نودمین مراسم اسکار در تاریخ چهارم مارس برگذار خواهد شد و تا این مراسم اسکار ۲۰۱۸ تنها یک هفته فرصت باقی است. امسال سال پرباری برای سینما دوستان به حساب می‌آمد و شاهد آثاری بس غنی و عمیق بودیم که این خود نعمتی برای طرفداران پرده قره‌ای به حساب می‌آید. با هم به نامزدهای اسکار در شاخه بهترین فیلم نودمین مراسم اسکار نگاهی می‌اندازیم و نگاهی به آن‌ها خواهیم داشت. پس در ادامه با رسانه موی اسکرین همراه باشید:

Call Me By Your Name

کارگردان : لوکا گوداگنینو
مجموع نامزدی : ۴
هنرپیشگان : تیموتی کالمت، آرمی همر، مایکل استالبارگ
ما گاها به دنبال فیلم‌هایی هستیم که چگونه عشق ورزیدن را به ما بیاموزد و امسال نمونه بهتر از فیلم گوداگنینو با عنوان Call me by your name نمی‌توان یافت.
این فیلم روایتگر یک همجنسگرایی است که جوانی (تیموتی کالمت) درگیر روابط احساسی با مردی میانسال (آرمی همر ) می‌شود. این فیلم پر از استعاره‌ها، و روابط و دیالوگ‌های احساسی است و دارای المان های عشق، شهوت و اندوه است.

Darkest Hours

کارگردان: جویی رایت

مجموع نامزدی: ۶
هنرپیشگان : گری اولدمن ،کریستین اسکات توماس،بن مندلسون

فیلم جنگ جهانی دوم جویی رایت، روایتگر روزهای پر حادثه نخست وزیر وقت بریتانیا وینستون چرچیل(گری اولدمن) که ملتی محاصره شده زیر آتش تجهیزات نازی‌ها را رهبری می‌کند. او در آن برهه بحرانی نخست وزیر انگلستان می‌شود،ملتش را نجات می‌دهد و سه سخنرانی بی نظیر را انجام می‌دهد .

فیلم Dunkirk (2017) با کیفیت Blu-Ray

Dunkirk

کارگردان: کریستوفر نولان
مجموع نامزدی : ۸
هنر پیشگان : فین وایت هد، تام هاردی، مارک ریلنس

فیلم جنگ جهانی دوم نولان قریب به ۴۰۰،۰۰۰ سیاه لشکر را دارا است. در این فیلم سراسر حرکت، شخصیتی نیست که خودنمایی کند، همه یکسان هستند، همگی برای بقا تلاش می کنند و خطوط زمانی این فیلم در حد استثنایی بیننده را میخکوب می‌کند. این فیلم تجربه‌ای را به مخاطب منتقل می‌کند که سربازان در آن برهه تجربه کردند و مخاطب این همراه با اشخاص درون فیلم غرق داستان می‌شود.

Get Out

کارگردان : جوردن پله
مجموع نامزدی : ۴
هنرپیشگان : دنیل کالویا، الیسون ویلیامز ،کاترین کینر

اثر ترسناکی به کارگردانی جوردن پله که با ظواهرش مخاطب را نمی‌ترساند، بلکه مفهوم نهفته در تارو پود فیلم مخاطب را می‌ترساند. المان‌های اصلی این فیلم: نژاد، احساس گناه، درد و ترس است. این فیلم به گفته پله، به بحث نژادی در این فیلم به گونه‌ای جدید پرداخته داستان فیلم از این قرار است که جوان سیاه پوستی آخر هفته را با دوست دختر سفید پوست و خانواده سرسختش می‌گذراند. با تماشای این فیلم، مخاطبین سفید پوست ترسناک به نظر خواهند رسید.

Lady Bird

کارگردان : گرتا گرویگ
مجموع نامزدی : ۵
هنرپیشگان : سرشا رونان، لاری متکالف، بانی فلدستین

فیلم تحسین شده گرتا گرویگ ، روایتگر دختر جوان است با بازی سرشا رونان است که بسیار بی‌پروا و کنجکاو است و معتقد است زندگی در آنسوی مرز‌های شهرش در جریان است، ستیز‌های او در این فیلم با مادرش دیدنی است. تماشای این فیلم همزاد پنداری عمیقی به مخاطب می‌دهد، زیرا که بارها در زندگی این شرایط را تجربه کرده است. این فیلم برای تمام گروه‌های سنی است و همه با آن ارتباط برقرار خواهند کرد.

Phantom Thread

کارگردان: پائول توماس آندرس
مجموع نامزدی : ۶
هنرپیشگان : دنیل دی لوییس، ویکی کریپس، لزلی منویل

در “خون به پا خواهد شد” پل توماس اندرسون و دنیل دی لوئیس کاملا دریافتند ساختن یک زشتی چه بار روانی و فیزیکی سنگینی را می‌طلبد. اندرسون و دی لوئیس بازهم در اثری مشترک بهم پیوستند، اثری که آخرین بازی برنده سه جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد و اسطوره هالیوود است. اندرسون در ابتدا به دنبال استایل داستان و بازیگری می‌گشت که تصمیم گرفت این استایل مربوط به لندن دهه پنجاه میلادی باشد، آن تیپ‌های هیپی و ریشو ۱۹۵۰… داستانی که روایتگر چیزهایی که دو طرف از هم در یک رابطه می‌خواهند است.

The Post

کارگردان :استیون اسپیلبرگ
مجموع نامزدی : ۲
هنرپیشگان : مریل استریپ، تام هنکس، باب اودنکرک

صاحب خبرهایی که میخوانید کیست؟ چه کسی به شما این حق را می‌دهد که خبر بخوانید ؟ این‌ها سوالاتی است که در زمان سلطه روزنامه‌ها پرسیده می‌شد، زمانی که خبر شکست آمریکا در ویتنام بدون اجازه منتشر شد. فیلمی که با بازی مریل استریپ در نقش کاترین گراهام روزنامه نویس واشنگتن پست و تام هنکس در نقش ویراستار بن بردلی می‌باشد.

The Shape of Water

کارگردان: گیلیرمو دل تورو
مجموع نامزدی :۱۳
هنرپیشگان :سلی هاکینز، مایکل شنن، ریچارد جنکینز

جدیدترین اثر گیلیرمو چیزهای زیادی برای ارائه دادن دارد، یک فیلم هیولایی دهه پنجاه، جاسوسی در جنگ سرد، یک عاشقانه، یک چیز جدید در سینما. سازنده اثر هزارتوی پَن می گوید:

“نمی دانید ممکن است عاشق چه کسی بشوید، شاید عاشق یک شخص کاملا ایده آل اما در عصری نامناسب، در زمان فشارهای سیاسی…این فیلم یک عاشقانه عجیب است”

 

 

Three billboards outside Ebbing, Missouri

کارگردان : مارتین مک دانا
مجموع نامزدی : ۷
هنرپیشگان : فرنسیس مک دورمند، وودی هرلسون ، سم راک ول

سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری، خشم مادری از ناعدالتی است، مادری که به دخترش تجاوز می‌کنند و او را به قتل می‌رسانند ، و معمایی که ماه‌ها است بی جواب مانده است. شخصیت زنی قدرتمند که سه بیلبورد را اجاره می‌کند و به تحریک پلیس‌هایی می‌پردازد که در حل این مسئله دست روی دست گذاشته‌اند
نقش اصلی که نیاز به دفاع مخاطب ندارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید