آیا با حمله‌ی وایت واکرها به شمال در فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت، وینترفل شانسی برای بقا خواهد داشت؟

باوجود اینکه تا سال ۲۰۱۹ خبری از آخرین فصل این سریال نخواهد بود اما صحبت‌ها و اظهار نظرها در مورد حمله‌ی رعب آور شاه شب و وایت واکرها به شمال و اینکه چه بلایی سر وینترفل خواهد آمد هنوز داغ است.همانطور که در سکانس پایانی آخرین قسمت فصل هفتم دیدید، شاه شب و وایتکرها به دیوار رسیدند و با استفاده از اژدهای تبدیل شده‌ی دنریس تارگرین که اکنون به جای آتش ، نفس او یخ تولید می‌کند، توانستند دیوار افسانه‌ای شمال را کاملا نابود کنند که شاید آغازی بر یک پایان باشد،وایت واکرها بالاخره قدم به آنسوی دیوار گذاشتند و مقصد بعدی آنها “وینترفل” خواهد بود.
قلمروی هشت هزار ساله ی استارک‌ها اما بی دفاع نخواهد بود و بدون جنگ نیز تسلیم نخواهد شد.
وینترفل خط مقدم ارتش “زندگان” در این جنگ خواهد بود ، جایی که دنریس دو اژدهای باقی مانده‌اش را به همراه ارتش انسالیدها و همینطور شیرهای جنگی دوتراکی را برای دفاع از شمال، روانه وینترفل خواهدکرد.در این میان جیمی با دل آزردگی از خیانت سرسی در هنگام صلح ، ارتشش را بر خلاف خواسته‌ی ملکه‌ی کینگزلندینگ به جنگ میبرد.
حال شمال زیر نظر بانوی وینترفل سانسا استارک و فرمانروای شمال جان اسنو ، یک پارچه و مستحکم شده است.

از فصل هشتم چه میدانیم؟

اما آیا با این تفاسیر، وینترفل قادر به دفاع در برابر صدها هزار وایت واکر و قدرت های فرای وحشت شاه شب و جنگ قریب الوقوع خواهد بود ؟
با هم نگاهی به شانس‌های وینترفل در جنگ احتمالی پیشِ رو می اندازیم .

وینترفل چگونه میتواند پیروز شود ؟

یکی از نقات قوت وینترفل در این جنگ، وجود بهترین هاست. جان اسنو حال بیش از هر موجود زنده‌ای در مورد نبرد با وایت واکرها تجربه دارد، دنریس از نعمت وجود وفاداری منفعت می‌برد او تقریبا با هر کسی که سرراهش قرار گرفت در نهایت پیمان دوستی بست، او با دو ارتش و اژدهایان نفس آتشینش به میدان خواهد رفت، به عنوان شخص دست راست ملکه، تیریون لنیستر یک جنگ آرای با تدبیر است، سانسا استارک از زمان پیوستن به جان، لیاقت خود را بیش از پیش نشان داده است، جیمی لنیستر حتی با یک دست هم یکی از بهترین شوالیه‌های این قلمرو است اما با یک ارتش پشت سرش البته بران را از یاد نبریم، در کنار این اشخاص افرادی چون: برین بانوی تارث، جورا مورمنت و یک آدمکش حرفه ای به نام آریا استارک نیز وجود دارند اما در آخر امید اصلی وینترفل در این جنگ کلاغ سه چشم، برن استارک را نیز به این کلکسیون اضافه کنید تا دریابید که نه تنها وینترفل . بی دفاع نیست، بلکه حتی شانس پیروزی آنها در این نبرد نیز کم نیست.

دو اژدهای باقی مانده ی دنریس، دراگون و ریگال قطعا در خط مقدم این نبرد خواهند بود مخصوصا حالا که برادرشان ویسیریون تبدیل به یک اژدهای یخی و مرکبی برای شاه شب شده است.
فرزندان بالدارِ دنریس می توانند ارتش مردگان را در دریایی از آتش که یکی از نقطه ضعف‌های واکرهاست غرق کنند ، اما با این وجود نسبت به جادوی شاه شب آسیب پذیرند و برگ‌های برنده‌ی دنریس میتواند به کابوسش بدل شود اگر یکی از نیزه های یخی شاه شب به آنها اصابت کند. هدف شاه شب سلطه بر هر سه اژدهای دنریس است و با این تفاسیر ، استفاده ی بیش از حد و بدون فکر از آنها در این نبرد می تواند عواقب هولناکی را به همراه داشته باشد و دنریس را دوباره عزادار کند،خوشبختانه اژدهاهای نفس آتشین دنریس تنها سلاح ویینترفل در برابر ارتش مردگان نیستند، آنها از دراگون گلس و والرین استیل نیز بهره خواهند برد، اتحاد جان و دنریس موجب شد تا منبع بی پایانی از دراگون گلس را در معدن دراگون استون کشف کنند و حال جان اسنو میتواند ارتش شمال را با دراگون گلس که کشنده ی واکرها و وایت هاست ، مجهز کند . اما والرین استیل بسیار کمیاب تر است، با این وجود تمامی این والرین ها در وینتفرل وجود دارند.جان، برین، سم تارلی و آریا کسانی هستند که این شمشیر یا خنجر های والرینی را در اختیار دارند.

آیا بازی تاج وتخت خبر از مرگ دنریس می دهد؟

قهرمانان ما اما سلاح دیگری نیز دارند، تیریون لنیستر در فصل دوم با معرفی سلاحی مرگبار همه را شگفت زده کرد و توانست ارتش استنیس را غافل گیر کند و این سلاح چیزی نیز جز : وایلد فایر
سلاحی که میتواند جایگزین شایسته‌ای برای آتش فرزندان دنریس باشد، اما این سلاح را کجا میتوان یافت ؟ وایلدفایر در کینگزلندینگ وجود دارد که سرسی بخش اعظم آن را برای نابودی دشمنانش استفاده کرد، چیزی که به قطعیت میتوان گفت این است که سرسی وایلد فایر را در صورت رسیدن ارتش مردگان به کینگزلندینگ استفاده خواهد کرد و در صورت شکست ارتش مردگان در وینترفل، این سلاح را در برابر ارتش دنریس استفاده خواهد کرد.و در نهایت خودِ قلعه ی وینترفل، که از آن میتوان به عنوان آخرین پناهگاه استفاده کرد.

در خبرهای فصل هشتم آتش شعله وری عظیم آمده است و شاید بدترین احتمال ممکن رخ دهد و وینترفل به دست شاه شب نابود شود، هرچند که وینترفل رازهای خود را دارد، که در پس چشمه های آبگرمش پنهان شده است، که در زیر تونلها و سردابه هایی که استارک ها مردگانشان را متبرک می‌کردند وجود دارد. فروپاشی قلعه می‌تواند منجر به سقوط واکرها به درون این آبگرمها و نابودیشان شود، که این به معنای پایان کار وینترفل خواهد بود.
همانند آنچه در فیلم مارولی ثور رگناروک دیدیم، نجات هرچه بیشتر بازماندگان برای یافتن منزلگاهی جدید میتواند یک حدس منتطقی در این مورد باشد.

در صورت شکست وینترفل، چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

سلاح ها ،اتحاد ، افراد زبده و قدرت ارتش های زندگان هیچ اهمیتی ندارد زیرا هرکدام از این افراد شانس زیادی برای تبدیل شدن به یک وایت را دارند ،وایت واکرها نه تنها دشمنان خود را می‌کشند بلکه آنها را تبدیل به یکی از خودشان می‌کنند، و به این ترتیب بر تعدادشان افزوده می‌شود، در یکی از نقل‌های فصل هشتم آمده است که شاهد واکرهای دوتراکی خواهیم بود، البته همینطور اسب‌هایشان.
با وجود قدرت فراوان انسالیدها و دوتراکی ها ، این دو اما با وجود موقعیت مکانیشان و عادت به گرما، قطعا در سرما دچار مشکل خواهند شد چون هیچگونه تجربه ای در نبرد در مناطق سردسیر و از همه مهم تر مبارزه با واکرها ندارند و تصور اینکه انسالیدها و دوتراکی ها با مهارتهای شگفت انگیزشان تبدیل به وایت واکر شوند واقعا هولناک است.احتمال کمی وجود دارد که قهرمانان دوست داشتنی ما از این نبرد جان سالم به در ببرند و تنها اندکی از آنها این فصل را به پایان خواهند رساند, علاوه بر اینکه این اتحاد بزرگ در شمال ممکن است با فاش شدن این حقیقت که جان در واقع ایگون تارگرین است، در هم بشکند. آیا این موضوع فرمانرواییش در شمال را نقض میکند ؟

باتمام این نزاع‌ها چه در میدان جنگ و چه درون دیوارهای وینترفل، شانس کمی وجود دارد که ارتش وینتفرل مانع از رسیدن شاه شب به دیوارهای قلعه شود.

آیا سرسی میتواند کاری که دنریس و جان قادر به انجامش نیستند را انجام دهد؟

ملکه ی کینگزلندینگ در چشم افراد نزدیکش منفور است، اما اگر بتواند تهدید واکرها را خنثی کند تبدیل به بزرگترین شخصیت در وستروس خواهد شد، تمامی فکر و استراتژی‌های سرسی برای مقابله با بازماندگان نبرد وینترفل خواهد بود اما این احتمال وجود دارد که او در نهایت با دنریس و حرامزاده ی وینترفل روبرو شود ، البته که ملکه در کنار خود ائون گریجوی مخوف و قدرتمند و همینطور به لطف معامله با آیرون بنکس ، گولدن کمپانی را در کنار خود دارد.
تنها کشتی های دزدان دریایی به کار او خواهند آمد، باوجود اینکه اگر ارتش مردگان در وینترفل پیروز شود قطعا به دنبال نابودی باقی مانده‌ی موجودات زنده در جای جای وستروس خواهند رفت و ده هزار سرباز مزدور مشکلی برای ارتش مردگان پیش نخواهند آورد و به راحتی تبدیل به وایت واکر خواهند شد ، سناریو قابل پیش بینی در این شرایط نقشه اصلی سرسی است که کینگز لندینگ را در آتش وایلدفایرهای باقی مانده به همراه واکرها به خاکستر تبدیل کند که اگر چنین شود وایت واکرها در اقیانوسی از آتش نابود خواهند شد و پیروزی عظیمی برای ملکه خواهد بود

 

دیدگاهتان را بنویسید