فیلم Venom، جدیدترین ساخته کمپانی سونی، به زودی مرحله فیلم‌برداری و تولید را به اتمام می‌رساند و ۵ اکتبر تنها چیزی است که ما از این فیلم می‌دانیم. با وجود جدایی کامل این فیلم از دنیای سینمایی مارول (MCU)، دو پروژه Black Cat و Silver Sable  نیز به زودی فیلم‌برداریشان آغاز می‌شود و سونی شدیدا به موفقیت این فیلم برای ادامه دنیای کامیک خودش نیاز دارد. با مووی اسکرین همراه باشید.

در ادامه ما نکاتی را گردآوری کردیم که در صورت رعایت آن‌ها توسط سونی، به طور حتم شاهد یک اسپین-آف فوق العاده از دنیای «مرد عنکبوتی» خواهیم بود و سونی می‌تواند با انگیزه بیشتری سرمایه گذاریش را بر روی Black Cat و Silver Sable و فیلم‌های بیشتر ادامه دهد. پس همراه ما باشید تا به ۶ چیزی که ما از فیلم Venom می‌خواهیم بپردازیم.

فیلم Venom

زبان!

Venom از معرفی شدنش در شماره ۳۰۰ کامیک مرد عنکبوتی تغییرات زیادی را شامل شد. اما یکی از ویژگی‌های شایع او زبان طولای و اغلب ضخیم و مخاطیش است. ما در اولین تریلر منتشر شده از این فیلم لحظات تغییر « تام هاری »‌ را دیدیم؛ اما شکل نهایی وی هرگز به تصویر کشیده نشد. به طور حتم در تصویر نهایی از هیولا، زبان می‌تواند به ابهت ونوم بیافزاید و هیولای سیاه را ترسناک‌تر جلوه دهد.

فیلم Venom

همان نگاه کلاسیکش…

تنها چیزی که من از سونی می‌خواهم، عدم اعمال تغییرات در شکل و ظاهر ونوم است. به شدت هر خلاقیت مجدد در ونوم را یک کار غلط می‌دانم. همه ما (اگر طرفدار کامیک‌های مردعنکبوتی بوده باشید) عاشق نگاه‌های ونوم هستیم. یک نگاه خاص، بدنی عضلانی، فک بلند و پر از دندان‌های تیز و یک عنکبوت سفید بر روی سینه‌اش. بله؛ همین عامل باعث خواهد شد که حتی در صورت خرابکاری سونی، باز هم به خاطر دیدن ونوم در دنیای سینما و نه کامیک، لحظه شماری کنیم.

فیلم ونوم Venom

شوخ طبعی

ونوم فقط یک عنکبوت نیست که از این ور به آن ور برود. با اینکه وی در بسیاری از کامیک‌ها نقش ضد قهرمان « مرد عنکبوتی » را درد؛ اما طبق گفته‌ها ونوم در این اثر با شخصیت دیگری مبارزه می‌کند. با این حال باید منتظر شات‌های خنده‌دار از ونوم بود. سکانس‌هایی که ممکن است اشکتان را از خنده بیاورد. همه چیز به سونی بستگی دارد.

 فیلم Venom

ترسناک

درست بعد از پرداختن به شوخ طبعی ونوم می‌خواهم به روی دیگری از سکه بپردازم. در حالی این که شخصیت در بعضی از صحنه‌ها پتانسیل شوخ طبعی دارد؛ اما در بعضی اوقات هم باید منتظر روی ترسناک وی باشید. نباید فراموش بکنیم که این شخصیت یک قاتل است و تمام قتل‌هایش را به وحشتناک‌ترین شکل ممکن انجام داده است. پس منتظر صحنه‌هایی مانند Deadpool نباشید که حتی کشتارها هم خنده دار باشد. شاید جالب باشد بدانید که به خاطر ستون فقراتی که ونوم دارد، می‌تواند به راحتی قربانیانش را بخورد. در نهایت به هیچ وجه این شخصیت را دست کم نگیرید.

فیلم Venom

صدا

« تام هاردی » بازیگر Eddie Brock ( میزبان بدن انسانی ونوم ) می‌گوید می‌خواهد صدای ترسناک و شبح مانندی را برای وی پیدا کند. به طور حتم وی کار سختی در پیش دارد. زیرا در بیرون از ونوم باید شخصیت Eddie Brock که فردی ساده است را بازی کند و در قالب ونوم باید نمایان‌گر یک شخصیت جنایتکار و دزد باشد. به نظر من باید صداگزاری این شخصیت را به Daran Norris بدهند. به هیچ وجه صدای وی در ۲۰۰۰ Spider-Man برای پلی‌استیشن، رایانه و Dreamcast را فراموش  نمی‌کنم. صدایی عمیق، کلفت و با اعتماد به نقس.

فیلم Venom

Carnage

کارنیج. اگه جزء طرفداران کامیک‌های مردعنکبوتی نباشید؛ به طور حتم با این اسم آشنا نیستید. برای توضیح این اسم باید یک موضوع را در ابتدا توضیح دهم. سیمبیوت‌ها نژادی از انگل‌های فرازمینی و بدون شکل هستند که میزبانشان را مانند یک لباس در برمی‌گیرند و از آن‌ها تغذیه می‌کنند. دقیقا مثل چیزی که ما در مردعنکبوتی ۳ دیدیم. همانطور که می‌دانید مردعنکبوتی در نهایت این انگل را از خود دور کرد و این انگل نزد خبرنگاری به نام Eddie Brock  آمد و شخصیتی به نام ونوم را تشکیل داد. از این سیمبیوت چند بچه به وجود آورد که یکی از آن‌ها « کارنیج » است و بعدا خود کارنیج هم دارای چند بچه شد. امیدوارم تا به اینجای کار به مشکلی در فهمیدن ماجرای این انگل‌ها برنخورده باشید. حالا باید داستان کارنیج را تعریف کنم. این شخصیت برای اولین بار در شماره ۳۶۱ از کامیک « مرد عنکبوتی شگفت انگیز » (آوریل ۱۹۹۲) با یک قاتل زنجیره‌ای بنام Cletus Kasady معرفی شد و پیوند خورد و در نتیجه « کارنیج » به وجود آمد. شخصیتی بی‌رحم که برخلاف دیگر ابرشرور‌های شیطانی مردعنکبوتی، انگیزه‌ای واضح و بدون پیچیدگی دارد و آن هم کشتن است. به طور حتم حضور این شخصیت در فیلم ونوم می‌تواند به موفقیت‌ آن بیافزاید. به شدت منتظر حضور این شخصیت در این فیلم هستم. به امید آن روز.

فیلم Venom برای اکران در ۵ اکتبر ( ۱۳ مهر ۱۳۹۷‌) برنامه ریزی شده است. باید منتظر ماند و دید که این اسپین-آف می‌توانند همانند مردعنکبوتی موفق ظاهر شود و یا با اثری شکست خورده رو به رو می‌شویم.

دیدگاهتان را بنویسید