یکی از خبرهای باورنکردنی این ماه، خبر در دست ساخت بودن چهار اسپین آف از مجموعه Game of Thrones به دست شبکه HBO بود. حال جالب است بدانید که George R.R. Martin در صفحه رسمی Live journal اعلام داشته است که پنج اسپین آف از روی این مجموعه در استودیو شبکه HBO در دست ساخت است نه چهار تا!

“وقتی که هفته پیش به استودیومان در لس آنجلس سر زدم، داشتیم بر روی چهار فیلمنامه کار می کردیم اما زمانیکه آنجا را ترک کردم تعداد فیلمنامه ها به پنج تا رسید.” او همچنین اظهار داشت که “دنیای تلویزیون کار پر سرعتی hsj و در همه زمان ها با تغییرات زیادی پیشرو است.”

“ما یک نویسنده دیگر را نیز برای نوشتن فیلمانه پنجمین اسپین آف در نظر گرفته شده اضافه کرده ایم. البته من اسم او رو نمیگویم. از آنجایی که خود شبکه HBO قبلا نیز اسم نویسندگان چهار فیلمنامه در دست ساخت را اعلام کرده، بدون شک در آینده اسم نویسنده‌ای که برای نوشتن پنجمین فیلمنامه در نظر گرفته شده را نیز اعلام می کند. فقط باید این را بگویم که او فردی فوق العاده و البته ماهر در کار خود می باشد و به جرئت می توان گفت که هیچ کس به اندازه او با Westeros آشنا نیست و دیوانه وار آنرا دوست ندارد.”

به محض انتشار جزئیات جدید از پنجمین فیلمنامه، آن‌ها را با شما در میان خواهیم گذاشت. نام نویسندگان فیلمنامه چهار اسپین آف اعلام شده Max Bornstein, Jane Goldman, Brian Helgeland و Carly Wray می باشد.

ما در مورد Joey یا After MASH یا even Frazier یا Lou Grant صحبت نمی‌کنیم، جایی که شخصیت‌ها از یک مجموعه تلویزیونی به یک مجموعه دیگه میروند. با این اوصاف اگه خودتان را برای یه ماجراجویی Hot Pie دیگه آماده کرده‌اید باید بگویم که با دیدن برنامه‌هایی که در دست ساخت داریم کاملا ناامید میشوید. همه فیلمنامه‌هایی که بر روی آن‌ها کار می‌کنیم در واقع یک prequel هستند. و شاید تعدادی از آن‌ها حتی در Westeros هم اتفاق نیفتد. و من برای آن‌ها واژه “برنامه ی جانشین” را به کار می‌برم.

ظاهرا Martin قرار است در همه این برنامه‌های در نظر گرفته شده دست داشته باشد.

اولین گفتگوی او با شبکه HBO به آگوست ۲۰۱۶ بر میگردد، در آن موقع او خبر از دو برنامه تلویزیونی داد که در حال حاضر یکی از آنه‌ا همچنان در دست ساخت می باشند.

البته در حال حاضر او با نویسندگان هر چهار اسپین آف اعلام شده همکاری دارد، نه فقط بر روی آن دو پروژه‌ای که پیش از این گزارش داده بود.

“همه آنها استعداد‌های ویژه‌ای دارند و من واقعا از کار کردن با آنها خوشحالم. من چندین دهه در تلویزیون و دنیای سینما تجربه داشته‌ام و این‌را می‌دانم که هیچ چیز در این کسب و کار قطعی نیست …. به نظر من کمی ناراحت کننده است که چهار (یا پنج) مجموعه از روی این فیلمنامه‌ها بسازیم. البته در حال حاضر برای بحث در اینباره کمی زود است و نمی‌توان گفت که چند فیلم یا سریال از روی آن‌ها ساخته خواهد شد.”

“در حال حاضر نمی توانم هیچ اطلاعاتی از این برنامه ها به شما بدهم (در واقع می تونم اما نمی گم) اما به شما خواهم گفت که در این برنامه‌ها شاهد چه چیز‌هایی نخواهید بود که شاید برای برخی از شماها باورش نیز سخت باشد. اول از همه باید بگویم که ما یک کار Dunk & Egg انجام نمی‌دهیم هرچند که خود من به شخصه به ساخت برنامه‌هایی مبنی بر داستان‌های این سبکی علاقه دارم و مطمئنم خیلی از شماها هم همین حس رو دارین اما همونطور که می‌دونین من کارامو رو به کندی پیش می‌برم و تا این لحظه تنها سه رمان کوتاه نوشتم و عرضه کردم در حالیکه قصد دارم هفت الی هشت رمان دیگه نیز بنویسم. و همونطور که می‌دونین برنامه‌های تلویزیونی با سرعت زیادی پیش میرن من نمی‌خوام اتفاقی که برای مجموعه تلویزیونی Game of Thrones افتاد رو دوباره تکرار کنم. البته روزیکه همه داستان سرایی های Dunk & Egg خودم رو تموم کردم، اون وقت برنامه‌های تلویزیونی در مورد آن‌ها خواهیم ساخت اما تا اون روز هنوز زمان زیادی مانده است.”

او همچنین تائید کرد که هیچ یک از این فیلمنامه‌ها داستان قیام رابرت رو شامل نمیشوند.

“من می‌دونم که هزار نفر از شماها چنین چیزی رو می خواین. اما در این موقعیت زمانی من فقط نوشتن A Song Of Ice & Fire رو تموم کردم که در برخی از بخش‌های آن از اتفاقاتی مهمی که در قیام رابرت اتفاق افتاده است، شما رو مطلع خواهیم ساخت. در واقع شرح داستان قیام رابرت به نظرم ایده جالبی نیست چرا که شما دوباره با افرادی روبرو می‌شوید که قبلا آن‌ها را دیده‌اید و بیشتر به ببیننده احساس بازگویی مجدد یک داستان دست میده. در واقع این داستان چیزی نیست که من در این شرایط بخوام آن‌را عملی کنم.”

در آخر هم مارتین اعلام کرد که همچنان مشغول به نوشتن رمان بعدی Game of Thrones یعنی Winds of Winter، رمانی که هنوز کارش به اتمام نرسیده است.

“باید اعتراف کنم که من خودم این آرزو رو دارم که بتونم با فشار بیشتر مدت زمان بیشتری رو صرف نوشتن آن کنم یا اینکه بی خوابی بکشم. اما متاسفانه هیچ جوری نمیشه این شرایط رو تغییر داد. من زمانیکه داشتم رمان The Winds of Winter رو می نوشتم همزمان مشغول به همکاری با فیلمنامه نویسان اسپین آف های Game of Thrones هم بودم و در حال کار بر روی چهار کتاب Wild Cards نیز بودم.”

لیست نظرات

دیدگاهتان را بنویسید