بعد از حدودا یک سال – که برای طرفداران به اندازه ۶۵۰۰ سال طول کشید – سریال Game Of Thrones  با تریلر جدیدی بازگشته که مربوط به فصل ۷ ام آن است و به زودی منتشر خواهد شد، و جهان را با هایپ بسیار بیشتری برای بازگشت به وستروس درگیر می کند. با توجه به حکمفرمایی لنیسترها و جنگ بزرگ نایت کینگ که هر کدام به تنهایی مسئله­‌ای بسیار جدی هستند، حقیقتا به پایان اصلی سریال نزدیک می‌شویم، در نتیجه انتظار اینکه ما هم کمی هیجان زده باشیم غیر قابل اجتناب است.

احتمالا شما نمی‌دانید که تیزری که HBO منتشر کرده است، تمام چیزهایی که شما از این سری توقع دارید را درخود داراست. این تریلر هایپ زیادی ایجاد می‌کند و به ما قول سکانس‌های اکشن، توطئه‌ها، رابطه‌هایی را نشان میدهد که جو و فضای این سریال را بنحو فوق العاده­‌ای دگرگون خواهد کرد.

بصورت ناخواسته بعضی از عناصر در این تریلر حضور نداشتند (دلیل آن می‌تواند این نکته باشد که با وجود نویسندگانی که شخصیت ها را به راحتی به قتل می‌رسانند هنوز هم شخصیت­‌های زیادی وجود دارند که باید به آن ها پرداخته شود)، اما همه ی شخصیت های اصلی و تاثیرگذار وستروس حضور داشتند، و همه آنها مشغول انجام کارهای جدید و جالبی بودند. بعلاوه­‌ی اینها حضور سه اژدهای بزرگ خون­خوار، دزدان دریایی، تعقیب و گریز زامبی های یخی‌‌ و روایت سر داوس را نیز شاهد هستیم. آیا چیزی برای دوست نداشتن وجود دارد؟

در کنار این لحظات که طرفداران مجموعه را راضی نگه میدارد سوالات زیادی نیز وجود دارد، و به ناچار، تئوری های بسیار بزرگی نیز با توجه به این تریلر بوجود می‌آید که تا زمانی که سریال شروع به پخش نکند، تلاش میکنند تا شکاف های داستانی آنرا پر کنند…
فصل هفتم سریال Game of Thrones

۱۳٫چرا این نقشه قبلا مورد استفاده قرار نگرفته بود؟

در نظر داشته باشید که جنگ هایی که تاکنون شاهد آن بودیم و باعث تخریب وستروس شد­ه اند – که در اکثر آن ها خود خانواده لنیسترها دخالت داشتند- چرا هیچکدام از آنها باعث آشکار سازی نقشه بزرگی از حکومت وستروس که میتوانست در اتاق جنگ مورد استفاده قرار بگیرد نشده بود؟

شاید هم انتظار داشتند که ما قبول کنیم که این نقشه را اختصاصا زمانی که سرسی به قدرت رسیده است ترسیم کرده اند؟ چه اولویت بندی عجیبی.

همچنین تا این فصل شاهد این بودیم که افرادی در وستروس که نقشه های بزرگ و پیچیده ای دارند زیاد دوام نمی­‌آورند. بنظر می‌رسد که آنها زمان زیادی را صرف ساخت آن می‌کنند، و زمان بسیار کمی را برای توجه به اینکه در دنیای واقعی شان چه اتفاقاتی در حال وقوع است صرف می‌کنند.

جالب توجه است که نگاه و دقت سرسی در سمت بالا نقشه و به سمت شمال قرار گرفته است. آیا این نشانه­ این است که نگرانی او بیشتر از جانب دشمنانی است که در شمال قرار گرفته اند؟
فصل هفتم سریال Game of Thrones

۱۲٫آیا دیوار سقوط کرده است؟

اگرچه در تریلر دقیقا شاهد این موضوع نبودیم، ولی از این موضوع آگاهیم که وایت واکرها دارای حضوری سنگین و شوم هستند. ما چندین بار شاهد تعقیب و گریز آن ها و جان اسنو و نیرو هایش در چندین نقطه بودیم، و همچنین شاهد نفس های یخزده­ی آریا در سرزمینی یخ­ زده… و سپس جمله ای با عنوان “جنگ بزرگ در اینجاست” و هشدار های داوس که همه به نایت کینگ و ارتش مردگام متحرکش اشاره داشتند.

پس برای شما نیز حتما این سوال بوجود آمده است که آیا دیوار کاملا بدون استفاده شده است. اگر جان و افرادش مورد حمله قرار گرفته اند، به این موضوع اشاره دارد که قلمرو بزرگ دفاعی انسان ها سقوط کرده است، که این وضعیت برای سایر نگهبانان شبی که در آنجا اقامت داشتند بسیار شوم بنظر میرسد.

الیته این احتمال نیز وجود دارد که آیا صحنه هایی که مردان استارک در محیط برفی قرار داشتند به این اشاره دارد که جان گروهی از وفادارانش را دوباره به سمت مرکز شمال راهنمایی کرده، برای کمک به پایان جنگ، قبل از اینکه واقعا شروع شود؟ شاید به دنبال برن بودند؟شاید قرار است که MacGuffin دیگری آشکار شود؟

کمی عجیب است که دیوار قبل از شروع فصل پایانی سقوط کند، اما این سکانس ها میتوانند به خوبی نشان دهنده این موضوع در قسمت های پایانی باشند.

فصل هفتم سریال Game of Thrones

۱۱٫آیا کستلی راک سقوط می‌کند؟

این فصل قول سکانس های اکشن زیاد، جنگ های فراوان و صاحبان جدیدی برای مکان های استراتژیک وستروس میدهد. ما میدانستیم که دناریس تخت پادشاهی اش را در دراگون استون باز پس میگیرد، و از آنجا، او تمام سرزمینی که باید به آن فرمانروایی کند، که خود شامل هفت قلمرو است را بازپس­ می­گیرد(و امیدواریم که او فقط تصمیم نداشته باشد که بدون تحرک بر تخت پادشاهی­اش بنشیند، همانطور که در چند فصل گذشته شاهد بودیم).

این نکته نیز قابل توجه است که دنریس به سرعت به پیروزی بر جایگاه لنیسترها میرسد (با توجه به نشانه ها و نمادهای رنگی) به همراه ارتش آنسالیدهایش(که شامل یک ارتش بزرگ از دوتراکی ها نیز میشود).

اگر به این مسئله دقیقتر نگاه کنیم، کستلی راک یک هدف اولیه است –و کاملا منطقی است زیرا که از نظر استراتژیک، امکان دسترسی قوای لنیسترها را با دریا قطع میکند، و ضربه ای سنگین به قلب لنیسترها وارد میکند. اما این نکته نیز وجود دارد که سرسی اجازه این کار را به آنها نمیدهد مگر اینکه دلیل خوبی برای اینکار داشته باشد.

فصل هفتم سریال Game of Thrones

۱۰٫چرا آریا به شمال رفته است؟

در پایان فصل ۶ شاهد این بودیم که آریا دوباره به هدفی که ما نیز به این خاطر او را بسیار دوست داشتیم بازگشته است – یعنی ترور اهدافی که در لیست مرگش وجود داشت- که به تنهایی فری ها را به نحوی هولناک به قتل رساند. با توجه به تعهدات باقیمانده او برای کشتن سرسی و کوه، انتظار داشتیم که بجای هرگونه سفر دشوار و سختی او در همان مناطق باقی بماند – حتی اگر علاقه او برای بازگشت به خانه را بتوانیم به سختی چشم پوشی کنیم.

نکته کلیدی در اینجا این است که باید قبول کنیم که چه چیزی باعث تصمیم گیری او برای رفتن به شمال و کناره گیری موقت از اهدافش شده است. آیا میتوان گفت که او بخاطر برن به شمال میرود؟ شاید او چیزی را در جنوب متوجه شده که او را مجبور به رفتن به سمت شمال و اطلاع آن به خانواده اش کرده است؟ آیا او میداند که کدام یک از اعضای خانواده اش هم اکنون زنده هستند؟ و حتی اگر بداند، آیا او به جز جان، حاضر به رفتن به شمال برای دیدار با خواهر و یا برادرش است؟

شاید او به دنبال گندری است، و به دنبال پیوستن به انجمن برادران بدون پرچم و تجدید دوباره با سگ تازی است؟ فقط میتوانیم امیدوار باشیم.

و به عنوان پاداشمان، آیا حالا که او به خانه نزدیک شده است بالاخره شاهد متعهد شدن او و نایمریا هستیم؟

فصل هفتم سریال Game of Thrones

۹٫آیا جیمی از دست سرسی عصبانی نیست؟

سوال هایی که در مورد جیمی در فصل جدید وجود دارد بسیار مهم است: در فصل ۶ او شاهد مرگ فرزند مورد علاقه اش بود – که مهمترین دلیل آن کارهایی بود که توسط سرسی خواهر/معشوقش صورت گرفته بود- و سرانجام آخرین عضو از فزندانشان که حاصل این رابطه بود نیز بخاطر کارهای سرسی دست به خودکشی زد.

بهمین دلایل با توجه به مصیبت هایی که با آن درگیر شدند، دیدن اینکه باز دست راست سرسی باقی بماند مقدداری گیج کننده است.او باید به شدت ضربه خورده باشد، و به دلیل علاقه­ی غیر قابل جلوگیری اش به سرسی و این حقیقت که سرسی تبدیل به یک هیولای قاتل شده است معلوم نیست که چه کاری از جیمی سر میزند.

اینکه جیمی تا پایان این فصل به خواهرش خیانت کند اصلا جای تعجب ندارد – و البته نظریه های قاتل ملکه نیز وجود دارد- و شما نیز باید به اینکه در درون او این تفکر دارد رشد پیدا میکند مظنون باشید.

فصل هفتم سریال Game of Thrones

۸٫آیا تیون می میرد؟

دیر یا زود تیون باید تقاص جرائمی که در نبود استارک ها انجام داد را بپردازد، حتی با این وجود که بخاطر کمک به سانسا تا حدودی این جرم ها را جبران کرده است. با این وجود او هنوز مرده­ی متحرکی به شمار میرود.

آیا در این تریلر به اینکه او در این فصل کشته میشود اشاره کرده است؟

چندین سکانس وجود دارد که بنظر گویای همین مطلب هستند: ابتدا سکانسی که او با نگرانی در بارنی از زغال های فروزان به سمتی خیره شده، و دیگری در صحنه­ای که کشتی گریجوی ها مورد حمله قرار می­گیرد و سوزانده میشود.

فصل هفتم سریال Game of Thrones

آیا اینگونه نبرد گریجوی ها خاتمه می­یابد؟ آیا ما شاهد نبرد دریایی عظیم نیروهای تیون و یارا خواهیم بود؟ و آیا آن آتش نشانه­ی پیوستن دنریس با گریجوی ها است؟ این که چه اتفاقی می­افتد بسیار تماشایی است، و باید حسابی نگران تیون در این میانه باشیم.

فصل هفتم سریال Game of Thrones

۷٫برن کجاست؟

با توجه به اهمیت او در این ۶ فصل، و ارتباطش با نایت کینگ، شما باید حدس زده باشید که برن حضور بسیار زیادی در فصل ۷ داشته باشد، که بدون شک حدس درستی است. اما عدم حضور او در این تریلر مقداری بحث برانگیز است.

آیا این امکان وجود دارد که برن به عنوان یکی از ارکان قدرت توسط نایت کینگ ربوده شده باشد؟ آیا به همین خاطر است که بنظر میرسد گروه کوچکی از پرچمداران استارک هنوز در قسمت شمالی باقی مانده اند؟ و دلیل اینکه در این تریلر حضور ندارد برای حفظ این راز است که مکان او در حال حاضر در کجاست؟

بدیهی است که غیبت های دیگری نیز در تریلر دیده میشد: اینکه سم کجاست، و آیا ما شاهد غوطه خوردن او در کتابها در تمام طول فصل خواهیم بود؟ بران کجاست و قسم وفاداری دروغی که خورده است در این فصل کجا میرسد؟ واریس کجاست؟ آیا احتمالا بقیه شان را در تریلر بعدی شاهد هستیم؟

فصل هفتم سریال Game of Thrones

۶٫آیا لیتل فینگر باعث تغییر سانسا میشود؟

در فصل ۶ ما شاهد بودیم که لیتل فینگر برای از بین بردن وفاداری سانسا نسبت به جان تلاش میکرد، و اینطور بنظر میرسد که حیله­ گر بزرگ وستروس به حقه های معمولی خود بازگشته است، و ذهن اشخاص را با سخنانش مسموم میکند.

اگرچه بنظر نمیرسد که سانسا نسبت به چالش های مرگ پدر و بادرانش واکنشی نشان دهد، در رفتار او چیزی وجود دارد که امکان دارد  باعث تغییر رفتارش به سمت تفکراتی که دارد شود. این تغییر رفتار او، با توجه به اینکه او را با دشمنان گذشته­اش در یک جایگاه قرار میدهد بسیار جالب توجه است( با توجه به اینکه در گذشته بسیار نادان و حرف گوش کن نیز بود.).

همچنین یک اشاره کوچک نیز به اینکه جان در مورد نقشه های لیتل فینگر اطلاع پیدا کرده است وجود دارد ( جایی که با لیتل فینگر درگیر شده است) اما آیا ممکن است که دیگر دیر شده باشد؟

جالب توجه است که لیتل فینگز در مرگ پدر و برادر سانسا نیز مقصر است( احتمالا فکر میکند که برن مرده است). بدلیل اینکه به سختی میتوان جان را به عنوان عضوی از برادران قبول کرد، آیا به این معنیست که لیتل فینگر از موضوع اینکه جان واقعا عضو برادراان نیست اطلاع دارد؟ و یا شاید اشتباهات جان وسیله ای میشود که بوسیله آن ادعای پادشاه حقیقی شمال را تضعیف کند؟

این ها همه بنظر تهدیدی برای شورش سانسا است، که منجر به تغییرات بزرگی در روایت داستان میشود.

فصل هفتم سریال Game of Thrones

۵٫آیا ملیساندرا شخص جدیدی را به عنوان فرد منتخب پیدا کرده است؟

هنگامی که او در پایان فصل ۶ توسط سر داوس و جان اسنو از وینترفل رانده شد، ممکن است تصور کرده باشید که این پایان راه ملیساندرا است. او بسیار تحقیر شده بود و توسط کسی که تصور میکرد فرد منتخب است پس زده شده و بدلیل ایمان نابجایی که به استنیس براتیون داشت شکست خورده بود، و میتوانست نقش او به آسانی کمرنگ شود.

اما او بازگشته است و بنظر میرسد که در دراگون استون بسر میبرد، و شاهد رسیدن دنریس و نیروهای وفادار تحت فرمانش است. آیا به این معنیست که توجه او به سمت ملکه­ای که بر طبق پیش گویی های سایر کشیشان قرمز قیام کرده است، معطوف شده؟ آیا به این معنیست که او فرد منتخب جدیدی پیدا کرده است، و با تمام قدرت و خشمش برای مقابله دنریس در برابر جان تلاش میکند؟

به این امید که او بالاخره به سرنوشت مورد نظرش برسد .

فصل هفتم سریال Game of Thrones

۴٫چه اتفاقی برای جوراه افتاده است؟

خیلی خوب میشد اگر کاراکتر جوراه بیچاره به نحوی نجات داده میشد، و دیگر هرگز مشاهده نمیشد(حداقل به این خاطر که از زجری که بخاطر عشق به دنریس داشت خلاص میشد) ولی او همچین شانسی ندارد.

او بازگشته و بنظر میرسد که بیماری ای بدتر شده است.

این قضیه اصلا برای جوراه خوب نیست. نمیشود این احتمال را رد کرد که احتمالا او را برای درمان در یک درمانگاه حبس کرده اند (مانند افرادی که مبتلا به جزام هستند، و خیلی خوب میشد اگر روایت داستانی سم در این فصل نه تنها به جایی میرسید که میتوانست جوراه را نجات دهد بلکه متوجه شود که چگونه میتوان نایت کینگ را نیز شکست داد، بنظر میرسد که جوراه زندانی است، و این به این معنی است که او دیگر قادر به پیدا کردن درمانی برای بیماری­اش نیست.

آیا قرار است که به اینجا برسیم که شاهد این باشیم که جوراه کاملا توسط بیماری اش از پای درآمده؟

فصل هفتم سریال Game of Thrones

۳٫چگونه میتواند کسی با کاراکتر کرم خاکستری رابطه داشته باشد؟

نه تنها از نظر رفتاری، به این دلیل که او به وضوح به نحو قابل ستایشی دارای روحیه ای خشن است، بلکه حتی اگر بصورت منطقی به قضیه نگاه کنیم، چگونه همچین چیزی ممکن است؟ او امکان رابطه جنسی ندارد و مهمتر از آن او را به گونه ای تربیت کرده­اند که از تمام میل های شهوانی و لذت بخش امتناع کند، که قطعا به همین دلیل است که بنظر میرسد کاملا گیج شده است.

امیدواریم که میساندری به افراد بد اخلاق علاقه داشته باشد. باید منتظر بمانیم و مشاهده کنیم که سازندگان چه سرنوشتی را برای این دو شخصیت در نظر گرفته­ اند.

فصل هفتم سریال Game of Thrones

۲٫آیا مارها و گریجوی ها اکنون با هم در یک تیم قرار دارند؟

برای اینکه بتوانید در وستروس زنده بمانید باید چند قانون را رعایت کنید. اول اینکه به هیچکدام از سخنان لیتل فینگر گوش ندهید و به او اعتماد نکنید، دوم اینکه همیشه به سخنان سر داوس گوش دهید، و سوم اینکه هیچ وقت به الساریا ساند(Ellasaria Sand) نزدیک نشوید، مخصوصا وقتیکه به شما ابراز علاقه میکند.

ارتباط با یکی از اعضای خاندان ساند که به مارها معروفند یک سفر سریع به سمت مرگ محسوب میشود، به همین دلیل ارتباط الاریا و یارا گریجوی برای اهالی سرزمین آهن زادگان بیشتر از اینکه شوم باشد، مایه­ی خوشحالی و سعادت است. و یا شاید سرانجام به این معنیست که الایرا تصمیم گرفته که کسانی را که با آنها رابطه برقرار میکند نکشد؟

اتحاد مارها و دشمنان سرسی بصورت سیاسی منطقی بنظر میرسد، احتمالا شما انتظار داشتید که آنها به تنهایی دست به کار شوند و دشمنانشان را بصورت مخفیانه از بین ببرند. شاید هم انتظار داشتید که دورن کاملا بیخیال همه چیز شود، بر خلاف همه­ی اتفاقاتی که در فصل قبل اتفاق افتاد.

اما حداقل اینطور بنظر میرسد که قرار است چیزهای جالبی از مارها در این فصل شاهد باشیم.

فصل هفتم سریال Game of Thrones

۱٫چگونه امکان دارد که لنیسترها پیروز شوند؟

همانطور که در تریلر ها نیز شاهد بودیم، لنیسترها به فنا رفته اند. دشمنانشان از همه طرف سر میرسند – و برخی از دشمنانشان با هم متحد شده­اند- و با اینکه اعتماد به نفس سرسی قابل تحسین است (و اصلا هم باعث تعجب نیست)، به معنای واقعی کلمه هیچ امیدی برای لنیسترها آنهم با یک لشکر ضعیف، هیچگونه حمایت مالی از طرف تایرل ها در کار نیست و شانس بسیار زیادی وجود دارد که ارتباطشان با راه های دریایی و بنادر نیز قطع شود.

پس آخر چگونه این امکان وجود دارد که پیروز نهایی باشند؟ معمولا در این موقعیت، خائنان بزرگترین مانع برای دشمنان لنیسترها هستند، اما لنیسترها به نحو کاملا مشخصی عاجز از اینند که چیزی را در عوض برای خائنان پیشنهاد کنند.

جواب این سوال میتواند متحدان لنیسترها باشد، که در تریلر نیز به آنها اشاره کوچکی شد(در اتاق جنگ که بنظر میرسید سرسی دارد به متحدی قوی که به عضویت گروهشان درآمده خوش آمد می­گوید). آیا امکان دارد که آن عضو ارون گریجوی باشد؟ او تنها متحد بالقوه­ای است که برای سرسی باقیمانده است (بجز یک همکاری یک طرفه با نایت کینگ) پس زیاد هم این اتحاد باعث تعجب نیست، نیروهای دنریس به نحو رعب آوری بسیار زیادند، و در صورتی که به نحو تصادفی آنها را از دست ندهد، تعدادشان اصلا به نفع لنیسترها نیست.

بنابراین به طور خلاصه، به نظر میرسد که به آخرین روزهای خاندان لنیستر نزدیک می شویم.

شما هم برای شروع فصل ۷ بازیها­ی تاج و تخت هیجان زده­ اید؟ نظرات خود را در این مورد در کامنت­ها به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید