بالاخره لحظه موعود فرا‌ رسید و فیلم Black Panther به اکران رسید. با هم به بخشی از نقدهای فیلم جدید و رکورد شکن مارول نگاهی می‌اندازیم. با مووی اسکرین همراه باشید.

فیلم Black Panther تا به اینجای کار نقدهای بسیار مثبتی را دریافت کرده‌است. شخصیت شاه تاکالا بعد از حضور فیلم در کاپیتان آمریکا (جنگ‌های داخلی)، اکنون فیلمی مستقل را از این نقش با بازی چدویک باسمن را شاهد هستیم که رکورد های فراوانی را چه در سینما و‌ چه در دنیای مارول جابه‌جا کرده است و با گذشت دو هفته از اکران نقد‌های مثبت فراوانی را دریافت کرده است. فیلمی‌ ابرقهرمان که فراتر از این ژانر رفته و بحث‌های جنسیتی و نژادی باعث شده تا این اثر نسبت به فیلم‌های مرسوم مارول، رنگ و لعاب سنگین‌تری به خود بگیرد.

فیلم Black Panther

GameSpot:

در این فیلم از رنگ‌بندی‌ها و ترکیبات مرسوم فرهنگ آفریقایی استفاده شده است که بسیار تحسین بر انگیز است. موسیقی متن از کندریک لامار کاملا با ریتم فیلم تطابق دارد. سکانس‌های که ترکیبی از تاریخی و مدرن است و همینطور شخصیت های این فیلم عرض اندام شگفت انگیزی در دنیای مارول از خود به نمایش گذاشتند.

The New York Times

بحث‌ نژادی در این فیلم نقش اساسی را ایفا می‌کند و نه آن بحث‌های نژادی سطحی بلکه به طور عمقی به این مسئله نگاه شده است و مخاطب را به کاووش در این بحث و مشکلات آن چه در گذشته و آینده مجاب می‌کند و تنها همین‌ مورد کافی است تا این فیلم را نسبت به دیگر فیلم‌ها متمایز کند.

Nerdist:

اثری که روایتگر بحثهای نژادی‌است و این معضل را در قالب غمگین و گاها خنده‌دار به تصویر میکشد. فیلمی متفاوت از دنیای مارول.

IGN:

فیلمی که بیانگر موضوعاتی کاملا جدی تر از ابعاد ابرقهرمانی است. شاید با این تفاسیر انتظار فیلمی سنگین و خشک را داشته باشید، در برخی موارد یله اینگونه است اما با این وجود دارای ماجراجویی ها و هیجانات منحصر به فردی نیز است. فیلمی ابرقهرمانی با کلی تجهیزات و اسلحه های فراوان و سکانس های بسیار خنده دار و فرم بسیار منحصر به فرد در تزئینات، با این ترکیب نباید با فیلمهایی که تنها با بودجه فراوان ساخته می‌شوند اشتباه گرفت.

Collider:

این فیلم تمام قواعد را بهم ریخته است. با وجود نقدهای خوبی که استودیو مارول لایق آن است اما فیلم جدید کوگلر چیزی فراتر از یک فیلم ابرقهرمانی‌است و باید این بینش شجاعانه کوگلر را تحسین کرد.
برای دیدن یک ابرقهرمان نقش اول رنگین پوست باید به سال ۹۸ برگردید و فیلم‌هایی همچون بلید با بازی وزلی اسنایپ و حال پس از گذشت بیش از یک دهه دوباره یک شخصیت ابر قهرمان غیر سفید رهبر یک فیلم ابر‌ قهرمانی شده است.

Rolling Stone:

اگر انتظار فیلمی که زور بازوی ابرقهرمان ها را به نمایش میگذارد را می‌کشید، فراموشش کنید.
زنان در این فیلم چیزی بیشتر از یک مکمل برای مردان هستند، از شخصیت تحسین برانگیز آنجلا بست (مادر بیوه شاه توالت) گرفته تا عشق قبلیِ تچالا، ناکیا با بازی لوپیتا نیونگو ،و شخصیت بسیار تحسین بر انگیز شوری (خواهر کوچکِ تچالا)، همه و همه نقش زنان را در این فیلم بسیار پررنگ می‌کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید