سریال Game of Thrones همواره مکان مناسب و جذابی برای نظریه سازی توسط طرفداران بوده است. این نظریه‌ها با شروع فصل هفتم سریال به اوج خود رسید و حتی ما شاهد نظریه‌های جدیدی همچون اینکه “جیمی سرسی را با دست خود می‌کشد” یا این نظریه که “برن همان پادشاه شب است” نیز مطرح شدند. برخی از این نظریه‌ها به مانند آتش برجان طرفداران می‌افتاد و حسابی آن‌ها را برای اپیزود‌های بعدی آماده می‌کرد. در بین این نظریه‌ها برخی صحیح درمی‌آمدند و برخی نیز تنها همان چیزی باقی می‌ماند که در انجمن‌ها و شبکه‌های مجازی مطرح شده بود. یکی از نظریه‌هایی که در سریال نیز مطرح شده بود و صحیح از آب درآمد، نظریه والدین واقعی جان اسنو بود.

در اولین فصل از سریال ما جان اسنو را دیدیم که به عنوان فرزند حرام زاده “ند استارک” معرفی شد و در آخرین اپیزود فصل ۶ متوجه شدیم که او خواهرزاده “ند استارک” و پسر “لیانا استارک” و “رائگار تارگرین” است. اما ما در فصل هفتم متوجه شدیم که “جان اسنو” دیگر یک حرام زاده نیست و با کمک دست نوشته‌هایی “سمول تارلی” پیدا کرد،‌ متوجه گشتیم که شاهزاده “رائگار تارگرین” همسر خود را طلاق داده است و با “لیانا استارک” ازدواج کرده است.

حال نظریه جدید و جالبی مطرح شده است که اعلام می‌دارد “ند استارک” نام پسرانش را از کسانی که دوستشان دارد، ‌انتخاب می‌کند. این نظریه ابتدا با نام پسران اصلی “ند استارک” آغاز می‌شود. او نام “راب” را “رابرت باراثیون” بهترین دوستش، نام “برن” را از روی “برندون استارک” برادر بزرگ‌ترش و نام “ریکان” را از روی نام پدرش انتخاب کرده است. “ند استارک” نام “جان اسنو” را از روی نام “جان ارین”،‌ لرد “ویل” و مشاور رابرت باراثیون برگزیده است.

“جان ارین” کسی است که “ند و برندون استارک” را بزرگ کرده است و در کنار “ند استارک” بر علیه تارگرین‌ها جنگید. تمامی ماجراهای دنیای یخ و آتش نیز پس از مرگ جان ارین آغاز شد. اینکه چرا “ند استارک” نام “جان ارین” را رای “جان اسنو” انتخاب کرده است شاید به این دلیل است که “جان ارین” پدر واقعی “ند” نبود اما او را همانند پسرش دوست می‌داشت و همچنین “جان اسنو” نیز فرزند ” ند استارک” نیست اما او “جان اسنو” را بزرگ کرده و از او در برابر “رابرت باراثیون” محافظت نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید