در تایید بزرگترین تئوری‌ای که طرفداران GOT درمورد ریشه  جان اسنو یعنی همان تئوری( R+L=J)، از آخر مشخص شد که اسنو پسر لینا استارک و ریگار تارگرین بوده است. اینگونه بود که جان اسنو عملا دورگه شد و قسمتی از اصالتش به خاندان تارگرین برمی‌گشت و تنها تارگرین باقی مانده درکنار دنریس بحساب می‌آمد.

حال چه چیزی پیش خواهد آمد اگر که تارگرین دیگری نیز در کار باشد؟

در رمان‌ها فرد دیگری نیز وجود دارد که ادعای تارگرین بودن می‌کند ولی بنظر نمی‌رسد که این شخصیت پایش به سریال باز شود و حضورش عملی گردد. هرچند بنظر می‌رسد که وی یک دروغگو و شیاد باشد و تنها سناریویی که می‌شود درمورد وی حدس زد این است که او از خاندان Blackfyre که توسط پسر حرامزاده ایگان چهارم خلق شد؛ باشد.

از طرفی کاراکتر بزرگتر دیگری نیز وجود دارد که میتواند در کنار دنریس و جان، عرض اندام کند. درکنار همان تئوری‌ای که برای جان اسنو درست کرده بودند،تئوری دیگری نیز برای تریون ساخته شده که می‌گوید وی یک تارگرین بوده و در واقع او پسر پادشاه دیوانه (Mad King)، یعنی Aerys است. از آنطرف می‌شود در خود رمان‌ها نیز تعداد کافی مدرک برای پوشش این تئوری ارائه داد.

حال به بررسی این شواهد و مدارک موجود درمورد این دورف محبوب می‌پردازیم:

رابطه تریون با تایرین

آیا تریون لنستر از خاندان تایگرین ها است؟
وقتی نگاهی به رابطه  پدر و پسری بین تریون و تایرین می اندازیم، تازه زیبایی و دلنشینیِ رابطه  لوک اسکار واکر با دارث ویدر در مقایسه با آن دو برایمان جا می‌افتد! تایوین هم در کتاب ها و هم در سریال بارها از دورف و کوتوله بودن پسر خود و همینطور مست بودن و ولگردی او با زنان فاحشه و از همه مهم‌تر بخاطر مردن همسرش سر بدنیا آوردن تریون، ابراز تنفر می‌کند.

همینطور تعدادی دیالوگ کلیدی نیز وجود دارد که میتواند صحه محکمی بر این قضیه باشد که تریون پسر تایوین نیست. مثل زمانی که تایوین می‌گوید:

…Since I can not prove you aren’t mine-
-چون نمیتونم ثابت کنم که تو پسر من نیستی

از این دیالوگ برداشت می‌شود که او می‌داند تریون پسرش نیست ولی هیچ دلیل و مدرکی برای این ادعای خود ندارد. در جلوتر نیز هنگام مرگ خود،آخرین کلماتی که به زبان می‌آورد این‌ها هستند:

You are no son of mine-
-تو پسر من نیستی

اینجا وی یا دارد تمثیل وار حرف می‌زند و یا اینکه در آخرین لحظات خود پرده از حقیقت برمی‌دارد. (در دستور زبان انگلیسی بین دو جمله He is my son و He is son of mine تفاوت است.)

وقتی he is my son گفته می‌شود، به این معنی است که فرد گوینده فقط یک فرزند داشته که پسر است و یا فقط یک پسر در بین فرزندان خود دارد. وقتی he is son of mine گفته می‌شود، به این معنی است که فرد گوینده تعدادی پسر داشته و درحال خطاب کردن یکی از پسران خود است. پس عملا می‌شود حرف تایوین در لحظات آخر خود را دو پهلو به حساب آورد.

همچنین تایوین بارها از آگاه کردن تریون از وارث casterly Rock بودن وی، سر باز می‌زند و می‌گوید که او هرگز بر آنجا حکم رانی نخواهد کرد نکته جالب اینجاست که نه سرسی و نه جیمی نیز نمی‌توانند برآنجا حکومت کنند. اگر تایوین پدر تریون نیست،پس پدر واقعی او چه کسی است؟ خب، حداقل می‌دانیم زمانی که تریون جنینی بیش نبوده، تایوین به عنوان دست راست پادشاه دیوانه خدمت می‌کرده است.

پادشاه دیوانه

آیا تریون لنستر از خاندان تایگرین ها است?
تایوین درگذشته به‌عنوان دست راست ایریس تارگرین دوم، یا به عبارت دیگر پادشاه دیوانه (Mad King) منسوب شده بود. با درنظر گرفتن رابطه‌ای که Aerys با همسر تایوین یعنی Joanna داشته، این موضوع دور از ذهن نخواهد بود که این رابطه می‌توانسته نزدیک بوده باشد. Barristan به دنریس گفت که گفته می‌شد ایریس، دیوانه و شیفته جوآنا شده بوده و بخاطر آزادی مطلقی که وی بابت پادشاه بودنش داشته، به فکر نزدیکی با همسر تایوین نیز بوده است.

هرچند معلوم نیست که وی از آزادی عمل خود استفاده کرده بوده یا نه، ولی چندان دور از ذهن نخواهد بود که با جوآنا نزدیکی داشته است و از طرفی بدنیا آمدن و سن تریون نیز کمی این جریان را اشکال دار می‌کند. پس نتیجه می‌گیریم که تریون حاصل رابطه طولانی ایریس با جوآنا بوده و بعدها تخم وی کاشته شده است .هرچه باشد Aerys پادشاه بوده و هرکاری دلش بخواهد می‌توانسته انجام دهد. حال اگر تایوین بعدها از رابطه این دو بو برده باشد، این محرک و انگیزه را داشته که به ایریس خیانت کرده و به رابرت باراتیون برای ادعا و جانشینی تخت کمک کرده باشد. مخصوصا که وی تا به قتل رساندن کودکِ پرنس ریگار پیش رفت.

چرا تایوین باید تریون را بزرگ کرده باشد؟

آیا تریون لنستر از خاندان تایگرین ها است?
اگر تایوین بطور قطع می‌دانسته که تریون، حرامزاده  ایریس بوده،‌ پس چرا همان ابتدای کار،‌ این حرامزاده را نکشته و یا که وی را به گوشه دور افتاده‌ای از قاره تبعید نکرده است؟!

مهمتر از همه اینها، تایوین مردی است که به شرافت و شان خاندان لنستر حسابی می‌بالد و تعصب دارد. درحالی که بزرگ کردن بچه‌‌ای که فرزند خودش نبوده (دورف بودنش نیز حسابی به چشم می‌آید) به غرور درونی وی ضربه می‌زند ولی از آن سو تبعید و راندن وی از خود نیز حسابی برای اطرافیان سوال ایجاد خواهد کرد و اگر هم اعلام می‌کرد که تریون پسر او نیست، اینطور بنظر می‌آمده که همسر وی یا مورد تجاوز قرار گرفته بوده و یا با میل باطنی به رابطه با دیگری تن داده (که ازنگاه تایوین نیز همینطور بنظر می‌رسد) و عملا به قیمت تخریب و آسیب دیدن شهرت او تمام می‌شد.

حقیقت این است که تایوین همسرش را بسیار دوست داشته و گفته‌ها حاکی از آن بود که تایوین نیز زمانی که جوآنا زنده بوده، آدم متفاتی با الان خود بوده است و حتی هنگام عروسی خود نیز لبخند زده. (تایوینی که هرگز لبخند نمی‌زند) چه تریون پسر تایوین باشد یا نباشد، وی قطعا فرزند جوآنا بوده و تایوین هم شاید بخاطر همین تریون را بزرگ کرده، که وی فرزند جوآنا بوده است.
این احتمال نیز وجود دارد که تایوین از موضوع خیانت همسر خود خبر نداشته باشد، که در این حالت دلیلی هم وجود نخواهد داشت که نخواهد تریون را بزرگ کند.

ظاهر تریون

آیا تریون لنستر از خاندان تایگرین ها است؟
ظاهری که از تریون در کتاب‌ها توصیف شده به شکل قابل توجهی با چیزی که در سریال به نمایش گذاشته شده فرق می‌کند و یک مثال بارز آن این است که در کتاب، وی دماغ خود را در جنگ Black water از دست می‌دهد. واژه کلیدی برای توصیف ظاهر لنسترها، رنگ موی بلوند آنهاست. ولی خب، این موضوع درمورد سرسی و جیمی و فرزند حرامزاده این دو صدق می‌کند، نه تریون. همینطور درکتاب موهای تریون، بلوند مایل به سفید توصیف شده که بجای لنسترها به نسبه تارگرین‌ها شباهت دارد.

همچنین تریون رنگ دو چشم‌هایش نامطابق است.‌ یکی سبز و دیگری سیاه. این عدم تطابق می‌تواند برای تشخیص دورگه بودن وی باشد. که این دورگه بودن با درنظر گرفتن تایوین بعنوان پدرش و جوآنا به‌عنوان مادرش که او نیز دختر عموی تایوین بوده غیر ممکن بنظر می‌رسد. ولی اگر ایریس پدرش بوده باشد،‌‌ معادله جور می‌شود.

تریون به عنوان فردی با لفظ قلم شناخته می‌شود و خود وی نیز این را از مشخصه‌های دورف بودن به‌حساب می‌آورد و از این طریق می‌خواهد درمقابل سایر افراد که از خصیصه‌های طبیعی برخوردار هستند، باهوش‌تر جلوه دهد. این خصیصه وی را به گونه‌ای تافته جدابافته از نژاد لنستری خود می‌کند و درعوض به ویژگی‌ها و تعاریفی که از ریگار وجود داشته نزدیک‌تر می‌گرداند، که اگر تئوری درست از آب دربیاید برادر وی خواهد بود. تریون شیفتگی طولانی مدتی نیز به اژدهایان داشته و ادعا کرد که در زمان جوانی رویایی از اژدهایان داشته است که این می‌تواند با تارگرین بودن وی ارتباط داشته باشد.

نماد خاندان تارگرین «اژدهایی سه سر» است

آیا تریون لنستر از خاندان تایگرین ها است؟
این مورد یک کاتالیزور عمده برای این تئوری و نیز تئوری جان اسنو است که اثبات می‌کند تریون، دنریس و جان اسنو سه سر نماد اژدهای این خاندان هستند. می‌دانیم که دنریس سه اژدها دارد و این می‌تواند به این موضوع اشاره کند که برای راندن و سوار شدن این سه اژدها ،سه سوارکار نیاز است.

از طرفی هر سه نفر،باعث مرگ مادران خود در هنگام تولدشان شدند. اخیرا فهمیدیم که لینا هنگام بدنیا آوردن جان از دنیا رفت و از آن سو نیز Joanna و Rhaella نیز همین بلا هنگام بدنیا آوردن تریون و دنریس به سرشان آمد.
جالب‌تر اینکه هر سه این‌ها مجبور به کشتن شخصی شدند که دوستش داشتند. جان، Ygritte را کشت (یا حداقل درقبال مرگش احساس مسئولیت کرد)، تریون Shae را کشت و دنریس هم khal Drago.
اگر همینطور طبق پیشگویی پیش برود، این سه نفر را سوار بر اژدها برای نجات هفت قلمرو پادشاهی خواهیم دید و توجیه این موضوع نیز منطقی به نظر خواهد رسید که هرسه کاراکتر چه در کتاب و چه در سریال به عنوان لیدر و سردسته افراد بوده‌اند.

رابطه تریون با دنریس و اژدهایانش

آیا تریون لنستر از خاندان تایگرین ها است؟
بعد از ملاقاتی که دنریس و تریون با یکدیگر در فصل پنجم داشتند و به دنبال آن تعیین کردن تریون به‌عنوان Hand of the queen در فصل ششم، این دو بیش از پیش به همدیگر نزدیک شده‌اند و به این معناست که تریون از ادعای دنریس برای جانشینی تخت آهنی حمایت خواهد کرد و همینطور به فرزندان دنریس نیز تعامل بیشتری خواهد داشت.

در طی فصل۶، دیدیم که تریون عملا با دوتا از فرزندان دنریس یعنی Rhaegal و Viserion تعامل داشت. درطی این تعامل تریون داستان فریبنده‌ای ازینکه چقدر دلش می‌خواسته اژدها داشته باشد برای این دو اژدها تعریف می‌کند و سپس آن دو را از زنجیرهایشان رها می‌کند. با توجه به این نکته که آنها تریون را تا استخوان نسوزانده و او را نبلعیده بودند، کاتالیزور دیگری برای این تئوری به‌حساب می‌آید که تنها توجیه ممکن و منطقی که م‌یتوانسته وجود داشته باشد این است که تریون، خون خاندان تارگرین در رگهایش جریان دارد.

این موضوع سرانجام چه معنایی خواهد داشت

آیا تریون لنستر از خاندان تایگرین ها است؟
اگر بعدا مشخص شود که تریون یک تارگرین بوده همانطور که درمورد جان اسنو اتفاق افتاد، اشارات تلویحی بسیار بزرگی به هرآنچه که تاکنون از سریال میدانسته‌ایم خواهد بود، از تخت آهنی گرفته تا آینده وستروس.

بخاطر حرامزاده بودن و همینطور دورف بودن، تریون نمی‌تواند وارث قدرتمندی برای تخت آهنی باشد. ولی در عوض گره های رابطه وی با دنریس محکم‌تر و حمایتش از او قوی‌تر خواهد شد.

از طرفی نقش تریون به‌عنوان یکی از سرهای نماد اژدهای سه سر مطرح می‌شود و به این معناست که هراتفاقی قرار است بیوفتد، وی نقش بسیار پررنگی در آن ایفا خواهد کرد که به احتمال زیاد همان جنگ بین یخ و آتش خواهد بود.

اگر خلاف این تئوری ثابت شود چه؟

آیا تریون لنستر از خاندان تایگرین ها است؟
قطعه های زیادی را می‌شود کنارهم قرار داده و ادعا کرد که تریون یک تارگرین است. ولی تکه دیگری هست که میگ‌وید وی یک لنستر است و برای این ادعا،مدرک هم وجود دارد.
آنجا که Genna lannister به جیمی می‌گوید:

Tyrion is Tywin’s son,not you-
-تریون پسر تایوین هستش،نه تو

این دیالوگ بطور ضمنی اشاره می‌کند که تریون خیلی بیشتر از جیمی به پدرش شباهت دارد. که می‌توان مدرک این حرف را در ویژگی و استعداد ذاتی تریون در سیاست مشاهده کرد که برعکس، جیمی از چنین استعدادی ذره‌ای بو نبرده است.

متشابها، درحالی که تایوین از فاحشه بازی‌هایی که تریون انجام می‌دهد متنفر است، بعدا shae معشوقه  تریون را در تخت خود تایوین می‌بینیم، به این معنا که خود او نیز در فساد پسرش شریک است. درهرحال هر مسیری که کتاب و سریال بخواهند برای ریشه والدینی تریون در نظر بگیرند حتما تاثیر بزرگی برروی نتیجه نهایی سریال خواهد داشت.

اگر تریون فرزند ایریس نباشد،پ س هنوز به یک نفر دیگر برای کامل کردن اژدهای سه سر نیاز است. اگر هم فرزند ایریس باشد، بالاخره آن روزی را که تریون سوار بر اژدها درحال جولان دادن بر وستروس باشد را خواهیم دید. از آنطرف باعث شرم خاندان لنستر خواهد بود که تریون تمام هویت خود را از نام این خاندان گرفته و همانطور رابطه پسر و پدری‌ای که داشته و سرانجامِ این رابطه گرفتن لقب Kingslayer بوده است. از طرف دیگر دیدن تریون سوار بر اژدها، خالی از لطف نبوده و بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

منبع: WhatCulture

لیست نظرات

 • Nazanin ۱۶ / ۰۶ / ۱۳۹۶ پاسخ

  MerC Kheyli Khoob Bod

 • Nazanin ۱۶ / ۰۶ / ۱۳۹۶ پاسخ

  MerC Kheyli Khoob Bod

 • Mina ۱۶ / ۰۶ / ۱۳۹۶ پاسخ

  MerC Kheyli Khoob Bod

 • Melika ۱۶ / ۰۶ / ۱۳۹۶ پاسخ

  MerC Kheyli Khoob Bod

 • Nazanin ۱۶ / ۰۶ / ۱۳۹۶ پاسخ

  MerC Kheyli Khoob Bod

 • Sara ۰۶ / ۰۹ / ۱۳۹۶ پاسخ

  MerC Kheyli Khoob Bod

 • Naghme ۱۰ / ۱۱ / ۱۳۹۶ پاسخ

  MerC Kheyli Khoob Bod

 • باران ۲۶ / ۱۱ / ۱۳۹۶ پاسخ

  سلام
  منتظر فصل جدید این سریال هستیم.
  فوق العاده اس.

  تشکر

 • محدثه ۰۱ / ۱۲ / ۱۳۹۶ پاسخ

  سلام خسته نباشید بی صبرانه منتظر فصل جدید این سریال هستم خیلی سریال خوبی بود واقعا فکرشو نمیکردم در این حد خوب باشه و حالا فهمیدم که چرا این همه زمان میبره بین فصل هایی که میاد ایول بهشون و ایول به شما دمتون گرم

 • Mohsen ۱۴ / ۰۲ / ۱۳۹۷ پاسخ

  wow its so nice and useful…. Tnx

دیدگاهتان را بنویسید