر” (Blackwater) قرار دارد. این قلعه قبلا یک بار خانه اصلی خاندان تارگرین بوده است قبل از اینکه امپراطوری آن‌ها سقوط کند و این قلعه بعدها توسط استنیس باراثیون اشغال شود.

ساخت تخت سلطنتی خود در دراگون استون، یکی از بزرگ‌ترین مشکلات دنریس را حل می‌کند که ما در سریال با آن درگیر بودیم: چگونه دنریس بدون نشستن بر روی تخت آهنین بر هفت اقلیم سلطنت می‌کند؟ خیلی راحت، با ساخت تاخ مخصوص خود.

ما قل از این دیده بودیم که ارتش‌ها پشت سرهم در مقابل دنریس  زانو می‌زدند که آخرین آن‌ها نیز تئون گریجوی و خواهرش بود که توسط مردم خودشان طرد شده بودند.

۶- چرخش نور‌ها سرگرم کننده است

اینجا است که مشخص می‌گردد این تریلر بی‌نظیر است: این تریلر کلی به ما نظریه‌های جدید داد که بتوان آن‌ها را تشریح کنیم و عطش خویش را برای تماشا فصل جدید تازه‌تر کنیم و حتما چیز‌های بیشتری هم برای نشان دادن خواهد داشت، درحالیکه حتی در این تریلر یک صحنه واقعی از فیلم را نمایش ندادند.

سریال Game of Thrones بارها در یک روز ذهن شما را برای شکستن رمز‌‌های خود مشغول می‌کند بدون اینکه حتی به جزئیاتی از صحنه‌های فیلم اشاره داشته باشد. تهیه کنندگان سریال بنیوف و وایس باز هم ما را سرکار گذاشتند.


منبع: DigitalSpy

دیدگاهتان را بنویسید