بی‌شک یکی از بهترین قسمت‌های فصل هفتم سریال Game of Thrones « اژدها و گرگ» بود که به بیشتر سوالاتی که ما بیش از شش فصل برای یافتن پاسخ آن منتظر بودیم؛ جواب داد. اما در ازای جواب دادن به سوالات مهمی مانند نام اصلی جان٬ سوالات بیشماری را خلق کرد.

فصل هفتم سریال Game of Thrones یکی از سریع‌ترین فصل‌های این سریال را رقم زد. ما خیلی از موارد مانند تکنیک فوق العاده تیریون لنیستر در جنگ را ندیدیم. اما چیزی‌های بزرگی در آخر نصیب ما شد. به طور حتم یک سری سوال برایتان ایجاد شده که در ادامه به آن‌ها میپردازیم.

سوالات فصل هفتم سریال Game of Thrones

همکاری استارک‌ها باهم کی رخ داد؟

یکی از سوالاتی که در آخرین قسمت فصل هفتم پیش آمد؛ اتفاقات پیرامون استارک‌ها بود. آریا و سانسا در سکانس‌هایی به شدت باهم درحال جدال بودند. اما به یکباره سانسا دستور کشتن لیتلفینگر را داد. واقعا در این بین چه اتفاقی افتاد؟ آیا صحبت مخفیانه‌ای صورت گرفته بود؟ آیا تمام جدال‌های بین سانسا و آریا الکی بود و آن‌ها در حال نقش بازی کردن برای پی بردن به هویت واقعی لیتلفینگر بودند؟ به طور حتم برن در این بین مهم‌ترین نقش را ایفا کرده بود. اگر دقت کرده باشید در صحنه صدور دستور کشتن لیتلفینگر٬ برن با کمال آرامش یک گوشه نشسته بود و به حرف‌های سانسا و آریا گوش می‌کرد. حتما سانسا و آریا به سراغ برن رفته بودند.

سوالات فصل هفتم سریال Game of Thrones

قدرت واقعی «برن» !!‌

«برن» یکی از مرموزترین شخصیت‌های سریال Game of Thrones را بر دوش می‌کشد. بعد گذشت ۷ فصل هنوز نمی‌دانیم قدرت واقعی «برن» و کاربرد قدرت‌هایش چیست. در کتاب قدرت‌های وی محدود به دیدن گذشته و حال از طریق Weirwood است؛ اما در سریال ما با چیزی فراتر از آن رو به رو هستیم.

به نظر می‌رسد که او می‌تواند بدون نیاز به Weirwood هرچیزی که تا به حال رخ داده و یا می‌خواهد رخ بدهد را ببیند. تنها نیاز وی دانستن موقعیت مکانی و زمانی دقیق آن اتفاق است. در فصل گذشته نیز دیدیم که وی به بدن هوردور (خدابیامرز) چیره شده بود. پس نباید دیدمان نسب به وی محدود باشد. آیا او می‌تواند به ارواح‌ها هم چیره شود؟ چه خبر از اژدها؟ (:D) امیدوارم در فصل هشتم!

سوالات فصل هفتم سریال Game of Thrones

«گاست» کجاست؟

واقعا «گاست» کجاست؟! ظاهرا در قسمت ۲ از فصل هفتم باید شاهد بازگشت وی به میادین بودیم؛ اما طبق گفته Bryan Cogman به دلیل خرج بالای اژدهای دنریس فعلا بازگرداندن وی به یک کار غیرممکن تبدیل شده است. ما از فصل شش دیگر او را ندیدیم.

به طور حتم در فصل هشتم و پایانی این سریال شاهد بازگشت وی خواهیم بود. اگر هزینه هنگفت اژدها و وایت‌واکرها بگذارد.

سوالات فصل هفتم سریال Game of Thrones

آیا نام Aegon در کتاب است؟

بحث‌های زیادی در رابطه با نام واقعی جان اسنو که در آخرین قسمت فصل هفتم فاش شد به میان آمده است. نکته‌ای که باعث می‌شود این نام برایتان کمی مرموز بشود؛ وجود یک شخصیت‌ دیگر با همین نام در کتاب است. در کتاب شخصیتی با نام آگون تارگرین وجود دارد. بزرگترین مشکل اینجاست که جان یک برادر ناتنی دارد که نامش Aegon است. نامی توسط پدر جان٬ رائگار تارگرین و الیا مارتل به روی وی گذاشته شده است. همچنین این شخصیت اهمیت زیادی در کتاب دارد که ظاهرا در سریال داستان وی حذف شده است.

سوال بزرگ دیگری که ایجاد می‌شود این است که آیا لیانا استارک واقعا نام Aegon را بر روی پسرش  زمانی که برادر نانتی‌ جان همین نام را یدک می‌کشد گذاشته است؟ البته این احتمال وجود دارد که این نام به دلیل شهرت Aegon فاتح٬‌ در زمانی به محبوب‌ترین نام تبدیل شده بود.

در کل هرچیزی بگویم گمانی زنی است و تا زمان انتشار کتاب توسط جرج.آر. آر مارتین هیچ چیزی مشخص نمی‌شود.

سوالات فصل هفتم سریال Game of Thrones

شاه شب قبل از بدست آوردن اژدها چه نقشه‌ای داشت؟

به نظرم این سوال یکی از بزرگ‌ترین سوالی است که در سراسر این هفت فصل ایجاد شد. نقشه رد شدن شاه شب از دیوار؟!‌ این سوال در آخرین قسمت فصل هفتم به نحوی جواب داده شد؛ آتشی که به یخ تبدیل شده بود و از دهان اژدهای از دست رفته دنریس به بیرون می‌آمد.

این سکانس‌‌ها واقعا زیبا و جذاب بود. اما قبل از اینکه اژدها دنی توسط سواران شاه شب کشته و به دست شاه شب بیوفته٬ دقیقا چه نقشه‌ای داشت؟ باور کنید این یک سوال کاملا منطقی است. اما جواب به آن شاید در مرحله اول بسیار ساده بود: شاه شب با استفاده از طوفان و غول‌هایش از دیوار رد می‌شود! به به چه جوابی!‌ با توجه به اینکه بعضی از مردم اعتقاد دارند دیوار توسط جادویی حفظ میشه و باید بهشون بگیم به درد خودتون می‌خورد این اعتقاد! اما واقعا چطوری؟

بعضی از طرفداران گمانه زنی‌هایی در این رابطه کردند. طرفدارها در تئوری‌هاشون به قدرت دیدن آینده توسط شاه شب اشاره کردند. پس حتما از آینده خبر داشته و می‌دانسته که قرار است دنریس با سه اژدها به کمک جان اسنو بیاید. به همین خاطر آن‌ها را چند روز در یک قدمی خودش نگه داشت و با یک فرمان آن‌ها را از بین نبرد تا به اژدها دنریس دست پیدا کند.

سوالات فصل هفتم سریال Game of Thrones

آیا Tormund و Beric مردن؟

همه‌ی ما میدانیم که اگر مارتین بخواهد کسی از سریال حذف بشه؛ از شاه گرفته تا یک شخصیت کاملا سطحی٬ هیچ شخصی جلودارش نخواهد بود. در قسمت پایانی ما شاهد حضور تورمند و بریک در بالای دیوار بودیم. صحنه‌ای که در آخر با سقوط یک تکه یخ در جایی که قرار داشتند به پایان رسید. اما یک سوال به طور حتم در اینجا ایجاد خواهد شد. مارتینی که در یک قسمت رکورد کشته شدن ۵۰۰ شخصیت که نصفی از آن‌ها نقش‌های مهمی را بر دوش داشتند؛ چرا ما را با صحنه از هم پاچیده شدن بریک و تورمند تنها نذاشت؟ جواب در دو کلمه و یک علامت تعجب خلاصه میشه: فصل هشتم!

سوالات فصل هفتم سریال Game of Thrones

چرا نگاه تیریون به جان و دنی غمناک بود؟

از زمان پخش آخرین قسمت از Game of Thrones یکی از سوالات طرفداران این بود که چرا  تیریون زمان ورود جان به اتاق دنریس ناراحت به نظر می‌رسید؟ ساده‌ترین نظریه در این رابطه ناراحتی وی از به هم پیچیده شدن اتفاقات بود.

Peter Dinklage بازیگر نقش تیریون در ویدئویی می‌گوید:

شما شاهد یک سریال عاشقانه نیستید که آخر سر همه چی به خوبی و خوشی به پایان برسید. شما در حال تماشای Game of Thrones هستید. این رابطه برای همه خطرناک است. من مطمئن هستم که هردوی آن‌ها لحظه‌های خوبی را تجربه می‌کنند؛ اما نمی‌توان به طور کاملا قاطعانه بگویم این اتفاق تا همیشه ادامه خواهد داشت.

سوالات فصل هفتم سریال Game of Thrones

چه کسی وارث تخت آهنین است؟

کاملا واضح بود که «برن»٬ جان را صاحب اصلی  تخت آهنین می‌دانند که بعضی از طرفداران از این حق وی دفاع می‌کنند. اما نکته اینجاست که قبل از وی جانشینی برای تخت آهنین وجود نداشته؟

بگذارید قدم به قدم اتفاقاتی که برای خاندان تارگرین افتاده را مرور کنیم. اول رابرت براتهون٬ پرنس رائگار را در Trident کشت. سپس جیمی لنیستر شاه دیوانه را کشت و بعد از ان جان متولد شد. دنی چند ماه بعد به دنیا آمد. پس با این تفاسیر جان سریع‌تر از دنی به دنیا آماده است.

اما از لحظاتی٬ Viserys ( برادر دنی در فصل ۱) اگر زنده بود وارث حقیقی پادشاهی بود. زیرا برادر برزگ‌تر او (رائگار) زمانی که پدرش (شاه دیوانه) توسط جیمی لنیستر کشته شد؛ مرده بود. سوالی که ایجاد می‌شود این است که بعد از مرگ Viserys آیا تاج و تخت به خواهر جوان‌ترش یا پسر برادر مرده‌اش منتقل می‌شود؟ این یک سوال بزرگ است که به طور حتم در فصل هشتم مطرح و به آن جواب داده خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید