برای دوست‌داران فیلم‌های کمیک بوکی هیچ چیزی مانند دورهمی ابرقهرمان‌ها جذاب و خیره کننده نخواهد بود به خصوص اگر این ابرقهرمانان در سال‌های اخیر حسابی در دل‌ها دلبری کرده باشند. سال گذشته بود که دنیای سینمایی مارول قول یک دوگانه ابرقهرمانی احساسی را با حضور تمامی ابرقهرمانانش (ریز و درشت، زن و مرد) به طرفداران خود داد و این تصور در میان هواداران ایجاد گشت که مطمئنا حضور تمام ابرقهرمانان در کنار هم یک آنتاگونیست حسابی خفن نیاز دارد. بله مارول برای این حماسه خود شرور بنفش رنگش را احضار کرده است: “تانوث” (Thanos)

امروزمارول اولین تریلر این فیلم منتشرکرد تا کمی دل ما را برای انتظار زمان چند ماه باقی مانده تسکین دهد اما نمی‌داند که “رویش بدیدم و مبتلاتر شدم”. شاید عده‌ای بگویند تریلری ساده بود و آنچنان زرق و برقی که انتظارش را می‌کشیدیم، نداشت. پس در ادامه با رسانه موی اسکرین همراه باشید تا این تریلر را برای شما بررسی کنیم.

ابتدای تریلر را با سیاره نارنجی رنگی که از پیش به عنوان مقر “تانوث” می‌شناسیم، آغاز می‌کنیم که به “تونی استارک”، بچه پولدار اکیپ ختم می‌شود. اما چیزی که دل همه را نگران می‌کند این است که “تونی استارک”، مرد همیشه خندان Avengers با دستانی که به نظر خون آلود می‌آیند، در آستانه اشک ریختن است. او کدامیک از دوستانش را از دست می دهد؟

اولین صدایی که از این تریلر به گوش می‌رسد، صدای “نیک فیوری” (Nick Fury) است که نقش پدر و بنیان گذار Avengers است. در صحنه بعد “بروس بنر” (Bruce Banner) را می‌بینیم که احتمالا با خشم “هالکی” خود در صومعه “دکتر استرنج” (Doctor Strange) در نیویورک فرود آمده است و با توجه به حالت تدافعی که “دکتر استرنج” و همراهش اختیار کرده‌اند، باید منتظر خشم بی انتهای او باشیم.

در صحنه بعد شاهد “ویژن” (Vision) با بدنی انسانی می‌بینیم که در خانه خود با “اسکارلت جادوگر” (Scarlet Witch) زندگی عاشقانه‌ای را تجربه می‌کند. اما چه چیزی او و سنگ بی‌نهایتش را اینگونه برافروخته است؟

نوبت به “شاهزاده ثور” (Thor) می‌رسد که راهی زمین یا شاید هم سیاره مورد مناقشه باشد. صحنه‌ای که بسیاری انتظارش را داشتند، همینجااست. خانم “رومانوف” همان بیوه سیاه (Black Widow) خودمان به آزگارد رفته است تا با دلداده خویش “بروس بنر” تجدید میثاق کند.

چیزی که باید اتفاق بیفتد، اتفاق می‌افتد.

نیویورک به آشوب کشیده شده است و مردم در حال فرار از چیزی بی‌نهایت ترسناک هستند. “پیتر پارکر” (Peter Parker) جوان در اتوبوس مدرسه به ناگاه موهای تنش سیخ می‌شود. دروازه عظیمی برروی شهر نیویورک باز شده است و این باعث وحشت پیتر (مرد عنکبوتی) می‌شود.

“لوکی” (Luki) از میان اجساد مردمش می‌گذرد و به احتمال فراوان خود را در غیاب برادر بزرگ‌‌تر آماده نبردی بی‌انتها می‌کند. لباس جدید مرد عنکبوتی اینبار یک حس ترسناک بودن را به او داده است و به احتمال زیاد دیگر شاهد شوخی‌های دبیرستانی از او نخواهیم بود.

بله کاپیتان تیم بازگشته تا دین خود را به باقی اعضا ادا کند. “کاپیتان آمریکا” (Captain America) که به نوعی پس از فیلم  Captain America: Civil War یک طرد شده به حساب می‌آمد، این بار با ریشی که نشان از پختگی است بازگشته است و شاید حرف “پلنگ سیاه” (Black Panther) که می‌گوید: “به او یک سپر بدهید” نشان از این دارد که هنوز اعضای دیگر تیم به او اعتماد ندارند.

در ادامه مبارزه Avengers با مهاجمین را شاهد هستیم که هریک به نوبه خود گوشه‌ای از کار را در دست گرفته‌اند. اما چیزی که دل ما را می‌لرزاند، نبرد “مرد عنکبوتی” (Spiderman) با “تانوس” است که به گریه‌های “تونی استارک” ختم می‌شود. مرد عنکبوتی می‌میرد؟ از آنجا که مرد عنکبوتی جدید کشف تازه “تونی” است، اوتوجه زیادی به او می‌کند و به نوعی نقش پدر نداشته او را ایفا می‌کند و ممکن است این نبرد نابرابر او را به کام مرگ کشانده باشد و از آنجایی که چندی پیش عوامل این فیلم مراسم تشییع جنازه‌ای را فیلمبرداری کرده بودند، بیش از پیش این نظریه که یک یا چند نفر از انتقام جویان کشته می‌شوند، را قوت بخشیده است.

آیا در کنار خانم “رومانوف” ما یک بیوه دیگر خواهیم داشت؟

در صحنه بعد ما شاهد دیگر تراژدی این تریلر هستیم. “تانوث” با بی رحمی خاص خود “ویژن” را زمین کوبیده و سنگ بی نهایت را از سر او برمی‌دارد که ممکن است این کار به بهای جان او تمام شود. یادمان نرود که “تانوث” برای بدست آوردن سنگ‌های بی‌نهایت پا برروی سیارات دیگر می‌گذارد. حالا سنگ‌های دستکش او به عدد ۲ افزایش یافته است. او تنها ۳ سنگ دیگر برای اهداف شومش نیاز دارد.

در صحنه دیگر شاهد این هستیم که “تانوث” پا برروی “واکاندا” (Wakanda)، کشور سرسبز و فوق پیشرفته “پلنگ سیاه” گذاشته است. به احتمال فراوان او نیز یک سنگ در اختیار دارد. اینبار انتقام جویان به کمک مردم “واکاندا” و “پلنگ سیاه” آمده‌اند تا اجازه ندهند که “تانوث” به آنچه در سر دارد نزدیک شود!

در پایان تریلر شاهد این هستیم که بالاخره “نگهبانان کهکشان” هم به “ثور” می‌پیوندند اما با توجه به حرف “ثور” به این نتیجه می‌رسیم که آن‌ها دیر کرده‌اند.

فیلم سینمایی Avengers: Infinity Warدر تاریخ ۴ می ۲۰۱۸  مصادف با ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ در سراسر جهان به اکران درمی‌آید.

“ایده‌ای وجود داشت که عده‌ای از افراد برجسته را دورهم جمع کنیم، تا ببینیم چه می‌شود یا شاید بیشتر. پس زمانی که به ما نیاز داشتند، می‌توانستیم در جنگ‌ها برایشان بجنگیم. جنگی که هیچ وقت نتوانستند پیروز باشند.”

این دیالوگ‌ها در ابتدای فیلم از زبان “نیک فیوری”، “ویژن”، “ثور” و “بیوه سیاه” گفته می‌شود که نشان از هدف تاسیس Avengers دارد اما این که آن‌ها چرا از افعال گذشته استفاده کرده‌اند، مشخص نیست و اینکه چرا آن‌ها با این حجم از ناامیدی به خود و کارهایشان نگاه می‌کنند.

توجه: بابت کیفیت پایین تصاویر از طرف رسانه موی اسکرین از شما عذرمی‌خواهیم. به دلیل اینکه تریلر چندساعت پیش منتشر شده است، عکس باکیفیتی از این تریلر منتشر نگشته است.

در ادامه می توانید تریلر این فیلم را با زیرنویس فارسی اختصاصی مشاهده نمایید:

دانلود با کیفیت ۴۸۰p

لیست نظرات

 • matin ۱۴ / ۰۹ / ۱۳۹۶ پاسخ

  اون Thanos نبود که اسپایدرمن و زمین زد ، کوروس گلایو، رهبر فرقه سیاه بود.

  • AliM ۲۰ / ۱۰ / ۱۳۹۶ پاسخ

   سلام اره کوروس گلایو زمین زد لایک

  • ali ۲۱ / ۱۰ / ۱۳۹۶ پاسخ

   daghigh negah kon khodeshe.

دیدگاهتان را بنویسید