متفاوت ترین فصل سریال مردگان متحرک با اتحاد اکساندریا،هیلتاپ و The Kingdom برعلیه نیگان به اتمام رسید. همه چیز برای فصل هشتم سریال The Walking Dead آماده شده و چیزی جز جنگ و خونریزی در فصل ۸ نخواهیم دید.ولی چه چیزی درمورد همین جنگ وجود دارد که طرفداران سری را هیجان زده کرده است؟ چه تهدیدهایی درپیش است؟ و آیا اصلا نیگان خواهد مرد؟

توجه: در این مقاله اسپویل هایی از کامیک های این سری خواهد شد و هرچند که هیچ ضمانتی وجود ندارد اتفاقات درون کامیک به سریال نیز منتقل شود. پس اگر هنوز درحال دنبال کردن کامیک ها هستید خواندن ادامه مقاله به شما پیشنهاد نمی شود.

فصل هشتم The Walking Dead

۱.کل جریان فصل ۸ می تواند درگیر همین جنگ باشد

در کامیک ها جنگ بین ریک و نیگان در ۱۲شماره به طول می انجامد(دو مجموعه ۶جلدیِ دوقسمتی بنام All out War) که براساس سابقه نیم فصل شدن فصل هفتم، میتوانیم همین رویه را در فصل هشتم سریال The Walking Dead یعنی دو نیم فصل بودن، مشاهده کنیم. بعد از آن جامعه Oceanside را داریم که در کامیک ها وجود داشته ولی به هیچ وجه در موضوع جنگ و ناجیان و نیگان دخالت ندارند. نسخه تلویزیونی این جامعه کوچک بسیار متفاوت تر است. آنها خسارات و تلفات زیادی را درمقابل ناجیان داده و همینطور نقش بسزایی را در دادن تمام سلاح های خود به الکساندریا ایفا کردند. رهبر این گروه از جنگ دربرابر نیگان اجتناب کرده ولی آیا هیچ راهی وجود ندارد که نظرش عوض شود؟ با درکنارهم قرار گرفتن Oceanside و Scavengers میتوان جنگ را محتمل تر و پذیرفتنی تر نشان داد.

فصل هشتم The Walking Dead

۲.ریک تمام افراد و نیروهای خود را جمع می‌کند ولی قبلش به نیگان پیشنهاد آتش بس موقت می‌دهد

طبق گفته خود ریک هیچ جنگی بدون تلفات نخواهد بود. در کامیک ها ریک تلاش خود را کرده و برای جلوگیری از تلفات و‌ خونریزی به نیگان پیشنهاد قبول کردن آتش بس را می دهد. ریک به همراه Jesus و King Ezekiel و تعداد زیاد افرادی دیگر به سمت پناهگاه نیگان رفته و به محض رسیدن، دو تیر در هوا شلیک می کند تا توجه نیگان را به خود جلب کند. چیزی که در ادامه رخ میدهد یک رویارویی شدید بین ریک و نیگان است. نیگان نیز همانطور که انتظار میرود با خنده آتش بس را رد کرده و با طعنه به ریک می‌گوید:

پس تو عملا خودت رو‌قانع کردی آدمای گروهت که همشون یه مشت حسابدار و وکیل و کشاورز و معلم اند میتونن ازین دیوارها رد بشن و تازه اگه هم اصلا تونستن رد بشن، چیزی هم گیرشون بیاد؟! خیلی حرکتت شاخه!!!

اما همان لحظه که ریک میخواهد دست به کار شود نیگان نیز حقه خود را از آستین در می آورد…

فصل هشتم The Walking Dead

۳.جورجی همراه با نیگان در پناهگاه بسر می‌برد

این صحنه به احتمال زیاد در سریال هم به نمایش گذاشته خواهد شد چون مقدماتش از اپیزودهای قبلی ریخته شده است.
در اپیزود۱۴ این فصل سایمون به جورجی گفت که چگونه وارد پناهگاه نیگان شود و در اپیزود۱۵ بعد از آن صحنه تحقیر آمیز برای جورجی، او و زیردستش Kal به سمت پایگاه نیگان راهی میشوند.
در کامیک، نیگان، جورجی را درمقابل افراد ریک بیرون می آورد و او را وادار میکند تا بگوید که افراد هیلتاپ از ماجرا کنار بکشند.اما وقتی که فقط هشت نفر از گروه ریک به عنوان افراد هیلتاپ خارج میشوند و نیگان میفهمد که جورجی تمام این مدت درمورد تعداد زیاد آنها اغراق میکرده، حسابی خشمگین شده و جورجی را به پایین پرت میکند هرچند که جورجی جان سالم بدر میبرد.

فصل هشتم The Walking Dead

۴.نقشه واقعی ریک:هجوم آوردن دسته بسیار انبوه از واکرها

ریک از همان اول میدانست که نیگان پیشنهاد آتش بس او را رد خواهد کرد و بخاطر همین بود که دوگلوله هوایی در داد تا توجه واکرها جلب شده و به سمت پناهگاه نیگان هجوم آورند.
نمیخواهیم بیشتر از این وارد جزییات شویم ولی روی تمام این ماجرا حساب باز میکنیم تا بتواند چند قسمت پایانی فصل هشتم سریال The Walking Dead را به قولی بترکاند.

۵.پس Eugene چه می‌شود؟ آیا او واقعا با نیگان است؟

درکامیک ها ایجن درطی جنگ به اسارت گرفته میشود. او ثابت کرده بود که میتواند فرد کلیدی در گروه ریک باشد و عملا گلوله بسازد که بعدا توسط نیگان اسیر میشود و به اجبار برای آنها(درواقع برای ناجیان)مهمات میسازد.
به احتمال میتوانیم انتظار داشته باشیم که در سریال نیز همین رخ دهد.در کامیک ها ایجن به کمک Dwight و دکتر کارسون فرار میکند ولی اوضاع در سریال فرق داشته و‌ او نیازی به نجات پیدا کردن ندارد و یا شاید هم دارد؟
در قسمت انتهایی فصل هفتم دیدیم که نیگان درپی سوال خود از ایجن که ساشا چگونه ممکن است مرده باشد به او کمی شک کرد. کسی چه میداند، شاید ایجن لو برود.

فصل هشتم The Walking Dead

۶.چه بلایی بر سر Heath آمد؟

یکی از بزرگترین سوال هایی که با اتمام فصل۷ هنوز هم بی جواب است این بود که اصلا Heath کجاست؟ این از آن خط داستان هایی است که حتی از روی کامیک ها هم نمیشود برایش جواب پیدا کرد. ولی امید داریم که Corey Hawkins قادر باشد در نقش بازمانده الکساندریا حسابی از خود مایه بگذارد (کسی که بدون هیچ ردی ناپدید شد) و بالاخره بفهمیم معنای PPP روی آن کارتی که تارا از روی زمین پیدا کرد چه بوده است.

۷.جنگ چگونه به پایان می‌رسد

جنگ برای مدتی ادامه خواهد داشت پس بیایید سری به کامیک ها بزنیم. دراحتمال زیاد می خواهید بدانید که آیا بالاخره نیگان به دستان ریک کشته خواهد شد یا خیر؟
جواب بستگی به نویسندگان سریال دارد. اگر سریال به منبع خود وفادار باقی بماند، بنظر میرسد که جفری دین مورگان قرار است حالا حالاها حسابی دور و‌اطراف سریال بپلکد.
در کامیک، نیگان فکر میکند که ریک در جنگ نهایی در هیلتاپ توسط Dwight کشته شده. ولی سخت در اشتباه بوده و Dwight نهایت وفاداری خود را در برابر نیگان شوکه شده نشان میدهد. ریک گلوی نیگان را می برد ولی او را نمیکشد. و درعوض او را در سلولی در الکساندریا زندانی میکند.
اینجا میشود سرنخ هایی دید. در فصل ششم، مورگان سلولی در الکساندریا ساخت و در شروع اپیزود ۱۶ فصل هفتم نیز دیدیم که Dwight در همان سلول زندانی شد. بخاطر همین به احتمال زیاد سریال مسیر کامیک را درپیش گیرد.

فصل هشتم The Walking Dead

۸.پیشبینی تلفات

اریک دوست پسر آرون،کال و شیوا بهتر است هوای خود را داشته باشند چون در کامیک ها و درطول جنگ اینها کشته می شوند. بدون شک تلفات دیگری نیز در راه خواهد بود. نسخه کامیکی ریچارد می میرد ولی در سریال او قبلا مرده که به این معناست احتمالا یکی دیگر که به Ezekiel نزدیک است جایش را خواهد گرفت که امیدواریم جری نباشد. اگر هم که سریال میخواهد یک شخصیت مهم را حذف کند پس مورگان حسابی به زحمت خواهد افتاد.
کاراکتر لنی جیمز در کامیک قرار است حذف شود پس حذف کردن وی از سریال نیز مشکلی ایجاد نخواهد کرد. وقتی این وسط قرار است که ریک از خجالت نیگان دربیاید پس باید دلیل قانع کننده ای وجود داشته باشد که سردسته گروه الکساندریا بخواهد از جان نیگان بگذرد که چه کسی بهتر از مورگان با آن فلسفه مزخرف (زندگی با ارزش است)که مخ رهبر الکساندریا را شستشو دهد. الببته واضح است که در این چند اپیزود اخیر وی ازین فلسفه خود دست شسته است ولی از آن سو هم خیلی تعجب نخواهیم کرد که اگر او دوباره این اراجیف را در گوش ریک بخواند و او نیز بجای کشتن نیگان، در همان سلولی که مورگان ساخته بود زندانی اش کند.

فصل هشتم The Walking Dead

۹.بعد از جنگ

اگر کل فصل هشتم به همین موضوع جنگ بپردازد به احتمال زیاد در دقایق انتهایی قسمت آخر یک پرش زمانی خواهیم داشت که طرفداران را برای دنبال کردن آن خط زمانی در فصل۹ هایپ خواهد کرد.
در کامیک ها بعد از اینکه نیگان شکست میخورد،داستان چندسال بعد ادامه پیدا میکند و بعد از آن همه چیز تقریبا به خوبی و‌خوشی رقم خورده!
تمام جوامع(اکساندریا،هیلتاپ،کینگدوم) برای خود جوامعی را تشگیل داده و درکنار یکدیگر بعنوان یک جامعه بزرگتر زندگی و همکاری می‌کنند. ولی می‌دانیم که خوشی نیز برای همیشه دوام ندارد…

دیدگاهتان را بنویسید