کمیک بلک پنتر مارول بعد از ۲۴ سال کار سرانجام به روی پرده می‌رود . آمار و ارقام نشان می‌دهد که این انتظارها بی مورد نبوده است. بلک پنتر (Black Panther) به کارگردانی رایان کوگلر و نویسندگی جو رابرت کول و با بازی چدویک باسمن به عنوان نقش اصلی تا به الان ستوده‌ترین اثر مارولی بوده است. امتیاز ۹۷ از سوی سایت راتن تومیتو، این فیلم را به عنوان پر امتیازترین اثر ابر قهرمانی تمام دوران معرفی می‌کند.

به گزارش مووی اسکرین بعد از حضور موفق شخصیت بلک پنتر در فیلم کاپیتان آمریکا ؛ جنگ داخلی، حال این شخصیت با فیلم مستقل خود در مسیر جاودانگی در‌ باکس آفیس و فروش بیش از صد و شصت میلیون دلار قرار دارد که این امر موجب شکسته شدن چندین و چند رکورد دیگر می‌شود.

Black Panther

بلک پنتر از دید راتن تومیتو حال به عنوان پر امتیازترین فیلم مارولی محسوب می‌شود و این تنها شامل فیلم‌های ساخته کمپانی مارول نیست، این فیلم هم اکنون با امتیاز ۹۷ در صدر این رده بندی است و فیلم‌هایی همچون مرد آهنی با ۹۴ و لوگان با ۹۳، انتقام جویان، ثور رگناروک و مرد عنکبوتی نیز با امتیاز ۹۲ در رده های دوم تا چهارم قرار دارند. هرچند که بعد از اکران بلک پنتر ممکن است این امتیاز دستخوش تغییراتی شود.
پیش از این حدود نود میلیون پیش فروش بلیط برای این فیلم انتظار می‌رفت که حال با ۱۷۰ میلیون بلیط پیش فروش به قاطعیت می‌توان گفت این روند هر چه به روزهای اکران نزدیک می‌شود، بیشتر و بیشتر نیز خواهد شد و این امر سبب می‌شود که پلنگ سیاه یکی پس از دیگری فیلم‌های مارولی و دی سی را کنار بگذارد، فیلم‌هایی همچون هانگر گیمز ۲۰۱۲ و دیو و دلبر ۲۰۱۷٫
البته این اعداد و ارقام با توجه به استقبال مردم از این ژانر چیز عجیبی نیست، اما سوال اصلی اینجا مطرح می‌شود که اونجرز: اینفینیتی وارز، در برابر این اعداد و ارقامی که بلک پنتر به جای گذاشته چگونه عمل خواهد کرد.

Black Panther

این فیلم همچنان رکورد پیش فروش بلیط‌ها IMAX را نیز در اختیار دارد. به گفته مدیر IMAX ، این فیلم تمامی رکوردهای پیش فروش بلیط فیلم‌های پیشین ابرقهرمانی را شکسته است و بسیار جذاب خواهد بود که شاهد شکسته شدن رکورد پیش فروش بلیط‌های تمام فیلم‌های ابر قهرمانی اعم از فیلم‌های مارولی و غیر مارولی، باشیم. این فیلم به لطف فروش پنجشنبه شب، شروع قدرتمندانه داشت ابن فیلم از فروش ۲۵٫۲ میلیون در باکس آفیس ۱۵ فوریه، نه تنها رکورد ۱۲٫۷ میلیون دلاری ددپول را تا ۲ برابر افزایش داد ، بلکه رکورد ۲۵ میلیونی کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی را نیز شکست تا در رتبه دوم پرفروش‌ترین شروع فیلم‌های مارولی قرار بگیرد و تنها اونجرز: عصر التران را با ۲۷٫۶ میلیون دلار بالاتر از خود ببیند و همینطور بعد از” شوالیه تاریکی بر می خیزد” با ۳۰٫۶ میلیون دلار ، بتمن علیه سوپر من با ۲۷٫۷ و اونجرز: عصر التران در رده چهارم پر فروش ترین شروع فیلم‌های ابر قهرمانی قرار بگیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید