کارگردان فیلم “تایتانیک” آقای “جیمز کامرون” (James Cameron) هیچ برنامه‌ای برای بازسازی این فیلم تراژدیک ندارد. همه علاقه‌مندان سینما تا پیش از ساخت و تولید فیلم “تایتانیک” این کارگردان را با آثار علمی تخیلی چون Aliens و ۲ قسمت ابتدایی Terminator می‌شناختند. اگرچه با وجود توانایی و استعداد خارق‌العاده “کامرون” در استفاده از جلوه‌های ویژه، همواره او را با خلق شخصیت‌های قوی و پرمحتوا می‌شناسیم.

موی اسکرین گزارش می‌دهد، فیلم “تایتانیک” یک پروژه رویایی برای “جیمز کامرون” به حساب می‌آمد اما با مشکلاتی که بر سر راه بودجه تولید و ضبط فیلم پیش آمد، بسیاری از افراد در صنعت سینما معتقد بودند که این فیلم پایان حرفه کاری برای “کامرون” خواهد بود. اما با وجود تمام ناامیدی‌ها این فیلم به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی تاریخ سینما مبدل گشت و ۱۰ جایزه اسکار از جمله بهترین کارگردان را برای کامرون و تیمش به ارمغان آورد و بازیگران اصلی این فیلم  “لئوناردو دی کاپریو” (Leonardo DiCaprio) و “کیت وینسلت” (Kate Winslet) را همچون ستاره‌های بی چون و چرا هالیوود معرفی کرد.

“جیمز کامرون” بار دیگر خاطرات و تجربه‌های خود را در مورد این فیلم از طریق مستند Titanic: 20 Years Later With James Cameron که از شبکه National Geographic پخش شد، بازگو کرد و اخیرا در یک مصاحبه جدید با Yahoo! Entertainment اعلام کرد که هیچ علاقه و آرزویی برای بازسازی یا ساخت مجدد فیلم ندارد. در بخشی از مصاحبه کامرون به مقایسه فیلم خود با تحقیقاتی که امروزه براساس نحوه غرق شدن کشتی انجام شده است، پرداخت و به اشتباهات خود در این مورد بدون هیچ ابایی اعتراف کرد اما زمانی که از او پرسیده شد آیا حاضر است برای رفع آن اشتباهات دوباره فیلم را بازسازی کند، پاسخ او کاملا شفاف و واضح بود.

“هیچ تمایلی به بازسازی تایتانیک ندارم. فیلم در زمان خودش کاملا براساس واقعیت بود و تنها در چند مورد دچار اشتباه شدیم. البته هیچ کسی از این اطلاعات خبری پیدا نمی‌کرد اگر ما این فیلم را نمی‌ساختیم (همه تایتانیک را فراموش کرده بودن) پس این کار به نوعی یک خودزنی است (بازسازی فیلم). ما باید یک چندتایی از صحنه‌های حساس در سکانس غرق شدن عوض کنیم اما واقعا فقط ۲ یا ۳ صحنه هستند”

“جیمز کامرون” هم اکنون درگیر ساخت دنباله‌های فیلم Avatar است و طبق زمان بندی اولین قسمت از این دنباله‌ها سال ۲۰۲۰ بر پرده سینما به نمایش درخواهد آمد.

دیدگاهتان را بنویسید