لیگ عدالت مدتی است که بر پرده سینماها اکران شده  و در باکس آفیس نیز حضور داشته است. با داستان های حماسی و قهرمان های DC در یک فیلم شاید بتوان گفت این جوابی به فیلم انتقامجویان مارول است که هنوز هم پرفروش ترین فیلم ابرقهرمانی تاریخ سینماست. حال بیایید از نمرات راتن و فروش باکس آفیس و … چشم پوشی کنیم و به مقایسه این دو فیلم در بخش های مختلف بپردازیم. جاس ویدن که انتقامجویان را کارگردانی در اواخر فیلمبرداری به تیم لیگ عدالت اضافه شد. حال می خواهیم این دو فیلم را از جنبه های اکشن، کارگردانی، کاراکترها و بازی بازیگران، شخصیت های منفی و… بررسی کنیم. با موی اسکرین همراه باشید

۱۳ – کارگردانی :

لیگ عدالت در مقابل انتقامجویان

قطعا این سخت ترین بخش است زیرا جاس ویدن در هر دو فیلم حضور دارد. در انتقامجویان جاس ویدن نشان داد که نویسنده بهتری است تا یک کارگردان بخاطر همین برخی از سکانس های انتقامجویان بیشتر بدرد تماشا در تلویزیون میخورد تا بر روی پرده نقره ای سینما. از طرفی لیگ عدالت مخلوطی از کار دو کارگردان یعنی زک اسنایدر و جاس ویدن است که دو سبک مختلف دارند.

برنده این قسمت : هیچکدام از فیلم ها در این قسمت نمیتوانند برنده باشند اما شاید بتوان گفت انتقامجویان کمی بهتر است.

۱۲ – پویایی قهرمانان :

لیگ عدالت در مقابل انتقامجویان

یکی از مهمترین جنبه های ترکیب کردن قهرمان ها در یک فیلم این است که در سینما این قهرمانان چگونه بنظر می آیند و چگونه با یکدیگر هماهنگ میشوند. این قویترین جنبه انتقامجویان است. آنها در ابتدا درگیرند اما به مرور زمان شبیه یک ماشین روغن کاری شده به خوبی با هم کار میکنند و انتخاب بازیگر خوب نیز به این مسئله کمک کرده است. اما لیگ عدالت بدلیل معرفی کاراکترهای جدید و هماهنگ کردن آنها با هم، کمی در این جنبه مشکل دارد. آنها خوب هستند اما بنظر میرسد این همکاری ساده و کمی سردرگم است.

برنده این قسمت : بدون تردید انتقامجویان برنده این قسمت می شود.

۱۱ – روایت داستان :

لیگ عدالت در مقابل انتقامجویان

در هر دو فیلم داستان فدای شخصیت شده است. در انتقامجویان تمرکز بر شخصیت هاست تا خلق یک داستان فوق العاده جذاب برای بینندگان و در لیگ عدالت تمرکز را بر معرفی شخصیت ها و جمع کردن تیم قهرمانی گذاشته و داستان زیاد درباره آخرالزمان و نجات زمین از دست شیاطین نیست.

برنده در این قسمت : جفت فیلم ها در این قسمت ضعیف هستند و باید صبر کرد تا آخرین فیلم از سری مجموعه ی آنها را دید تا بتوان تصمیم درستی گرفت.

۱۰ – بازیگرهای مکمل :

لیگ عدالت در مقابل انتقامجویان

اینجا جایی ست که مقایسه کمی سخت می شود. فیلم های قهرمانی کاراکترهای زیادی دارد و بازیگرهای فوق العاده ای برای نقش ها و حتی نقش های مکمل انتخاب می شوند. انتقامجویان برای بازیگران مکمل از ساموئل ال جکسون، کوبی اسمولدرز و کلارک گرگ استفاده کرده در حالی که لیگ عدالت از جی کی سیمونز، امبر هرد، امی آدامز، جرمی ایرونز و… بهره می برد.

برنده این قسمت : هر دو فیلم در این زمینه خوب کار کرده اند اما کفه ترازو به نفع لیگ عدالت سنگینی میکند زیرا بازیگران فوق العاده ای را به عنوان بازیگرهای مکمل دارد.

۹ – موسیقی :

لیگ عدالت در مقابل انتقامجویان

این مشخص است که مارول در فیلم هایش از موسیقی های به یاد ماندنی استفاده نمی کند اما با تشکر از آلن سیلوستر موسیقی متن اصلی انتقامجویان کمی خوب و به یاد ماندنی است. اما برای DC و لیگ عذالت نمی توان این را گفت. بر عکس جوخه انتحار که از افرادی چون لیل وین، ۲۱ پایلوت و گروه ایماجین دراگونز استفاده شد لیگ عدالت چیز خاصی برای ارائه ندارد. درست است موسیقی متن کلاسیک سوپرمن و بتمن در آن است اما موسیقی های دیگرش به شدت قابلیت فراموش شدن را دارند.

برنده این قسمت : هر دو فیلم نیز در این بخش ضعیف هستند اما انتقامجویان را بخاطر موسیقی متن و تم اصلیش می توان برنده اعلام کرد.

۸ – شخصیت منفی :

لیگ عدالت در مقابل انتقامجویان

انتقامجویان یکی از بهترین بازیگران را برای نقش شخصیت منفی انتخاب کرده است. تام هیدلستون در نقش لوکی یک شخصیت منفی جذاب برای تماشا است. بازی فوق العاده تام هیدلستون و انتخاب دیالوگ و نوشتار دقیق جاس ویدن حضور لوکی در فیلم را پررنگ و زیبا نشان داده است. لیگ عدالت با انتخاب Steppenwolf یک موجود دیجیتالی در این قسمت ضعیف عمل کرده است اما حداقل صدای کایران هیند بخوبی روی کاراکتر نشسته است.

برنده این قسمت : لوکی کاملا Steppenwolf را نابود میکند و انتقامجویان در این بخش برنده است.

قسمت دوم به زودی …

یک نظر

  • امیر ۱۲ / ۰۵ / ۱۳۹۷ پاسخ

    خاک تو سرت با اینچرتا و پرتا که نوشتی…انتقام جویان از همه لحاظ از لیگ عدالت قویترو بهتره..در ضمن تو عکست باید بگم که کاپیتان امریکا لیدره و بهترین انتقامجو هست پس باید اونو از همه بالاتر بزاری

دیدگاهتان را بنویسید