دیگر چیزی تا پایان انتظار برای شروع فصل دوم باقی‌ نمانده و HBO نیز اخیرا تریلری از فصل دوم سریال Westworld منتشر کرده است. فصل اول با خودآگاه شدن ربات‌های میزبان در پارک و قتل عام انسان‌های ستمگر پارک با سکانسی شوک آور به پایان رسید و در فصل دوم دلورس (ایوان ریچل وود) و دیگر میزبانان به اکتشاف در جهان و تغییر دنیایشان می‌پردازند، اما با این وجود دلوس به این آسانی‌ها فتح نخواهد‌ شد و قطعا انسان‌هایی همچون فرمانده امنیتی “اشلی استابز” و مدیر ارشد پارک ” شارلوت هیلز ” سعی در بازپس‌گیری پارک و تحت سلطه درآوردن دوباره میزبانان یاغی را خواهند داشت. این سریال در فصل اول پر از رمز و راز و فلش بک‌های هوشمندانه بود که در فصل دوم نیز این رویه همچنان برقرار‌ است و شاهد فلش بک‌هایی خواهیم بود که سوالات زیادی را پاسخ خواهند داد، فصلی که با بازگشت ویلیام جوان و هنرنمایی‌های بیشتری از شخصیت آرنولد و همینطور رابرت فورد جوان همراه خواهد بود، در این فصل همچنین از پارکی در مجاورت پارک وست ورلد پرده برداشته خواهد شد که به دنیای شوگان معروف است، جدیدترین تریلر فصل دوم شامل نکات بسیاری است که شاید به آن توجه نکرده‌اید، با هم به بررسی این نکات خواهیم پرداخت :

آهنگی آشنا

یکی از نقاط قوت سریال آهنگسازی بینظیر رامین جواد است که نه تنها با ارائه آهنگ‌های اوریجینال بلکه به خوبی از آهنگ‌های مشهور در سریال نیز استفاده کرده است، آهنگهایی که غالبا در میخانه و توسط پیانوی بی نوازنده اجرا می‌شد. سکانس شک آور و بینظیر پایانی فصل اول که منجر به شروع خشونت و قتل عام شد با آهنگ (Exit Music (For a film اثری از گروه مشهور بریتانیایی ریدیوهد آغاز شد.
در این تریلر از کاور آهنگ گروه مشهور راک نیروانا با عنوان “Heart shaped box ” استفاده شده‌است.

فصل دوم سریال Westworld

پیامی از نقطه کور

در سکانس پایانی فصل اول دلوس شاهد رویدادی هولناک بود و در تریلر شاهد جنازه‌هایی پراکنده در اطراف وست ورلد هستیم که یکی از آنها برنارد است و در سکانسی دیگر شاهد دلورس و همراهانش هستیم که یکی از اعضای دلوس را که به اسب بسته شده‌است را گروگان گرفته‌اند. هرچند که دلوس در حال دفاع است و استابز سیستم‌های جدید امنیتی به همراه هولوگراف‌ها برای پارک در قسمت ساحل در نظر گرفته‌است، در این ساحل اسلحه‌ها، وسایل نقلیه و قایق‌هایی به همراه یک سلاح مخفی قرار داده‌اند، اما نکته جالب در این اسکرین شات وجود جعبه‌ای در پایین سمت راست تصویر است که شامل پیامی مخفی به زبان باینری است، این پیام ترجمه شده به زبان URL و مختص سایت رسمی دلوس می‌باشد که شامل تیزری برای فصل دوم است.

فصل دوم سریال Westworld

تاجی از خار

آنجلا یکی از فریبنده‌ترین میزبان در پارک می‌باشد و همینطور اولین میزبانی که ویلیام وقتی به پارک وارد شد با او برخورد کرد. او در نهایت اقرار کرد که یکی از پیروان وایِت (همان دلورس) است.
در این سکانس او تاجی از خار به سر دارد در حالی که به سمت شخصی هفت تیرش را نشانه گرفته که می‌تواند ادامه‌ای بر آئینش که پرستش وایِت است باشد. او در اواخر تریلر نیز در مسا هاب دیده می‌شود که از خواب برمی‌خیزد، این سکانس یک فلش بک است در حالی که مرد در رخت‌خواب درکنار او  لوگان است و در کنار آنها میزبانان برهنه‌ی دیگری به چشم میخورند.

فصل دوم سریال Westworld

بازگشت لوگان (همچنان برهنه)

بن بارنز پسر شر و پولداری که با سکانسی شرم آور فصل نخست را به پایان رساند در حالی که برهنه با دستانی بسته و سوار بر اسب توسط ویلیام رها شد، در این تریلر برخورد یکی از ارواح میزبان با لوگان را شاهد هستیم در حالیکه هنوز برهنه است البته منهای اسبی که او را حمل می‌کرد، بار دیگر در تریلر شاهد لوگان خواهیم بود که البته اینبار لباس به تن دارد و در کنار استخری در ساختمان مرکزی ایستاده‌است.
اگر او و ویلیام دوباره به هم پیوسته‌اند قطعا باید فکرهایی در سر داشته‌باشند.

فصل دوم سریال Westworld

ویلیام جوان باز می‌گردد

با وجود پایانی غیر قابل پیشبینی در فصل اول و اینکه سکانس‌های ویلیام در واقع فلش‌بک‌هایی از جوانی مرد سیاهپوش بود دلیلی بر پایان اعمال جنون انگیز ویلیام در داستان نیست. در بخشی از تریلر شاهد  ویلیام هستیم که به دلورس برهنه در آزمایشگاه نزدیک می‌شود این سکانس ظاهرا بعد از خریداری سهام کنترل در پارک توسط اوست. و ظاهرا هنوز شیداییش نسبت به دلورس پایان نیافته و دهه‌های زیادی از گذشته او هنوز باقی مانده و کشف نشده‌است.

فصل دوم سریال Westworld

میزبانان هولناک

در سکانسی راوی‌گونه به زبان ویلیام/مرد سیاه پوش که از تکنولوژی جدید دلوس پرده برمی‌دارد چیزی فراتر از امکاناتی که میهمانان بدون عذاب وجدان جنایت می‌کردند. در این تریلر میزبانان هولناک و جدیدی را معرفی می‌کند به آنها Drone گفته می‌شود، و به گفته نولان بخشی از پروژه مخفی سازمان است، دلوس ظاهراً از تکنولوژی AI (هوش مصنوعی) در برنامه های جدیدش استفاده کرده به عنوان مثال رباتهای نظامی نیز می‌توانند بخشی از این پروژه باشند.در بخشی از تریلر یکی از Drone ها دیده می‌شود که جنازه ای را به آب می اندازد، ظاهرا این ربات‌ها قدرت فراوانی دارند اما انسانیتی در آن ها دیده نمی‌شود.

فصل دوم سریال Westworld

شیِ مرموز قرمز

در قسمتی از تریلر شی قرمز رنگ مرموزی را مشاهده می‌کنید که توسط پرینتر سه بعدی در حال ساخت است، این شی شاید تخم چشم  ساخته شده برای یکی از میزبانان باشد و شاید هم یک تکنولوژی جدید. یا شاید هم همانند Drone ها به پروژه مخفی دلوس ربط پیدا می‌کند در هرصورت گنجاندن این شی به طور مجزا در تریلر خبر از موضوع خاصی می‌دهد.

فصل دوم سریال Westworld

دلوس شاید از کلمنتاین استفاده می‌کند

کلمنتاین نگون‌بخت عذاب‌های سختی را در فصل اول متحمل شد و پس از مورد استفاده قرار گرفته شدن برای کشف اینکه چگونه وهم و خیال موجب آسیب زدن میزبانان به انسان‌ها می‌شود، بدن او را شکافتند. در سکانس پایانی فصل اول شاهد حضور کلمنتاین در کنار دیگر میزبانان در قتل عام انسان‌ها بودیم اما در این تریلر او را دوباره همانند عروسکی در دستان انسان‌ها می‌یابیم، در قسمتی شاهد کلمنتاین هستیم که سوار بر اسب به همراه اعضای امنیتی دلوس به سویی می‌تازند، ظاهرا اعضای دلوس به نحوی کلمنتاین را دستگیر کرده‌اند و سعی دارند تا محل اختفای بقیه میزبانان را از او بشنوند شاید هم به دلایل شومی دیگر.

فصل دوم سریال Westworld

دیدار مِیو از جهان شوگان

در فصل قبل مِیو قطعه‌ای کاغذ را دریافت کرد که محل اسکان دخترش در پارک شماره ۱ در آن نوشته شده بود . فرضیه منطقی این است که پارک شماره یک همان وست ورلد است یا شاید هم برای جلوگیری از وهم و خیال‌های میو دخترش را به پارک دیگری منتقل کردند، در جریان هستیم که میو نویسنده سناریو های وست ورلد ” لی سایزمور ” را در اختیار دارد تا اورا مجبور کند که جای دخترش را به او بگوید ، در این عکس مشاهده می‌کنید که میو لباس سنتی ژاپنی را بر تن دارد و از جهان شوگان دیدن می‌کند، آیا اینجا همانجایی است که دخترش قرار دارد ؟

