اگر به دنبال جدیدترین اطلاعات از قسمت‌ها، تئوری‌ها، داستان‌ها و همینطور شخصیت‌های سریال House of the Dragon هستید به هیچ وجه این مطلب را از دست ندهید. با مووی اسکرین همراه باشید.

در جریان پروسه تولید و پخش سریال Game of Thrones در قالب هشت فصل از شبکه HBO، جهان سریال‌های تلویزیونی برای همیشه تغییر پیدا کرد. همانطور که احتمالا اطلاع دارید، این اثر با اقتباس از مجموعه رمان‌های نغمه یخ و آتش نوشته جرج. آر. آر. مارتین (George R.R. Martin) ساخته شده است. شبکه سازنده طی تمامی سال‌های ساخت این اثر محبوب و برجسته، هیچ‌گاه از انجام هزینه‌های گزاف و قابل توجه خودداری نکر.د. همین موضوع سبب شد تا در طول اتفاقات سریال نام برده شاهد به تصویر کشیده شدن صحنه‌هایی به یاد ماندنی و ماندگار در تاریخ تلویزیون باشیم

سریال GoT در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ مجموعا ۱۶۴ بار در بخش‌های مختلف نامزد دریافت جایزه امی شد. فصل پایانی این سریال در سال ۲۰۱۹ در دسترس قرار گرفت. اما باوجود تمامی انتقادات از چگونگی پایان بندی این عنوان، شبکه HBO نتوانست نبود یک اثر با محوریت جهان این مجموعه را تحمل کند. از این رو، عوامل این شبکه تصمیم گرفتند تا ساخت اسپین آف‌های متعددی را آغاز کنند. یکی از این اسپین آف‌ها تحت عنوان House of the Dragon شناخته می‌شود. تمرکز اصلی این پروژه روی خاندان تارگرین و چگونگی سقوط آن‌ها قرار دارد. بدون شک تماشای شکوه و جلال تارگرین‌ها در وستروس، سپس سقوط تدریجی آن‌ها در بازه زمانی ۳۰۰ سال پیش از شروع داستان سریال اصلی می‌تواند برای هریک از طرفداران جهان خلق شده توسط جرج مارتین جذاب و دل‌نشین باشد.

در این مطلب به بررسی تمام اطلاعات منتشر شده از سریال House of the Dragon می‌پردازیم.

تارگرین‌ها چه کسانی هستند؟

درصورتی‌که سریال Game of Thrones را مشاهده کرده باشید، مشخصا با شخصیت دنریس تارگرین با بازی امیلیا کلارک (Emilia Clarke) آشنایی دارید. این شخصیت در طول سریال بیشتر با القابی همچون مادر اژدهایان شناخته می‌شد. قدرت اصلی دنریس درواقع سه اژدهایی بود که تحت پوشش و کنترل او به تدریج از سکانس‌های نهایی فصل نخست سریال GoT شروع به رشد کردند. در شروع سریال، او به همراه برادرش ویسریس به عنوان آخرین بازمانده‌های خاندان قدرت‌مند تارگرین به شمار می‌رفتند. درواقع خاندان آن‌ها تا ۱۵ سال پیش از شروع اتفاقات سریال به عنوان حکمران اصلی قاره وستروس و مناطق پادشاهی حاضر در آن محسوب می‌شدند. حال، پیش درآمد House of the Dragon با پرداخت هرچه بیشتر به این خاندان در آستانه انتشار است. احتمالا داستان این اسپین آف در انتها به لحظات ابتدایی شروع سریال GoT ختم خواهد شد. البته این موضوع هنوز به صورت رسمی تایید یا تکذیب نشده است.

اتفاقات سریال House of the Dragon چه زمانی رخ می‌دهند؟

طبق اطلاعات رسمی منتشر شده، داستان سریال House of the Dragon بین ۲۰۰-۳۰۰ سال پیش از شروع اتفاقات سریال Game of Thrones آغاز می‌شود. مطابق انتظار، مشابه با سریال اصلی این اسپین آف نیز تصویرگر نبردهایی خونین به منظور تصاحب تخت آهنین خواهد بود. البته شیوه روایت داستان و سرعت پیش‌روی اتفاقات در این پیش درآمد نسبت به سریال GoT از سرعت بیشتری برخوردار هستند. همچنین احتمالا در طول این سریال، شاهد پرش‌های زمانی متعددی نیز خواهیم بود.

یکی از اولین موارد پرش‌های زمانی مذکور، به اواسط فصل نخست سریال بازمی‌گردد که دو تن از دختران نوجوان خاندان تارگرین برای مشارکت در مسائل سیاسی یا نبردها آمادگی لازم را کسب کرده‌اند. رایان کاندال (Ryan Condal) شورانر سریال House of the Dragon در مصاحبه با وبسایت هالیوود ریپورتر اعلام که آن‌ها قصد دارند تا یک جنگ بسیار گسترده را به تصویر بکشند. یکی از نبردهای بزرگ این سریال بدون شک حول مشکلات داخلی خاندان تارگرین و نبرد داخلی بزرگی که میان آن‌ها شکل می‌گیرد، جریان خواهد داشت.

منبع اصلی شکل گیری سریال House of the Dragon چیست؟

بخش اعظمی از سریال House of the Dragon با اقتباس از رمان آتش و خون، نوشته جرج آر. آر. مارتین در سال ۲۰۱۸ شکل گرفته است. در این کتاب ۷۳۶ صفحه‌ای، به جوانب مختلف خاندان تارگرین پرداخته می‌شود و مخاطبین بیشتر از همیشه با سرگذشت پیشینیان دنریس تارگرین آشنایی پیدا می‌کنند. بسیاری از طرفداران آثار مارتین نسبت به کتاب نام برده و سایر فعالیت‌های این نویسنده، واکنش منفی را در آن زمان نشان دادند. علت اصلی این اقدام، ایجاد تاخیر طولانی مدت در انتشار کتاب ششم از مجموعه نغمه یخ و آتش بوده است.

آخرین کتاب از مجموعه رمان‌های مذکور در سال ۲۰۱۳ منتشر شده است. با این حال طی یک دهه اخیر و با افزایش شهرت خالق جهان سریال Game of Thrones، جرج مارتین بیشتر از هرزمانی مشغول کار با سازنده‌های آثار تلویزیونی یا حتی بازی‌های ویدیویی شد. همین موضوع سبب شد تا این نویسنده توجه کم‌تری را به داستان گسترده و فوق العاده جذابش داشته باشد و وضعیت کلی عرضه کتاب بعدی او در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد. با این وجود، توصیه می‌کنیم که پیش از شروع انتشار سریال House of the Dragon از شبکه HBO، حتما به سراغ کتاب آتش و خون بروید و با آگاهی بیشتر به تماشای این پیش درآمد مورد انتظار بنشینید.

محتوای کلی کتاب آتش و خون چیست؟

این کتاب در ابتدا با معرفی شخصیت ایگان تارگرین که بیشتر به عنوان ایگان فاتح مطرح است، آغاز می‌شود. ایگان را می‌توان اصلی‌ترین عوامل شکل گیری نظم موجود در جهان وستروس، تبدیل کینگز لندینگ به عنوان مقر اصلی پادشاهی و صدالبته ساخت و طراحی نسخه کنونی تخت آهنین دانست. ایگان به همراه خواهران دوقلوی خود به نام‌های راینس و ویسنیا، موفق شد تا خیلی سریع شش پادشاهی از هفت پادشاهی موجود در قاره وستروس را تحت سلطه درآورد. خاندان تارگرین در آن زمان تنها در تصرف و شکست منطقه دورن ناموفق بود. درواقع هنگامی‌که راینس به منطقه دورن می‌رسد، تنها با قلعه‌هایی متروکه و زنان یا کودکانی که صندلی‌ها را پر کرده‌اند، مواجه می‌شود و تصمیم می‌گیرد تا از جان آن‌ها بگذرد.

پس از معرفی ایگان فاتح و خواهرانش، کتاب آتش و خون به پادشاهان یا ملکه‌های متعددی از خاندان تارگرین اشاره می‌کند. با این حال، در یک بخش به خصوص از نبردهای داخلی این خاندان و تلاش‌های ایگان دوم و خواهرش راینیرا برای تصاحب تخت پادشاهی ویسریس اول رونمایی می‌شود. نبرد میان آن‌ها برای حدود دو سال به طول می‌انجامد و در آخر هردو شخصیت نام برده به طرز مرموزی کشته می‌شوند. پس از مرگ‌ آن‌ها، پادشاهی به ایگان سوم جوان می‌رسد و قرار گیری او در راس قدرت کشته شدن آخرین اژدها را به همراه دارد. اتفاقات پایانی رمان یخ و آتش به صورت پیوسته به شروع اتفاقات سریال Game of Thrones ختم نمی‌شود، بلکه با روز معرفی ند استارک به عنوان دست پادشاه توسط رابرت براتیون حدود سال‌ها فاصله دارد.

در پشت صحنه پیش درآمد سریال Game of Thrones چه می‌گذرد؟

مشخصا یکی از اولین و مهم‌ترین سوالات شکل گرفته در ذهن طرفداران پیرامون پیش درآمد سریال Game of Thrones، به بازگشت عوامل یا ستارگان سریال اصلی مرتبط می‌شود. به همین منظور باید اعلام کنیم که تعداد بسیار محدودی از عوامل برجسته ساخت GoT در پروسه تولید سریال House of the Dragon حضور خواهند داشت. در قدم نخست می‌بایست به بازگشت رامین جوادی (Ramin Djawadi) آهنگ‌ساز موفق و برنده دو جایزه امی برای ساخت موسیقی متن این اسپین آف اشاره کرد. در کنار رامین جوادی، میگوئل ساپوچنیک (Miguel Sapochnik) کارگردان برخی از مهم‌ترین قسمت‌های سریال GoT از جمله قسمت نبرد حرامزاده‌ها نیز بازمی‌گردد.

مراحل فیلمبرداری سریال House of the Dragon در سرتاسر قاره اروپا صورت گرفته است. اما اکثریت سکانس‌های این سریال در مناطقی همچون شمال کشور ایرلند و کشور ایسلند ضبط شده‌اند. از دیگر مناطق استفاده شده در پروسه تولید این سریال می‌توان از شهر قرون وسطایی Caceres واقع در کشور اسپانیا نام برد. در جریان سریال Game of Thrones صحنه‌های مرتبط با قلعه هیل‌تاپ درون این شهر ضبط شده بودند.

اژدهایان چه تاثیری را روی روند اتفاقات سریال House of the Dragon دارند؟

به گزارش وبسایت هالیوود ریپورتر، در جریان اتفاقات سریال House of the Dragon دست کم ۱۷ اژدهای متفاوت حضور دارد. هریک از این اژدهاها دارای خصوصیات ظاهری و رفتاری به خصوصی خواهند بود. همانطور که احتمالا به یاد دارید، در سریال Game of Thrones نسل اژدهاها به صورت کامل منقرض شده بود. اما دنریس تارگرین پس از دریافت سه تخم اژدها در قاره ایسوس به عنوان هدیه، موفق شد تا باری دیگر آن‌ها را متولد کند. همچنین درصورتی‌که تریلرهای رسمی این پیش درآمد را مشاهده کرده باشید، به وضوح می‌توانید شکوه و اهمیت این موجودات رعب آور را در داستان سریال را دریابید.

چه بازیگرانی در سریال House of the Dragon حضور دارند؟

بدون شک باتوجه به گستردگی جهان خلق شده توسط جرج. آر. آر. مارتین، شخصیت‌های متعددی در جریان سریال House of the Dragon حضور دارند. به همین دلیل آشنایی نسبی با نام این شخصیت‌ها و ایفاگران نقش هریک آن‌ها خالی از لطف نیست. مت اسمیت (Matt Smith) به عنوان شاهزاده دیمن تارگرین، اما دارسی (Emma D’Arcy) به عنوان پرنسس راینیرا تارگرین، اولیویا کوک (Olivia Cooke) به عنوان آلیسنت های‌تاور، فیبین فرانکل (Fabien Frankel) به عنوان کرستون کولد، گراهام مک‌تاویش (Graham McTavish) به عنوان هارولد وسترلینگ، استیو توسان (Steve Toussaint) به عنوان کورلیس والریون و ریس ایفانس (Rhys Ifans) به عنوان اوتو های‌واتر از جمله چهره‌های شناخته شده حاضر در این سریال محسوب می‌شوند.

از دیگر بازیگران اولین پیش درآمد سریال Game of Thrones می‌توان به پدی مانسیدین (Paddy Considine) به عنوان پادشاه ویسریس اول، ایو بست (Eve Best)‌ به عنوان پرتسس راینس والریون، رایان کور (Ryan Corr) به عنوان سر هاروین استرانگ و دیوید هاروویتچ (David Horovitch) به عنوان ملوس اشاره کرد.

وضعیت سایر اسپین آف‌های سریال Game of Thrones چگونه است؟

شبکه HBO به خوبی از میزان محبوبیت سریال Game of Thrones و جهان آن در میان مخاطبین مطلع است. به همین منظور به صورت رسمی تایید کرد که در آینده نزدیک طرفداران محتواهای بیشتری را از این جهان مشاهده خواهند کرد. این شبکه در اولین اقدام شروع به ساخت یک اسپین آف رسمی از سریال GoT تحت عنوان Bloodmoon کرد. نائومی واتس (Naomi Watts) برای بازی در نقش اصلی این سریال انتخاب شده بود و شبکه سازنده بودجه‌ای نزدیک به ۳۵ میلیون دلار را صرف ساخت قسمت نخست آن کرد. داستان این اسپین آف حدود ۸۰۰۰ سال پیش از سریال اصلی جریان داشت. با این وجود در سال ۲۰۱۹ و قبل از شروع فیلمبرداری سایر قسمت‌ها، شبکه سازنده پروسه ساخت این سریال را رسما متوقف کرد. گفته می‌شود که داستان این پیش درآمد روی چگونگی شکل گیری وایت واکرها و رویداد شب طولانی متمرکز بوده است.

اما شبکه HBO توقف ساخت سریال Bloodmoon را به عنوان یک شکست درنظر نگرفت و از تولید چندین اسپین آف دیگر خبر داد. یکی از این پروژه‌ها سریال House of the Dragon است. با این حال، چندین پروژه دیگر هم‌اکنون در مراحل پیش تولید قرار دارند که در ادامه به آن‌ها و اطلاعات مختصری که پیرامون هریک وجود دارد، اشاره خواهیم کرد. اسپین آف دوم تحت عنوان ۱۰۰۰۰ Ships شناخته می‌شود و اساس کلی اتفاقات آن پیرامون شخصیت پرنسس نایمریا متمرکز است. داستان این سریال حدود هزار سال پیش از سریال Game of Thrones روایت خواهد شد.

شبکه مذکور همچنین قصد دارد تا یک سریال مستقل را با محوریت کتاب Dunk and Egg بسازد. دو پیش درآمد دیگر نیز به ترتیب حول منطقه Flea Bottom از کینگز لندینگ و لرد کورلیس والریون، دریانورد برجسته جهان وستروس جریان خواهند داشت. لازم به ذکر است که چندی پیش خبر ساخته شدن یک سریال مستقل با محوریت شخصیت محبوب جان اسنو و سرنوشت او پس از اتفاقات پایانی سریال GoT منتشر شد. در حال حاضر پیرامون هیچ یک از اسپین آف های مطرح شده اطلاعات به خصوصی در دسترس نیست. این احتمال وجود دارد که شبکه HBO پس از انتشار سریال House of the Dragon، شروع به ارائه اخبار مختلف در مورد هریک از این پروژه‌ها خواهد کرد.

سریال House of the Dragon در چه تاریخی منتشر خواهد شد؟

طبق اعلام رسمی شبکه HBO، فصل نخست سریال House of the Dragon در تاریخ ۲۱ آگوست ۲۰۲۲ (۳۰ مرداد ۱۴۰۱) و در قالب ۱۰ قسمت منتشر می‌شود.

 

منبع: AARP

دیدگاهتان را بنویسید