جدیدترین فیلم دنیای مارول Avengers: Infinity War که شامل تمامی شخصیت‌های مارول اعم از شخصیت‌های نگهبانان کهکشان می‌باشد که در کنار هم به مصاف اهریمن دنیای مارول “تانوس” می‌روند. این اهریمن قصد در جمع‌آوری سنگ‌های بی‌نهایت را دارد تا بر جهان حکومت کند. آیا بهم پیوستن قهرمانان مارول از حکومت تانوس بر جهان جلوگیری می‌کند؟

نکات و پیام‌های مخفی بسیاری در جدیدترین تریلر این فیلم به چشم می‌خورد ، علاوه بر اینکه در این تریلر چند شخصیت منفی جدید که با تانوس همکاری می‌کنند به هواداران معرفی شدند که معروف ترین آنها با بازی “پیتر دینکلج” ستاره کنونی سریال بازی تاج و تخت است.
نکته دیگر اینکه هنوز از وضعیت و چگونگی نقش‌های “هاکای” و “انت من ” جزئیات دقیقی در دست نیست و در این تریلر نیز جایی نداشتند. بزرگترین فیلم مارول در تاریخ ۲۷ آوریل اکران خواهد‌شد. کارگردانی این فیلم برعهده “آنتونی و جو روسو” که تیم تشکیل دهنده فیلم‌هایی همچون کاپیتان آمریکا، سرباز زمستان و کاپیتان آمریکا “جنگ داخلی” می‌باشد. با هم نگاهی می اندازیم به آنچه در تریلر این فیلم ارائه داده شد، با مووی اسکرین همراه باشید:

َAvengers: Infinity War

تریلر در جایی آغاز می شود که جسمی ناشناخته وارد اتمسفر جو شهر نیویورک می‌شود ، گامورا دختر خوانده تانوس بصورت راوی صحبت می‌کند. در حالیکه بروس بنر ، بلک ویدو و وار ماشین مشاهده گر این رویداد هستند و به آسمان می‌نگرند.
گامورا در این لحظه می گوید : ” تمام این مدت میشناختمش، اون تنها یک هدف داشت که نصف جهان رو پاک کنه و اگه به سنگ های بینهایت دسترسی پیدا کنه، با یه انگشتش میتونه اینکارو انجام بده ”
تانوس سنگ های فضایی را به دستکش پولادینش اضافه می‌کند سنگهایی که به طریقی از لوکی که در ثور رگناروک شاهد آن بودیم، به او رسیده است.

Avengers: Infinity War

در صحنه‌ای شاهد پیتر پارکر هستیم که در کنار اتوبوس مدرسه ایستاده و ماسک مرد عنکبوتیش را به چهره می‌گذارد، و مشخص است که هنوز از لباسی که تونی استارک ( آیرون من ) به او داد استفاده می‌کند، سوال اصلی اینجاست که آیا سیستم راهنمای داخلی لباس خاموش شده است یا خیر؟

Avengers: Infinity War

شخصیت های منفی علاقه ی زیادی به حمله به نیویورک دارند، درست است ؟
در صحنه ای کوتاه ، شاهد جسمی دایره وار هستیم که قبلا شاهد آن بوده ایم که در تریلر قبلی مردعنکبوتی با این جسم برخورد می کند. واقعا هدف از این جسم چیست ؟

گروت کوچک، دیگر کودک نیست و تبدیل به یک گروت بالغ شده است که باعث می‌شود در نبردها شاهد او باشیم. این تنها بخشی است که شاهد گروت در تریلر هستیم.

تانوس با کلاهخودش بسیار عالی بنظر می‌رسد، تایتان خشمگین جایی در گوشه جهان است، و از دود پشت سر او میتوان در یافت که او در میانه ی نبرد است.

Avengers: Infinity War

ما به سرعت در میابیم که داستان واقعی گامورا دخترخوانده تانوس به مخاطب نشان داده خواهد‌شد، جایی که تانوس دست در دست گامورا در حین جنگ در سیاره، با او قدم می‌زند، صحنه ای حماسی که تانوس گامورا را در کمال ابهت از میانه جنگ دور می‌کند.

Avengers: Infinity War

در سکانسی ، یکی از خشونت های تانوس نمایش داده می‌شود که در حال فشردن سر ثور می‌باشد و این درحالیست که تا به حال ثور را تا به این اندازه در زجر ندیده بودیم ، و همانطور که میدانید با توجه به قدرت ثور بعد از مرد آهنی دومین شخصیت قدرتمند دنیای مارول می‌باشد، اما ظاهرا او در حد قدرت تانوس نیست و این سطح قدرت اهریمن این فیلم را به نمایش می‌گذارد.

Avengers: Infinity War

خودتان را برای گروه ویل‌ین‌ها آماده کنید که لوکی نیز جزئی از آنها می‌باشد، اما لوکی به احتمال فراوان بازهم به آدم خوب‌های قصه می‌پیوندد، این گروه به دستور تانوس به زمین فرستاده شده‌اند و دستور نابودی آن را دارند. گروهی با نام : “سلاخی نیمه شب” که شامل شخصیت هایی چون : Corvus Glaive, Proxima Midnight, Black Dwarf، Ebony Maw هستند. شخصیت سوپر جاینت اما در تصویر وجود ندارد و حتی وجودش در فیلم نیز در هاله‌ای از ابهام‌ است.

در صحنه‌ای کوتاه شاهد له کردن جرمی درخشان توسط تانوس هستیم که سنگ فضایی را شامل می‌شود، شاید لوکی به اونجرز خیانت نکرده باشد،شاید این قضایا ربطی به لوکی نداشته و تانوس از قبل به دنبال سنگ‌های فضایی بوده است و لوکی هم به یکی از این سنگ‌ها دست یافته بود.

اینطور که بنظر می‌رسد بخش اعظمی از فیلم در واکاندا باشد، ما شاهد هستیم استیو راجرز، بلک ویدو،جیمز رودز، بروس بنر، سم ویلسون، ویژن و اسکارلت ویچ همگی وارد واکاندا می‌شوند. در جریان فیلم جنگ داخلی شاهد نبرد این شخصیت ها با هم بودیم که طبیعتا وجود تانوس این افراد را در کنار هم آورده است.
در این صحنه “جیمز رودز” (ماشین جنگی) را مشاهده می‌کنید که چیزی به دور کمرش و پاهایش دارد که به او کمک می‌کند که راه برود. او در جنگ داخلی توسط ویژن زخمی شد.

Avengers: Infinity War

در صحنه ای از بالا شاهد مورد حمله قرار گرفته شدن واکاندا هستیم که ظاهر این حمله توسط “چیتائوری‌ها” انجام می‌شود، تا آنجایی که مطلع هستیم واکاندا از تکنولوژی‌های پیشرفته دفاعی برخورد دار است، اما چرا واکاندا؟ شاید آخرین سنگ فضایی در این کشور باشد.

Avengers: Infinity War

همانند ثور، شاهد شکنجه ی داکتر استرنج نیز در این تریلر هستیم که توسط اجرامی تیز یه روی صورتش توسط شخصی مورد شکنجه قرار می‌گیرد، و به احتمال فراوان این عمل توسط یکی از اعضای بلک اوردر انجام می‌شود که در پایین گفته خواهد شد.

Avengers: Infinity War

این هم یک تصویر بسته از عضو بلک اوردر، Ebony Maw می‌باشد . او مهارت بالایی در فریب افراد دارد و با ورود به ذهن افراد به رازهای آنها پی می‌برد.از آنجایی که او از رویارویی با افراد امتناع می‌کند، این اعمال توسط اشخاصی دیگر انجام می‌شود.

Avengers: Infinity War

و در نهایت، صحنه نبرد تن به تن کاپیتان آمریکا و تانوس که کاپیتان در برابر حمله تانوس مقاومت می‌کند، تانوس نگاهی شگفت زده به او می‌کند، شاید به خاطر اینکه راجرز قوی تر از آنی است که به نظر می‌رسید، و یا اینکه چرا شخصی ضعیف تر از او باید چنین قدرتی داشته باشد.

تمام این سوالات در روز ۲۷ام آوریل به جواب خواهد انجامید.

 

دیدگاهتان را بنویسید