در این مطلب به معرفی سریال Moon Knight، ساخته جدید مارول می‌پردازیم. سریالی که توانسته به یکی از ترند‌های این روز‌ها تبدیل شود. با مووی اسکرین همراه باشید.

مارول همواره ثابت کرده است که مهارت بالایی در به تصویر کشیدن داستان‌ها و روایت‌های آثار کمیکش دارد. کمیک‌هایی که در دهه‌ ۹۰ و همینطور ۲۰۰۰ میلادی، به یکی از پرطرفدارترین محصولات سرگرمی دنیا تبدیل شدند و در مدت زمان کوتاهی، شاهد ورودشان به دنیای سینما بودیم. فروش بیش از ۲ میلیارد دلاری فیلم Avengers: EndGame با قدرت ثابت می‌کند که شخصیت‌های ابرقهرمانی مارول تا چه میزان توانایی آوردن مخاطب به سینماها را دارند. پس از پایان فاز سوم دنیای سینمایی مارول، فاز چهارم و پنجم به سرعت آغاز شد. این فاز با پخش سریال Wanda Vision کار خودش را آغاز کرد.

یکی از نکاتی که درباره فاز جدید دنیای مارول مهم است، ورود شخصیت‌های جدید به آن است. به عبارتی دیگر، به واسطه اتفاقاتی که در قسمت آخر فیلم Avengers رخ داد، مارول تصمیم گرفت که شخصیت‌های جدیدی را به جای شخصیت‌های قدیمی جایگزین کند. در مسیر جایگزین سازی شخصیت‌ها، مارول اقدام به اکران فیلم و همینطور انتشار سریال‌های تلویزیونی گرفته است. سریال‌هایی که شاید یکی از بهترین آن‌ها بی‌شک سریال Loki بود. در ادامه این روند، ما چند هفته‌ای است که شاهد پخش سریال Moon Knight هستیم. سریالی که برای اولین بار ما را به جایی دور از آمریکا می‌برد و با یکی از ابرقهرمان‌های باستانی آشنا می‌سازد.

 

شخصیت Moon Knight کیست؟

توضیح درباره شخصیت Moon Knight به نوعی باعث می‌شود قسمتی از سریال برایتان اسپویل شود. به همین خاطر خیلی کوتاه و مختصر می‌گویم. داستان سریال درباره شخصیتی به نام مارک اسپکتور است. شخصیتی که به نوعی بیماری دو قطبی دارد. اختلالی که باعث شده یک روی شخصیت مارک، یک قاتل حرفه‌ای و مزدور معروف باشد و یک روی دیگرش فروشنده شکولات‌های جذاب در موزه باشد. همین باعث می‌شود تا مارک اسپکتور با بازی اسکار ایزاک، رفته رفته به مشکلش پی ببرد. از طرفی دیگر، سریال Moon Knight ما را با یکی از خدایگان مصر آشنا می‌شود. خدایی که طرد شده است و همه کاری انجام می‌دهد تا در برابر خدای دیگری، بیاستد. جدال خدایان و همینطور روایت داستان در مصر باستان، واقعا جذاب است.

 

سریال Moon Knight چند قسمت خواهد داشت؟

این سریال متشکل از ۶ قسمت است که هر قسمت مدت زمانی بین ۴۵ دقیقه تا یک ساعت دارد. از ویژگی‌های جذاب این سریال، تنوع بالای کارگردان‌هایش است. مارول در بحث کارگردانی سعی داشته تا از چهره‌های آشنای مصر استفاده کند. به همین منظور می‌توانید حس واقعی یک فیلم مصری را نیز در این سریال مشاهده کنید. از طرفی، در بخش موسیقی متن نیز سریال Moon Knight عملکرد فوق العاده‌ای از خودش نشان می‌دهد.

بازیگران سریال Moon Knight چه کسانی هستند؟

تیم بازیگری سریال شوالیه ماه را بازیگران جذابی تشکیل داده‌اند. از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به: اسکار ایزاک (Oscar Isaac)، اتان هاوکی (Ethan Hawke)، مای کالاماوی (May Calamawy) و همینطور سوفیا دانو (Sofia Danu) اشاره کرد. بی‌شک ایفای نقش اسکار ایزاک در این سریال خارق العاده است. به نوعی ایزاک، دو نقش را به صورت همزمان بازی می‌کند. دو نقشی که به طور کامل در تضاد هم هستند. در دقایقی شاهد این هستیم که اسکار ایزاک چهره شیطانی به خودش می‌گیرد و در لحظه دیگر، شاهد چهره معصومانه و بی‌گناه وی هستیم. همین مورد باعث شده است که نام اسکار ایزاک در این سریال بدرخشد.

 

آیا برای دیدن سریال Moon Knight نیاز است آثار قدیمی مارول را تماشا کنیم؟

به هیچ وجه! سریال مون نایت به طور کلی مسیر دیگری را نسبت به آثار مارول دنبال می‌کند. به عبارتی در این سریال ما شاهد روایتی هستیم که اصلا به دنیای مارول ارتباط ندارد. به همین خاطر اگر جزو افرادی هستید که فیلم و سریال‌های قدیمی مارول را ندیده‌اید، اصلا نگران نباشید و بدون هیچگونه نگرانی، پای تماشای سریال جذاب Moon Knight بنشینید. البته شاید در قسمت آخر، اتفاقاتی مرتبط با دنیای مارول رخ بدهد. این مورد هنوز در حد شایعه و گمانه زنی است.

خلاصه، سریال Moon Knight ارزش دیدن دارد؟

بستگی به زاعقه شما دارد. اگر از سبک تخیلی که کمی با روایت‌های درام و تامل برانگیز ترکیب شده است خوشتان می‌آید، این سریال می‌تواند راضی‌تان کند. همینطور اگر از طرفداران مارول هستید، به هیچ وجه نباید تماشای سریال Moon Knight را از دست بدهید. زیرا به طور حتم در آینده، شوالیه ماه تاثیر بسزایی در شکل گیری روایت‌های مارول خواهد گذاشت.


دانلود سریال Moon Knight با زیرنویس فارسی

(بنا به دستور کارگروه مصادیق مجرمانه، لینک‌ها پاک شدند)

دیدگاهتان را بنویسید