فصل دوم سریال Westworld

مرد سیاهپوش نقشه‌ای در سر دارد

هدف اصلی مرد سیاهپوش در فصل اول پیدا کردن مرکز هزار تو بود که گمان می‌کرد اسراری پشت آن نهفته است. او با وجود اینکه مکرراً به او گفته می‌شد این پارک برای او طراحی نشده است توانست به این هدف دست پیدا کند و دریافت که هزارتو اصلا وجود خارجی ندارد، مرکز هزار تو درواقع نوعی استعاره از خودآگاه شدن میزبانان و تصمیم گیری سرنوشتشان توسط خودشان بود. مرد سیاهپوش در فصل دوم هدف جدیدی دارد و آن با خاک یکسان کردن جهان فورد است، این هدف در سکانس پایانی و از مسرت در دیدن به پا خواستن میزبانان هویدا بود، سوال اصلی اینجاست که در این تصویر آیا او به بحرانی برخورده که تفنگ را بر روی شقیقه‌اش قرار داده یا نقشه‌ای درسر دارد؟

فصل دوم سریال Westworld

شارلوت راز برنارد را در می‌یابد

در قسمتهای گوناگون تریلر مشاهده می‌کنیم که برنارد با انسان‌ها معاشرت می‌کند و به عقیده‌ی خیلی‌ها او یک برنامه نویس ربات هاست تا اینکه خود یک ربات باشد. در مصاحبه ای با سایت EW رایت بازیگر نقش برنارد، اشاره کرد که برنارد سعی در معامله‌ای دارد که  هم با میزبانان و هم با انسان ها انجام دهد که با یک محاسبه ساده میتوان دریافت که او سرانجام از سویی ضربه خواهد‌ دید و در این تصویر شارلوت هیلز از نمونه‌ها بی‌شمار برنارد در این اتاق مطلع می‌شود و پی به ماهیت اصلی او میبرد یا شاید هم از قبل میدانسته، شخصیت شارلوت بسیار مبهم است.

فصل دوم سریال Westworld

دلورس در دنیای واقعی

در تریلر در چند بخش شاهد دلورس در دنیای مدرن بودیم اما این تصویر از مهم‌ترین آنهاست، جایی که دلورس به شهری مدرن خیره شده‌است که نشان می‌دهد به نحوی از پارک خارج شده، و یا عاقبت او را نشان می‌دهد که در آخر اینگونه از دنیای غرب خارج و به دنیای واقعی وارد می‌شود، یا شاید هم این هم یکی از فلش بک‌های او و ویلیام است، شاید ویلیام به نوعی دلورس را وقتی کنترل کامل وست ورلد را در دست گرفت، از انجا خارج کرد و به دنیای واقعی آورد تا واکنش‌های او را مشاهده کند.

فصل دوم سریال Westworld

ماجراهای جدید تدی

دوست پسر دلورس که حاضر است تا جهنم او را همراهی کند و ظاهر از این همه کشتاری که در مسیرشان قرار گرفته ناراضی است “ده مایل رو اومدیم و تنها چیزی که دیدیم خونه” او به نوعی در این قسمت زجه میزند. دلورس و تدی تنها پارک را با هم نمی‌پیمایند، در بخشی از تریلر که اگر پلک بزنید از دست می‌دهید، تدی در آزمایشگاه لباس امروزی بر تن دارد و اسلحه‌اش را به سمت کسی نشانه رفته است،آیا او و دلورس نقشه ای برای خارج شدن از پارک و همرنگ شدن با انسان‌ها در دنیای مدرن را دارند یا فقط از لباس‌های قدیمیشان خسته شده‌اند زمانی که در می‌یابند وست ورلد تنها یک دروغ است.

فصل دوم سریال Westworld

جلسات آرنولد همچنان ادامه دارد

این شاید کمی گیج کننده باشد حال که میدانیم هم برنارد و هم آرنولد توسط رایت بازی شده‌است، اما مردی که در ابتدا و انتهای تریلر با دلورس مصاحبه می‌کند قطعا آرنولد است. دلورس لباسی را بر تن دارد که در فصل پیش در تمامی مصاحبه‌هایش بر تن داشت و آرنولد نیز زخمی که برنارد بر شقیقه اش داشت را ندارد با توجه به گیج کننده بودن فصل دوم این بهترین راه متمایز کردن شخصیت‌ها از یکدیگر است.

 

یک نظر

  • Oy ۱۲ / ۰۱ / ۱۳۹۷ پاسخ

    نکات تیزبینانه و فوق العاده ای بودن
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید