هالیوود در زمینه ساخت فیلم با اقتباس از بازی‌های ویدئویی سابقه خوبی نداشته است. چه این فیلم‌ها اقتباسی از Mario Bros.، Street Fighter یا Prince of Persia: The Sands of Time باشند. اکثر فیلم‌های اقتباس شده از بازی‌های ویدئویی از نظر منتقدین ب مصرف هستند و روی خوش باکس آفیس را نیز نمی‌بینند. اما حال نوبت به فیلم Tomb Raider رسیده است که از روی بازی با همین نام ساخته شده است و Alicia Vikander برنده اسکار نقش بانو “لارا کرافت” را در آن ایفا خواهد کرد. آیا این فیلم می‌تواند نظر همگان را در مورد فیلم‌های اقتباسی از بازی‌ها تغییر دهد یا دچار همان نفرین همیشگی می‌شود. پس در ادامه با موی اسکرین همراه باشید تا بررسی‌ و نقد‌های انجام شده توسط وبسایت‌های معتبر جهان در مورد این فیلم را بخوانیم.

در حال حاضر نمره فیلم Tomb Raider در وبسایت Metacritic 46 است و شما می‌توانید خلاصه‌ای از نقدهای این فیلم را در زیر مطالعه نمایید:

نام فیلم: Tomb Raider

سازنده: Warner Bros.

تاریخ اکران: ۱۶ مارچ مصادف با ۲۵ اسفند ۹۶

GameSpot

“دقیقا اکر بخواهم بگویم کجای داستان این فیلم را بی‌نظیر می‌کند، داستان فیلم را برای شما اسپویل می‌کنم اما همین کافی است که بگویم قطعا داستان فیلم شگفت انگیز مانده است. این همان حرفی است که شما می‌توانید در مورد کل فیلم در نظر داشته باشید. بسیاری از صحنه‌های اکشن فیلم غیرقابل باور هستند حتی بیشتر از آن چیزی که در بازی Tomb Raider سال ۲۰۱۳ شاهد آن بودیم که بابت واقعیت گرایی منطقی‌اش مورد ستایش قرار گرفته بود. این فیلم اقتباس مستقیم همان بازی است و حتی در بسیاری از مشخصه‌ها این بازی را نیز پشت سر گذاشته است.”

The Associated Press

“این فیلم در وام گیری جزئیات از فیلم‌های بهتر از خود عقب نمانده است اما با این حال  راه‌های بسیاری وجود دارد تا داستان Tomb Raider را گسترش داد. لارا کاملا با عقل خود پیش می‌رود و برای این فیلم یک نقش اول زیبا و مناسب است.

فیلم Tomb Raider مفرح و از نظر بصری یک فیلم اکشن عالی است که با وجود یک بازیگر زن فوق العاده گاهی احمقانه به نظر می‌رسد.”

IGN

“در بهترین حالت، فیلم Tomb Raider یک فیلم اکشن قابل قبول است. فیلم صحنه‌های نبرد باحالی و یک مقبره جذاب برای کشف شدن دارد. اما این تکرار نمادین از لارا کرافت ماجراجو باعث می‌شود که او هویت خود در رابطه با پدر گمشده‌اش و دلاوری و شجاعتش را از دست بدهد. این فیلم شاید عناصر بسیاری را از بازی قابل تحسین سال ۲۰۱۳ وام گرفته باشد اما متاسفانه عنصری که لارا رابه شخصیتی جذاب و عمیق تبدیل می‌کند را به کار نبرده است.”

The Wrap

” از زمانی که ژانر ویدئوگیم وارد دنیای سینما شد، شوک‌های فراوانی را به مخاطبان وارد کرده است اما به نظر می‌ؤسد که Tomb Raider سر وگردنی از هم کیشان خود که اکثرا ضعیف هستند، بالاتر است. با وجود تمامی معیارها، این فیلم حماسه‌ای از آغازها و پایان‌ها است و اگر قرار است فیلم از منبع الهامی برای فیلم‌های بعدی سری باشد، تنها می‌توانیم امیدوار باشیم که سواری آرام‌تری داشته باشد.”

 

دیدگاهتان را بنویسید