شایعه تازه‌ای در فضای مجازی درحال دست یه دست شدن است که بیان می‌دارد سریالی براساس کمیک V for Vendetta در دست ساخت است. با اینکه “آلن مور” (Alan Moore) در دنیای کمیک فرد بااستعداد و نابغه‌ای شناخته می‌شود اما در خارج از صفحات کاغذی کمیک‌هایش و در هنر هفتم آنچنان موفق نبوده است. تمامی آثاری که از روی نوشته‌های او اقتباس شده‌اند، مانند From Hell و League of Extraordinary تقریبا با شکست مواجه شدند. با اینکه فیلم سینمایی V for Vendetta با تحسین طرفداران و دوستداران سینما مواجه شد اما این فیلم هم در سطح متوسطی قرار گرفت و به آنچه که لیاقتش را داشت دست نیافت.

موی اسکرین گزارش می‌دهد: کارها و داستان‌های پیچیدهو پر از رمز وراز “مور” همواره برای تبدیل به یک اثر سینمایی سخت و دشوار به نظر می‌رسیدند اما به جای آن پلتفرم تلویزیون برای نوشته‌های او جذاب‌تر به نظر می‌رسید. طی شایعاتی که این روزها مطرح شده است، شبکه Channel 4 به دنبال اقتباسی از سری V for Vendetta است. با اینکه این شایعات هم ممکن است بیش از حد جدی گرفته شده باشد اما این خبر و احتمال تبدیل این سری به سریال خود هیجان انگیز است.

با اینکه فیلم سینمایی V for Vendetta ساخته “واچوفسکی” طرفداران خود را دارد اما بسیاری از کسانی که کمیک‌های اصلی این مجموعه را خوانده‌اند از آن فیلم و تغییراتی که در روند داستان اعمال شده بود رضایت کافی را نداشتند. اگر این شایعه صحت داشته باشد، به طور حتم با حضور یک تیم حرفه‌ای می‌توان پیچیدگی و رمز وراز این سری را بهتر از همیشه کشف کرد. همچنین Channel 4 نیز که قبلا فیلم‌های موفق Misfits و Humans را در کارنامه دارد، حساب خود را پس داده است و در ساخت این سبک از فیلم‌های معمایی موفق ظاهر گشته است. آیا شما هم در این مورد با ما اتفاق نظر دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید