شبکه BBC تصمیم دارد تا سریال تلویزیونی Les Miserables (بی نوایان) را براساس اقتباسی از رمان مشهور “ویکتور هوگو” تولید و آماده پخش کند. تاکنون اقتباس‌های تلویزیونی و سینمایی بسیاری از این اثر کلاسیک ادبیات جهان ساخته شده است که می‌توان به فیلم سینمایی موزیکال موفق و تحسین شده Les Miserables اشاره کرد.

موی اسکرین گزارش می‌دهد، فیلم سینمایی موزیکال “بی نوایان” به کارگردانی “تام هوپر” (Tom Hooper) و با هنرنمایی “هیو جکمن” (Hugh Jackman)، “آماندا سیفرید” (Amanda Seyfried)، “آنه هاثوی” (Anne Hathaway)، “هلنا بونهام” (Helena Bonham)، “راسل کرو” (Russel Crowe) و “ساشا بارون کوهن” (Sacha Baron Cohen) در سال ۲۰۱۲ اکران گشت. همه دوست داران و علاقه‌مندان ادبیات این رمان را بخاطر بیان فقر، جنایت و رستگاری می‌شناسند اما شبکه BBC می‌خواهد داستان و قصه آن را طور دیگری روایت کند.

وبسایت The Knowledge گزارش داده است که BBC قصد دارد تا اوایل سال آینده میلادی روند تصویربرداری سریال را آغاز کند و اکثر مراحل فیلمبرداری این سریال در کشور بلژیک اتفاق خواهد افتاد و به احتمال فراوان قسمت‌هایی از فیلم نیز در فرانسه ضبط خواهد شد. نویسنده ولزی “اندرو دیویس” (Andrew Davies) که نوشتن فیلمنامه سریال‌های House of Cards و  Bridget Jones’s Diary را در کارنامه خود دارد، فیلمنامه سریال را می‌نویسد. به نظر می‌رسد او قصد اقتباس مستقیم از خود رمان “بی نوایان” هوگو را دارد و از فیلم موزیکال سال ۲۰۱۲ الهام نخواهد گرفت.

همچنین اعلام گشته است که این سریال در ابتدا تنها در ۶ اپیزود یک ساعته ساخته خواهد شد و “بتان جونز” (Bethan Jones)، “فیث پنهال” (Faith Penhale) و “سیمون واقان” (Simon Vaughan) وظیفه تهیه کنندگی سریال را بردوش می‌کشند.

دیدگاهتان را بنویسید