با اکران فیلم Deadpool 2 بالاخره زمان آن رسیده که نگاهی به نظرات منتقدین بیاندازیم. فیلم ددپول که اسپین آفی از فیلم Xmen است و و بسیاری را شگفت زده کرد، اثری که بهترین فیلم درجه R و یکی از بهترین فیلمهای سری ایکس من شناخته شد، حال باید دید نظر منتقدین چیست. در مجموع نظرات مثبتی از این فیلم دیده میشد و این فیلم امتیاز ۸۲ را از Rotten Tomatoes دریافت کرده که به نسبت فیلم قبلی افت یک درصدی داشته است ، ددپول ۲۰۱۶ امتیاز ۸۳ را از این سایت دریافت کرد. در مقایسه با مجموعه فیلمهای ایکس من، ددپول ۲ فیلم تحسین شده لوگان را که امتیاز ۹۳ را از راتن تومیتوز در یافت کرده است را پیش روی خود میبیند اما با فیلم سال ۲۰۱۶ مجموعه ایکس من، X-Men: Apocalypse که امتیاز ۴۸ را گرفت اختلاف فاحشی دارد.

بهتر یا ضعیفتر اما منتقدین اعتقاد دارند این فیلم درصد خشونت و به نوعی بی پروایی و کمدی اش را نسبت به فیلم قبلی را حفظ کرده است، و میتوان گفت این فیلم به همان دلیلی که ددپول ۱ موفق بود جای خود را در بین فیلم های ابرقهرمانی بازکرده است. مانند نسخه قبل رایان رنولدز فیلم را به دوش میکشد اما در این فیلم این به دوش کشیدن را با اشخاصی مثل وِید ویلسون شریک میشود ، ددپول ۲ خنده، خشونت و نفرت را برای مخاطب به ارمغان می آورد. با هم نگاهی به نظرات و نقدهای منتقدین از این فیلم می اندازیم.

فیلم Deadpool 2

وینس مانچینی

این فیلمساز معتقد است که فاصله گرفتن ددپول از کلیشه های رایج فیلمهای ابرقهرمانی مدرن بسیار لذت بخش است ، شاید از نظر جدی بودن و تبهکاری داستانی نباشد اما عاری از بسیاری خصوصیات نچندان دلچسب و کلیشه ای رایج در فیلم های ابرقهرمانی است.

پیتر تراورس (Rolling Ston)

این فیلم را می توان بقچه ای از طنز، رنج و احساسات و مسخره بازی دانست که در پایان شما دست خود را به نشانه رضایت بالا خواهید برد. همچنین که در این فیلم باید بازی زَزی بیتز که نقش
دامینو و جولین دنیسون در نقش شخص ۱۵ ساله جهش یافته را مورد ستایش قرار داد.

بروس دراما (Toronto Star)

جولین دنیسون بازی بسیار قوی از خود به نمایش گذاشت که خشم و دردی قابل باور را به تصویر می کشد.

اسکات مندلسون (Forbes)

بازی زَزی بیتز به طرز لذت بخشی خنده دار بود.

در این میان این فیلم نقدهای منفی هم داشته است، و به نوعی فیلم را فیلمسازی تنبلانه و مضحک قلمداد می کنند.

الن شراستول ( Village voices )

خنده تماشاگران به سکانس های فیلم را میتوانم درک کنم اما بهتر نبود کمتر از این طنزها استفاده میشد ؟

دیدگاهتان را بنویسید