چه The Fate of the Furious  یا Fast & Furious 8 آن را صدا بزنید، ممکن است این موضوع را ثابت کند که این فیلم نیز به مانند نامش تفرقه افکن است.

آخرین قسمت از یک سری که در طول عمرش ۳٫۹ میلیارد دلار فروش داشته است، تنها پس از گذشت یک هفته از زمان اکرانش در کشور‌های انگلستان و آمریکا با بازخورد‌های بسیار مثبتی همراه بوده است.

در فیلم سریع ۸ ما شاهد “وین دیزل” خواهیم بود که در نقش “دومینیک تورتو” قرار می‌گیرد و توسط زنی مرموز با بازی “چارلایز ثرون” فریب خورده و وارد دنیای جرم و جنایت می‌شود که نمی‌تواند به این سادگی‌ها از آن خلاصی یابد و او را در راهی قرار می‌دهد که به خانواده خود و دوستان نزدیکش خیانت می‌کند و آن‌ها در آزمونی قرار می‌گیرند که تاکنون با آن روبرو نشده اند.

نام فیلم: The Fate of the Furious

تاریخ عرضه: ۱۰ مارس

بازیگران: Vin Diesel, Dwayne Johnson و Jason Statham

کارگردان: F. Gary Gray

مدت زمان فیلم:۱۳۶ دقیقه

 

بازخورد‌های مثبت:

Variety

” اگر این مجموعه فیلم، در این ۱۶ سال چیزی به ما نیاموخته باشد، این فیلم درست جایی است که شما فکر می‌کنید دیگر سوخت ماشین فیلم در حال تمام شدن است و باز هم ما شاهد جان‌گیری دوباره فیلم اینبار با یک سیستم تزریق سوخت ماهرانه هستیم. هیچگاه این سری به این اندازه دیدنی نبوده است که قسمت هشتم این سری قطعا تماشایی‌ترین قسمت آن است.”

IGN

” The Fate of Furious تا همان اندازه که شما انتظار دارید، سرگرم کننده است. قطعا از تریلر فیلم کاملا بهتر است که به تقلید از فیلم‌های سریع و خشن منتشر گشت. هیچ هشتمین قسمتی از هیچ مجموعه فیلمی درست همانگونه که Fate مفرح و تاثیرگذار بود، نبوده است.

سریع و خشن هم اکنون اساسا یک فیلم ابر قهرمانی به حساب می‌آید. به علاوه اگر دومینیک در قسمت بعدی به برنامه ابر سرباز بپیوندد، که من چشمم آب نمی‌خورد. تیم در دهمین فیلم به فضا می‌رود؟ البته که می‌روند! چرا نروند؟”

The Playlist

” برای طرفداران ۷ فیلم قبلی مجموعه سریع و خشن، آخرین ساخته مجموعه به مانند انفجار‌های خود فیلم می‌ترکاند. The Fate of the Furious به نظر در آزمایشگاهی مهندسی شده است که باعث خشنودی بیننده و یک شاهکار پولساز باشد. با تمام این عناصر اطمینان بخش مخاطبان طوری با مشت‌ها گره کرده فیلم را تشویق می‌کنند که کارگردان فیلم “F. Gary Gary” و ستاره و تهیه کننده آن وین دیزل قطعا صدای آن‌ها را خواهند شنید.

جای تعجبی نیست چون ” سرنوشت خشمگین” فیلمی ظریف نیست. بازوها و عضله‌ها بزرگ، ماشین‌ها سریع و دیالوگ‌های تشریح کننده خیره کننده هستند. اما مانند جانسون این فیلم تقریبا غیرممکن است که پسندیده نشود.”

Uproxx

” سرنوشت خشمگین فیلم کوتاهی نیست و تقریبا ۳ چهارم راه را کمی شما را می‌کشد اما سپس موشک‌های حرارتی دنبال کننده و زیردریایی‌ها ظاهر می‌شوند و دوباره به رانندگی بازمی‌گردد. این فیلم محبوب‌ترین فیلم من در سری نبود و هنوز هم سریع و خشن ۷ با آن تعقیب و گریز آسمان خراشی محبوب من است. فیلم‌های این مجموعه می‌دانند که چی هستند. این فیلم‌ها می‌دانند که سرگرم کننده هستند. آن ها فیلم‌های مفرحی هستند!

فیلم The Fate of the Furious

بازخوردهای منفی:

Forbes

” در بیشتر زمان فیلم، سرنوشت خشمگین برخلاف آنچه که سری قبلا بوده است، حرکت می‌کند. روایت داستانی فیلم، که دومینیک مجبور می‌شود به راه کج برود و برای طرف شرور کار کند، جدا نگه داشتن هسته اصلی بازیگران از یکدیگر برای اکثر زمان فیلم و اکثر آن‌ها در حالت تیرگی و بدبختی نگه داشته است. این فیلم نمی‌تواند از طبیعت دلخواه خود فرار کند.

آیا این فیلم سرگرم کننده است؟ حتما. آیا این فیلم به عنوان آخررین فیلم استوار است؟ بدون شک نه. کمی عجیب است که این فیلم چقدر به شما نیاز دارد تا آنچه که می‌دانید را فراموش کرده یا درام موروثی از آنچه که قبلا آمده است.”

The Wrap

” داستان‌های این فیلم‌ها هرگز خیلی قوی یا خیلی مبرم نبوده‌اند و گاهی خط داستانی آبکی فیلم راهی برای ناپدید شدن در صحنه‌های اکشن که کمتر یا بیشتر استوار هستند، دارد که به کسی که فیلم را کارگردانی می‌کند، بستگی دارد. فیلم‌های مدرن بسیاری نیستند که از فراموشی به عنوان روایت داستانی استفاده می‌کنند اما سری سریع و خشن هیچ شرمی از این بابت ندارد.

و سری فیلم‌های سریع و خشن سعی کرده است تا احساسات را در جای درست خود برانگیخته کند اما تنها پدال است که برای سال‌های طولانی فشار داده می‌شود و فیلم‌ها پشت هم بیرون می‌آیند.”

Indiewire

” سریع و خشن ۸ یکی از بدترین فیلم‌های مجموعه است و ممکن است حتی بدتر از آن باشد. روز مرگ دیگری برای این سری بود. یک صدف خالی و عمومی از خود سابقش که در هر گوشه به میراث پرافتخارش بی احترامی می‌کند.

گفته می‌شود که دیزل و دیواین جانسون هرگز به صورت مجازی برروی صحنه ظاهر نمی‌شوند زیرا در هیچ نقطه‌ای احساس می‌شود شخصیت‌های بسیار گری تماما در یک فیلم حضور دارند. دومینیک شخصیت هیجان انگیز هیچکاکی است. جانسون و استاتهام شخصیت‌های آبکی کمدی هستند، ترون در دنباله اره ماهی است که کسی آن را نمی‌خواهد و  تایرس گیبسون و کریس بریدجز کنایه‌ای در مورد کل چیزهایی هستند که در پشت صحنه اتفاق می‌افتد.”

بازخوردهای بی تفاوت:

Entertainment Weekly

” ۱۶ سال، ۸ فیلم و ۴ میلیارد دلار درآمد. مجموعه‌ای که با تکیه بر فیلم‌های درجه B کار خود را آغاز کرد حال تبدیل به غول هذیان گوی و غیرقابل شکستی گیشه شده است و با قدرت اسب بخار به همراه مسئولیت بالا در حرکت است.

فیلم با یک انفجار تحت اللفظی به پایان می‌رسد اما مجموعه Fate به سختی مهروموم شده است. به نظر می‌رسد به ندرت ادامه یابد.”

The Hollywood Reporter

” نتیجه فیلم به بزرگی تعویض دنده‌ای نیست که هواداران انتظار داشتند تا پس از مرگ “پل واکر” ببینند. این فیلم دقیقا همان چیزی را به ارمغان می‌آورد که طرفداران انتظارش را داشتند و شوک عظیمی خواهد بود که ببینند این فیلم تهیه کنندگان را در گشیه ناامید کرده است.”

دیدگاهتان را بنویسید