همانند خود ریک سانچز، هواداران این سریال نیز خود را در هاله‌ای از خیارشور یافته‌اند زیرا که  زمان شروع فصل چهارم این سریال محبوب هنوز مشخص نشده‌است. دن هارمون خالق سریال در توتیترش اعلام کرد که سریال هنوز توسط شبکه تایید نشده است با توجه به صحبتهای هارمون علت این تاخیر اشکال در روند مذاکرات قرداد فصل جدید است و اینبار این موضوع بسیار جدی بنظر می‌رسد و احتمالا باید شاهد انتظاری طولانی مدت برای فصل جدید باشیم.

در این غیبت کبری ، هواداران تعصبی این سریال می‌توانند با دوباره دیدن فصول گذشته و همینطور نکات مخفی که از دست دادند این زخم را تا حدودی التیام بخشند اما باز هم به چیزی بیشتر نیاز دارند که پیشنهاد میشود کارتون‌هایی را مشاهده کنند که از لحاظ طنز و عمق مطلب همتراز با Rick and Morty باشد، درست است جای خالی این سریال را پر نمی‌کنند اما در حد توانشان سرگرم کننده خواهند‌‌ بود.

اگر به دنبال انیمیشن‌هایی هستید که جای خالی ریک و مورتی را برایتان پرکنند، چند پیشنهاد جذاب برای شما داریم که با هم نگاهی به این آثار می‌اندازیم
با مووی اسکرین همراه باشید :

Bojack Horseman

همانطور که میدانید Rick and Morty دارای شوخ طبعیِ بی همتاس که از لحظه‌ای‌ به لحظه‌ی دیگر متغیر است و این چیزی است که هواداران این سریال دوست دارند، زیرا  نمی توانند حدس بزنند قرار است چه پیش بیاید، این شوخ طبعی‌ها گاه تاریک است و گاه در درام داستان غوطه ور میشود، شوخ طبعی هایی که از نادانی ها و شرایط جدی برای قوی تر شدنش استفاده می‌شود و ترکیب این فاکتورها با هم موجب می‌شود که بیننده در هر قسمت منتظر اتفاقات غیر قابل پیشبینی باشد.

دیگر سریالی که این فاکتورها را در خود دارد مجموعه انیمیشنی Bojack Horseman است که از شبکه نتفلیکس پخش می‌شود، سریالی که روایتگر هنرپیشه ی دهه نود میلادی است که مشهوریتش کاملا از بین رفته، و در حال فراموشی است ، درام‌های قوی ای در این اثر موج میزند .
این سریال تا به اینجای کار چهار فصل را منتشر کرده و فصل پنجم نیز به احتمال فراوان اواخر ۲۰۱۸ منتشر خواهد شد. این کمدی شاید همانند ریک و مورتی نباشد اما مطمعناً در قلب هواداران جا باز خواهد کرد.

American Dad

ست مک فارلن خالق سریال Family Guy نیازی به معرفی ندارد و معمولا مخاطبین چشم بسته آثار این نابغه انیمیشنی را قبول دارند. American Dad قطعا از همتایش Family guy مسخره‌تر و جدی‌تر است و همینطور گوناگونی داستان در آن موج می‌زند اما شامل شوخ طبعی های هوشمندانه‌تر و طنزهای تاریکی که گه گاه در سریال دیده می‌شود، است.
هواداران ریک و مورتی شاید دلشان برای حل مشکلات ریک و راه‌حل‌هایش تنگ شود اما خانواده اسمیت مطمئناٌ با روش‌های بسیار جذاب برای فرار از مخمصه هواداران را شگفت زده خواهند کرد.

Big Mouth

دیگر سریال نت فلیکس با عنوان Big Mouth ، روایتگر چند نوجوان است که تلاش می‌کنند با مشکلات بلوغ دست و پنجه نرم کنند که معمولا با شکست مواجه می‌شوند،البته سریال منتقدانی نیز داشته که اعتراضشان مبنی بر گسترش مباحث جنیستی در نوجوانان است، وقتی پای نوجوانان به میان می‌آید حساسیت‌ها نیز بیشتر می‌شود، Big mouth از لحاظ تِم و موضوع با ریک و مورتی بسیار تفاوت دارد اما همانند ریک و مورتی دارای طنزهای تاریکی است که هواداران این ژانر طنز را به خود جذب میکند. یک فصل از این سریال منتشر شده و فصل بعدی نیز اواخر سال ۲۰۱۸ منتشر خواهد شد.

Venture Bros

اگر ریک سانچز نقطه مخالف و عکسی داشته باشد قطعا آن شخص تادئوس است، با اینکه دکتر ونچر مرد علم و دانش است اما آوازه و شهرت او تماماً تحت الشعاع نبوغ پدرش می‌باشد. درحالیکه ریک سانچز مردی است که تمام جواب‌ها را در جیب دارد طرح های ونچر به زور بازی براک سمپسون و ایده ی اصلی‌ای که از خودش نیست بستگی دارد. حتی شخصیت دستیار در این سریال با مورتی متفاوت است، مورتی معمولا فردی‌است که بخشی از برنامه های ریک به حساب می‌آید اما برادران ونچر کاملا در کنار یکدیگر بهم کمک می‌کنند که همه ی اینها یک سریال جذاب را به مخاطبین معرفی می‌کند با وجود اینکه از آخرین قسمت این سریال بیش از یکسال می‌گذرد اما این مجموعه هنوز تمام نشده است و تا کنون ۷ فصل از این سریال منتشر شده است.

Bravest Warriors

شاید گمان نمی کردید که سازنده سریال Adventure time اثر دیگر نیز داشته باشد ، این اثر Fredetor studios در یک کانال یوتوب ساخته و پخش می‌شود که میتواند جایگزین مناسبی برای Rick & Morty باشد. این سریال به نوعی نسخه متوسط تر ریک و مورتی میباشد که با ماجراهای علمی تخیلی اش به خوبی در ذهن مخاطب جا باز می‌کند ، سریالی که از نظر شخصیتی و داستانی بسیار شبیه به Adventure Time است، شما می توانید این سریال را در کانال یوتوب : Cartoon Hangover مشاهده کنید.

Aqua teen hanger Force

شاید به عقیده خیلی ها این سریال هوشمندانه نباشد اما همچون ریک و مورتی دارای طنزهای غیرقابل پیشبینی است که مدتها مخاطب را مشغول خواهد کرد این سریال دارای ۱۱ فصل و یک فیلم سینمایی است .

Undone

با وجود اینکه این سریال هنوز منتشر نشده اما به نظر به خوبی می‌تواند حفره ی ریک و مورتی را پر کند ، سریالی که توسط سازنده Bojack Horseman ساخته شده و اولین سریال بزرگسالانه شبکه آمازون است.در این مجموعه ستاره فیلم Maze runner رزا سالیزار در نقش الما، زنی که از یک تصادف رانندگی جان سالم بدر می‌برد، این سریال حول محور توانایی های الما در کنترل زمان میچرخد،همانند Bojack Horsman این سریال غرق در دراما و طنزهای بسیار است که داستان الما و خواهر کوچترش را جذاب تر میکند. این سریال در ۲۰۱۹  پخش خواهد شد.

گزینه‌های دیگر:

سریال‌های دیگری نیز برای رفع این خلع وجود دارند، سریال‌هایی از قبیل Archer, Bob’s Burger ، که هواداران ریک و مورتی می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند، و همینطور سریالهای تمام شده‌ای چون Gravity falls که بشدت توصیه می‌شود و هواداران Rick and morty شاید گزینه ای بهتر از این سریال را در میان این گزینه ها پیدا نکنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید