“دیوید فینچر” (David Fincher) قرار بود یک قسمت از سری جدید Star Wars را کارگردانی کند و حالا این کارگردان از دلایلش مبنی براینکه چرا پس از ملاقات با سران شرکت Lucasfilm او پیشنهاد کارگردانی این فیلم را رد کرده است، سخن می‌گوید.

به گزارش موی  اسکرین، سری فیلم‌هایی کمی وجود دارند که از نظر جذب مخاطب بتوانند با سری   Star Wars رقابت کنند. پس بسیاری از عوامل و دست اندرکاران سینما از جمله فیلمسازان، بازیگران یا هرکس دیگری که در پشت صحنه نقش دارند، سعی می‌کنند تا حداقل یک بار در این سری حضور داشته باشند یا نقشی ایفا کنند. با این حال “فینچر” کارگردان شناخته شده دنیای سینما این فرصت را که یک قسمت از فیلم را کارگردانی کند، رد کرده است.

نام “فینچر” در کنار نام چند کارگردان دیگر برای هدایت و اداره Star Wars: The Force Awakens مطرح شده بود اما او این پیشنهاد را رد کرد و این فرصت به “جی. جی. آبرامز” (J. J. Abrams) رسید. حال “فینچر” دلایل خود را مبنی رد کردن این پیشنهاد توضیح داده است.

“من با سران “لوکاس فیلم” مذاکره کردم و دیدم که این یک کار رویایی است. من نمی‌دانستم که کدام بدتر است: تبدیل شدن به “جرج لوکاسی” که در قسمت اول این سری دیدیم؟ این چه مزخرفی است؟ زمانی که همه فیلم مفرح و سرگرم کننده می‌سازند، من نمی‌توانم آن قوت قلبی که یک نفر باید در ادامه موفقیت ۲ فیلم قبلی داشته باشد را تصور کنم. این مسئله کلا متفاوت است. یکی از مشکلات این است که شما باید ناراحتی سوءاستفاده از “هریسون فورد” و “کری فیشر” را تحمل کنید و دیگری آن است که شما باید به میلیاردها نفر جان ببخشید و این خود فشار مخصوص به خود را دارد.

فکر کنم شما مجبور هستید تا ذهن خود را از گذشته پاک کنید. باید مطمئن شوید که این همان چیزی است که می‌خواستید بشود زیرا این کار ۲ سال از عمر شما را به صورت ۱۴ ساعت در روز، هفت روز هفته می‌گیرد”

تنها چند هفته دیگر تا اکران قسمت هشتم از سری “جنگ ستارگان” باقی مانده است و همین چند روز پیش بود که نام فیلم “هان سولو” نیز مشخص شد (Solo: A Star Wars Story). “دیوید فینچر” به تازگی سریال MindHinter را برای شبکه Netflix ساخته است و فیلم سینمایی World War Z 2 را نیز در تقویم خود ثبت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید