رالف و ونلوپه نوامبر آینده بار دیگر به روی پرده می روند و این‌بار رالف اینترنت را نابود می‌کند!! کارگردانی انیمیشن Wreck-It Ralph 2 را فیل جانستون کارگردان زوتوپیا و ریک مور بر عهده خواهند داشت، علاوه بر آن صداگذاران جدیدی به مجموعه اضافه شده‌اند که عبارت‌اند از : تاراجی پی هنسون،الن تودیک، جیمز کوردن، و چند صدا گذار مشهور در کمپانی دیزنی همانند جودی بنسن که صداگذاری شخصیت آریال در پری دریایی کوچولو را بر عهده داشت. Doدر تابستان ۲۰۱۶ اولین بار صحت ساخت قسمت دوم این انیمیشن تایید‌ شد هرچند این فیلم قرار بود در ماه مارس امسال اکران شود اما به اواخر سال ۲۰۱۸ موکول شد‌،با منتشر شدن اولین تریلر از این انیمیشن پر طرفدار، طرفداران رالف خرابکار به چگونگی روند حرکت فیلم و چندگانه شدن آن پی‌بردند .این تریلر پر از پیام‌ها و نشانه‌های مخفی مربوط به بازی ویدیویی این اثر ، تاریخ دیزنی و دیگر شخصیت‌های دیزنی بود.

 

با هم نگاهی به آنچه در تریلر منتشر شده‌ دیدیم، می‌اندازیم، با مووی اسکرین همراه باشید :

تریلربا مرکز تفریحی خانواده لیتواک، که در فیلم اول نیز بود شروع می‌شود و شش سال قبل از فیلم اول را نشان می دهد ، در ثانیه ۱۷ ام نوشته ی اوریجینال رالف خرابکار و “تولد پنج سالگیت مبارک سوزی” روی تابلوی مجموعه  لیتواک نوشته شده است ، در رالف خرابکار ۲ روی همان تابلو نوشته شده است : ” تولد ۱۱ سالگیت مبارک سوزی” ، تغییرسالیانه ی تابلوی آقای لیتواک برای تبریک تولد سوزی که نشان میدهد ۶ سال گذشته است.

چندین پیام مخفی از بازی ویدیو زمانی که آقای لیتواک صاحب این مجموعه وارد ساختمان مرکز تفریحی میشود که در این جا می توانیم پک من -اسپیس اینویدرز و ویرچوئال کاپ را روی دستگاه بازی ببینیم, در پارت بعد ساکنین مجموعه را نشان می دهد که تمامی شخصیت های بازی در سالن اصلی مجموعه بعد از بسته شدن مجموعه در سالن پرسه می زنند و تنها شخصیتی که از آن زاویه قابل تشخیص بود اُ بِرت است که با آن رنگ نارنجی‌اش نسبت به سایرین متمایز است.

در پارت بعدی والتر را مشاهده می‌کنیم که در حال اتصال به اینترنت است و یکی از دستگاه‌ها به نام رد اسکیر پشت سر او قرار دارد که این میتواند اشاره‌ای به رخ داد سال ۱۹۴۷ باشد که مجلس آمریکا در حال تحقیق و تفحس در مورد اینکه آیا کسی از اعضای هالیوود جزو جامعه کمونیست‌ها است یا خیر، در آن سال والت دیزنی یکی از کسانی بود که این شایعه را تکذیب کرد و اعلام کرد که هیچ فعالیت کمینیستی در هالیوود وجود نداشته و ندارد.این‌ واقعه‌ی تاریخی در آمریکا با نام Red scare یا وحشت سرخ شناخته می‌شود.

در اتاق والتر روی قفسه دو بشقاب دیده می‌شود که مربوط به سری فیلم‌های جنگ ستارگان است که یکی نقش شخصیت یودا بر آن حک شده و دیگری چوباکا، علاوه بر اینکه این‌ها تنها اشاره‌ها از جنگ ستارگان نیست چرا که صداگذار نقش C3po نیز در این فیلم صداگذاری می‌کند.

وقتی والتر مودم جدید اینترنت را روشن می‌کند، رالف و ونلوپه خود را ناگهان در سفری به اینترنت می‌یابند و سالن بازی را ترک می‌کنند، حدس ما این است که داستان اصلی این فیلم بازگشت این دو و چگونگی بازیافتن مسیرشان  بازگشت به سالن بازی است.

وقتی رالف و ونلوپه وارد اینترنت می‌شوند ، لوگوها و نشانه های زیادی از بازی ها سایت ها وبرنامه های اینترنتی به چشم میخورد که تنها گزینه‌ای که در واقعیت نیز وجود دارد سایت یوتوب و تریپ ادوایزر است .

رالف و ونلوپه خود را در سایت خرید E-bay  می‌یابند و شاهد خرید و فروش های آنلاین در واقعیت می‌شوند ، آنها می ایستند و به تابلویی به نام پیشوی غمگین خیره می شوند.

در تصویر نزدیک‌تر از این تابلو امضایی با نام “ایی -شیله”  وجود دارند، نقاشی با همین اسم با نام‌ایگان‌شیله در قرن بیستم میلادی می‌زیست . این‌ شخص یک نقاش ایمپرشنیسم بود که با نقاشی های بیش از حد عریانش معروف بود و تا آنجایی که ما میدانیم اثری با عنوان گربه غمگین نداشته است.

در قسمتی دیگر از فضای سایت E-bay اقلام خرید و فروش را می‌بینیم که بین آنها لامپی جادویی به ارزش ۳۰ دلار به چشم می‌خورد که از فیلم الداین از کمپانی دیزنی می‌باشد.

آن دو خود را در بازی ویدیویی تبلت یک دختر بچه می یابند جایی که رالف مشغول غذا دادن به یک خرگوش است. دختر بچه ی این قیمت بسیار آشنا به نظر می رسد.

از آن جهت بسیار آشناست چون او موآنای کوچک است، حالا یا اینکه او یک مسافر زمان است و یا اینکه فقط موآناس و از همان بچگی در این فیلم حضور دارد و نکته جالب اینکه صدا گذار شخصیت موآنا طبق اطلاعات Imdb در رالف خرابکار خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید